Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Connect myAudi


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, BlackM4mba napisał:

Czytając wcześniejsze posty rozumiem, że samo przedłużenie licencji "Audi Connect Navigation & Infotainment" nie przywróci mi widoku satelitarnego?

Zależy jaką masz jednostkę. Jeżeli na procku nVidia to nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Muskel1 napisał:

Zależy jaką masz jednostkę. Jeżeli na procku nVidia to nie. 

Wydaje mi się że mam Qualcomm

20210127_080714_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Qualcomm,  czyli jeżeli chcesz mieć widok satelitarny musisz zrobić najpierw update na nowszy soft pod widok satelitarny i wykupić licencje, lub przywrócić Google Earth u @Deniro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Masz Qualcomm,  czyli jeżeli chcesz mieć widok satelitarny musisz zrobić najpierw update na nowszy soft pod widok satelitarny i wykupić licencje, lub przywrócić Google Earth u @Deniro

Ale update trzeba zrobić w ASO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BlackM4mba napisał:

Ale update trzeba zrobić w ASO? 

Również możesz u DeNiro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie updatetów do wersji 5092 bo stracicie mozliwosc google earth , 5092 QC ma tylko widok satelitarny MAXAR ktory jest gorszy od google earth i wymaga aktywnej licencji z my audi  , zostancie na wersjach softu 3xxx 4xxx wtedy bedzie mozna wszystkim zdalnie uruchomic google bez licencji connect

Edytowane przez Deniro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę co zrobić. Zależy mi ma widoku jak google maps, widok satelitarny. Czy w praktyce, w aucie erth to to samo? Jest porównywalne? Czy  widać natężenie ruchu?  Czy pakiet danych, który jest na stale w aucie pozwala na patcha opisanego powyżej, czy trzeba ekstra sim dodawać? W moim przypadku do wykupionej licencji też trzeba robić upgrade softu?  Który to numer odpowiada za soft i jaki ja mam, 1177?

Mowa  w wątku jest o erth lub widoku satelitarnym? Jakie są różnice w praktyce?

20211230_102418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku masz 2 możliwości.

1. Zaktualizować soft pod widok satelitarny i wykupić licencje.  W tym wypadku przy wykupionej licencji będziesz miał widok satelitarny i inne informacje takie jak korki, wolne parkingi, pogoda itp. Działa poprzez wbudowaną kartę eSIM.

2. Zrobić update przywracający Google Earth u kolegi @Deniro Aby to działało potrzebna będzie karta SIM z internetem, którą musisz włożyć do jednostki MMI.

Patch o którym mowa nie ma nic wspólnego z widokiem satelitarnym czy Google Earth.  Pozwala on korzystać  (wgrywać) mapki z bliźniaczych jednostek MMI z VW czy Skody, które są obecnie darmowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć że widok satelitarny ten oficjalny jest gorszy niż poprzedni Google earth :) producentem jest MAXAR a tutaj mamy tradycyjny google earth

Edytowane przez Deniro
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na oficjalnym widoku satelitarnym widać korki jak na Google Maps, czy tylko jest jakaś informacja o korkach?

To samo pytanie dotyczy  Google Earth.

Czy przy Virtual C. można ustawić inny widok mapy niż na wyświetlaczu centralnym, tzn. tu satelita, a tu mapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak się nieda , widok jest jednakowy i dla VC i dla MMI , korki po wykupieniu licencji są widocznie w obydwóch przypadkach i google earth i widoku satelitarnym MAXAR

 

Jedyna różnica jest taka   , że moja aktywacja nie wymaga aktywnej licencji Audi connect , nie wymaga aktualizacji oprogramowania oraz jest uruchamiana bezterminowo (oczywiście od momentu aż działa ogólnie google earth bo jeśli firma zniknie z rynku to i google earth nie będzie ale prędzej ktoś wygra w totka 6  , 10 razy z rzędu niż firma google updanie:P ) 

 

Reasumujac aktualizacja mmi do najnowszej wersji 5092 nie daje google earth a daje widok satelitarny innej firmy , radze pozostać na wersjach oprogramowania poniżej QC5092.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy u was aktualizacja położenia samochodu na mapie działa płynnie? U mnie auto w jednym miejscu na mapie a w całkiem innym w rzeczywistości. Dopiero jak postoi dłużej w jednym miejscu to się pokrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu. Jaki zasięg masz tam gdzie parkujesz? U mnie pokazuje prawie wszędzie wszystkie kreski LTE. Jak parkujesz gdzieś w dziurze zasięgowej może tak się zdarzać.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał:

Bez problemu. Jaki zasięg masz tam gdzie parkujesz? U mnie pokazuje prawie wszędzie wszystkie kreski LTE. Jak parkujesz gdzieś w dziurze zasięgowej może tak się zdarzać.

Wszędzie jest dobry sygnał więc nie wiem w czym problem jest że nie aktualizuję. A np jak jedziesz do znaczek auta się porusza live?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja nie porusza się live na mapie. Pokazuje pozycję w chwili zapytania. Gdy odjadę kilka metrów dalej i wznowie zapytanie, pokazuje już w innym (przeparkowanym) miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie stanęło na lokalizacji z wtorku i tak stoi i nie rusza mimo aktualizowania statusu auta. Coś w ustawieniach może być źle ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować w ustawieniach mmi wyłączyć i włączyć ponownie moduł danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Lokalizacja należy do pakietu Audi Connect Remote &Control a ten komunikat dotyczy  raczej Audi Connect Navigation  & Infotainment.  Masz ważną licencję na Connect Remote & Control?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...