Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapki kolektora ssącego


Maxim309

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna jakiś patent na to gdzie kupić te nieszczęsne klapki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO 1200 zeta albo   sprawna używka allegro ale z tym jest ciężko

ale jak Ci się uda trafić i zamontujesz to uśmiech nie schodzi podczas przyspieszania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200zl to chyba cały wałek z gruszkami, mi chodzi tylko o te sprężyste elementy na wałku. Gdzieś da się to kupić ? Ktoś to dorabia ? To nie powinno być chyba bardzo trudne, dobry projekt, drukarka 3D, albo wycinanka z jakiegoś ABSu i już ;)

edit: PTFE (ew PTFE z domieszkami) wydaje się być idealnym materiałem. Ktoś ma wymiary ?

Edytowane przez roball
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dorobiłem kilka sztuk na drukarce,ale dobrali mi kiepski plastik który stracił sprężystość i mam te klapki tylko na sztukę tam siedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak masz dorobione to trzeba by ten projekt zrobić na lepszym plastiku bo z tymi klapkami jest bieda jak nie wiem co.

a 1200 zeta to niestety ale sam wałek bez gruszek.... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300 zł cały wałek z gruszką. Właśnie dojechał ;).

Jak coś to mam sprawny wałek z wszystkimi plastikami stan igła - ale bez gruszki, bo moja ma nadłamane zaczepy i trzyma na słowo honoru - ale działa i przestawia wałek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie został goły wałek - a do tego zmieliło zaczepy co łączą się z gruszką. Gruszka działała a wałek stał w jednym miejscu. Jutro rozbiorę cały kolektor - przeczyszczę i założę nowy wałek :)

Edytowane przez wircik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten grzybek na końcu wałka jak powinien być ustawiony?

ktoś to przerabiał  - Większą częścią do kolektora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten grzybek powinien być osadzony z tyłu i w zasadzie nie powinien wypaść  ale generalnie nie da się go założyć w inny sposób

Z jednej strony ma być wsadzony na wałek a z drugiej wciśnięty w otwór w kolektorze i trzeba uważać żeby nie wypadł

 

U mnie mechanior chciał sprawdzić w jakim stanie jest wałek i wypadł mu grzybek i wpadł po jakimś czasie przez kolektor do zaworów i leżał na zaworze na 4 cylindrze grzechotało jak cholera całe szczęście nie podparł zaworu ani nic nie uszkodził ale grzechotka była taka jak by ktoś garść śrubek wrzucił do silnika.

Wiec upewnij się ze Ci nie spadnie bo jak wypadł raz  to znaczy że ma luzy a za bardzo ich nie powinien mieć...

Po jakimś czasie sam to rozebrałem i znalazłem winowajce w postaci tego "grzybka"....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już zamontowany nowy wałek ;).  Grzybek węższym do kolektora inaczej gruszka nie chciała wejść - odstawała. Węższa strona grzybka do kolektora - ale miała luz bo otwór jest większy. Wyższa część grzybka za to jest za duża żeby wejść w otwór w kolektorze - chyba że trzeba go na siłę wcisnąć ?

Ktoś to wciskał wyższą stroną?

Edytowane przez wircik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dołączę się do tematu, poszukuje sprawnego wałka z tymi plastikowymi pierścieniami i zapinkami miedzy pierścieniami. niestety mnie nie stać zeby za wałek dać 1300 zł ;)  prosze o jak najszybszy kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zygi197 napisał:

Witajcie, dołączę się do tematu, poszukuje sprawnego wałka z tymi plastikowymi pierścieniami i zapinkami miedzy pierścieniami. niestety mnie nie stać zeby za wałek dać 1300 zł ;)  prosze o jak najszybszy kontakt

Jeszcze  jedna sprawa doszła. Może zwiększyć się otwór w kolektorze w który wchodzi ten Walek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak jest wyrobiony to jest większy - i dlatego zjada części wałka.  Musisz znaleźć kolektor z odpowiednią średnicą  - taką jak ma wałek, inaczej nic nie da wymiana bo zje ci wszystkie klapki. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sądzicie o stanie tych łopatek/klap ?

Sprzedawca twierdzi, że wszystkie pierścienie są cale, ale jedna zapadka jest pęknięta.

Czy będzie miało to duże znaczenie? Może coś jeszcze brakuje?

 

IMG_2080.JPG

IMG_2081.JPG

klapa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...