Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapki kolektora ssącego


Maxim309

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka postów wyżej masz zdjęcie nowego wałka, to co pokazujesz to szrot nic niewarty - klapek brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przeloty powinny byc podzielone klapką, przyjrzyj sie na zdj nowego walka to zobaczysz roznice.

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO - cena okolo 1300zl, badz szukanie sprawnej używki - czasami takie sie trafiają.

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie da się jakoś tego dospawac? 1300 zł za kawałek plastiku to lekka przesada...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak gruszki w ogóle się nie ruszają to będzie spadek mocy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2018 o 20:52, Robero321 napisał:

Tak będzie 

A jesli wałka wogole nie będzie ? gruszki tak ale wałka w środku nie to, no bo niby skoro połamany i nie sprzężony z gruszkami to nie spełnia swojego zadania, może tak pracować motor czy nie nie ? bo nie pisał nikt o takim rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się  wałek stoi  i się  nie obraca to jest w jednej pozycji jak zaistnieją  warunki w silniku dla ktorch wałek jest ustawiony  w dobrej pozycji  to odczujesz przyrost mocy w tych warunkach w pozostałych nie to tak jak  z zepsutym zegarem na scianie który  raz  czy dwa razy na dobę pokazuje prawidłową godzinę.   Po wyjęciu walka będzie jeszcze większy mol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadłem za dobre pieniądze cały kolektor ze sprawnym wkładem i go wymieniłem po swojemu bez podnoszenia kolektora opis co i jak ze zdjęciami w moim temacie:

 

https://a4-klub.pl/topic/414133-moja-bestyjka-a4-b6-20012-30-q-asn-lz9w-avant-xenon-wymiana-uszczelnień-silnika-świec-skrzynia-biegów-mody-na-s4/?page=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AlexDLU napisał:

Dopadłem za dobre pieniądze cały kolektor ze sprawnym wkładem i go wymieniłem po swojemu bez podnoszenia kolektora opis co i jak ze zdjęciami w moim temacie:

 

https://a4-klub.pl/topic/414133-moja-bestyjka-a4-b6-20012-30-q-asn-lz9w-avant-xenon-wymiana-uszczelnień-silnika-świec-skrzynia-biegów-mody-na-s4/?page=2

Dobrze sobie poradziles z tematem kolego. I jak czujesz róznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 08:17, tyfus83 napisał:

Dobrze sobie poradziles z tematem kolego. I jak czujesz róznice?

Rowniej pracuje na jalowym. Natomiast musze uporac sie z przegubami to wtedy Ci piwiem czy lepiej, ale zapewne bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko: poluje na kolektor z wałkiem ale sam wałek to jedno, a gniazdo walka, które też się wyrabia, jest od strony gruszek czy z tyłu? Jest jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo masz z tyłu.. w gnieździe jest taki kapelusz metalowy taka jakby podkładka oddzielająca wałek od kolektora.(jedna strona szersza kapelusza wchodzi w kolektor a węższa w kapelusz)

Hmm pytasz jak sprawdzić trochę trudno bo może się to wiązać ze zrzuceniem kolektora i szukaniem tego kapelusza...

Jeśli wyjmiesz  wałek i nie wypadnie Ci ten kapelusz to jest ok i nie dotykaj.

Jeśli wyjmując wałek jest spory luz na tym kapeluszu to najprawdopodobniej spadnie Ci do kolektora i pozamiatane bo go raczej nie wyjmiesz bez zrzucenia kolektora.

Kiedyś już to opisywałem mi niestety spadł i nie zwróciłem na to uwagi po jakimś czasie usłyszałem brzęczenie i nie bardzo wiedziałem co jest grane jak zdjąłem górę to się okazało że ten kapelusz przekładka czy jak to zwał leżała na zaworze i podskakiwała sobie w rytm otwierania się zaworu makabra by była  jak by  podparło zawór i  zrobiło rozpierduchę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to, czy da się sprawdzić kupując cały kompletny kolektor. Mi coś grzechocze w kolektorze w pewnym zakresie obrotów i zakładam, że albo któraś klapka się poluzowała albo właśnie wyrobiło to gniazdo i cały wałek lata. Tutaj to opisałem. 

 

 

w przypadku zakupu całego, kompletnego kolektora dostęp aby zobaczyć to gniazdo będzie jakoś łatwo widoczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No TAK da się opisałem Ci odkręcasz gruchy i wyjmujesz powoli gruszki jak nie wypadnie to metalowa przekładka sama z siebie to znaczy ze nie jest wyrobiona i jest ok.

Możesz też po wyjęciu wałka obrócić kolektor otworem po gruszkach w kierunku ziemi jeśli wtedy nie wypadnie pod własnym ciężarem  to na pewno jest oki.

Klapka jak się poluzuje albo jak się oderwie co się dzieje najczęściej to nie masz żadnego dźwięku są plastikowe i to ze słabego plastiku praktycznie odrazu zastaje przemielona i nie ma z tym związanych żadnych dźwięków.

Jak masz dźwięk np metaliczny to możliwe że wypadł Ci ten grzybek kapelusz przekładka czy jak tam to cholerstwo się nazywa.

Jeśli wysuwałeś wałek a było to cholerstwo luźne to najprawdopodobniej wypadło i stuka w kolektorze albo już na zaworze...

Można to też porównać do chrobotania...

Edytowane przez Robero321
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kumam, dzięki. A chrobotanie - jest już od dość długiego czasu i raczej nie metaliczne, a przynajmniej nie wydaje mi się. Wałka nigdy nie wyjmowałem, więc raczej nie miało jak wypaść, chyba, że może samo z siebie. Myśle jednak, że gdyby cokolwiek leżało na zaworze to już by jakieś kuku zrobiło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał kolektor na wierzchu to po wyjęciu gruszek świecisz jakaś dobrą latarką i będziesz widział to gniazdo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...