Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapki kolektora ssącego


Maxim309

Rekomendowane odpowiedzi

Aha i dopowiadając: chrobotanie słychać od 2,5k obrotów i na rozgrzanym silniku. dlatego odrzucam cokolwiek na zaworach, a obstawiam że może wałek ma już tyle luzu. Niemniej na pewno coś z kolektora, bo stetoskopem osłuchiwaliśmy w serwisie. 

 

Dziękuje za obszerne info. Będę działał, dam znać jak rozwiąże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz kolektor to na wszelki wypadek posprawdzaj czy czegoś nie ma na zaworze ja przez ponad pół roku jeździłem z tym grzybkiem na na zaworze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie doradztwo: poniższy wałek jest ok, prawda ?

IMG-20190513-WA0000.jpg IMG-20190513-WA0001.jpg IMG-20190513-WA0002.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rogigor napisał:

Szybkie doradztwo: poniższy wałek jest ok, prawda ?

IMG-20190513-WA0000.jpg IMG-20190513-WA0001.jpg IMG-20190513-WA0002.jpg 

Złom, klapek brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregory87 napisał:

Złom, klapek brak 

Fakt, ślepy jestem.  Dla pewności, mowa o tych klapkach zaznaczonych na zdjęciu?

A65513B6-C513-4DDC-A0BF-E2154305D31B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rogigor napisał:

Fakt, ślepy jestem.  Dla pewności, mowa o tych klapkach zaznaczonych na zdjęciu?

A65513B6-C513-4DDC-A0BF-E2154305D31B.jpeg

Dokładnie tak, o to chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 01:06, Robero321 napisał:

No TAK da się opisałem Ci odkręcasz gruchy i wyjmujesz powoli gruszki jak nie wypadnie to metalowa przekładka sama z siebie to znaczy ze nie jest wyrobiona i jest ok.

jeżeli dobrze Cię rozumiem to w kolektor wgrzana, wtopiona, wprasowana na stałe jest "podkładka" w kształcie kapelusza, talerzyka, chińskiego kapelusza i w niej pracuje metalowa końcówka wałka z klapkami. Jeżeli coś poszło nie tak, to "podkładka" odpada od plastiku w kolektorze i sieje spustoszenie. W normalnych warunkach wyciągam wałek i nic nie powinno wypaść. Wkładam wałek i on opiera się o tą "podkładkę". Czy posiadasz może zdjęcie kolektora od wewnątrz lub jak bym zrobił u siebie to będziesz w stanie ocenić czy wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować pstryknąć ale musi być dobre światło żeby go tam zobaczyć..

Mogę też zrobić zdjęcie ale bez tego "kapelusza" bo gdzieś wala mi się stary kolektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robero321 napisał:

Możesz spróbować pstryknąć ale musi być dobre światło żeby go tam zobaczyć..

Mogę też zrobić zdjęcie ale bez tego "kapelusza" bo gdzieś wala mi się stary kolektor

Jeżeli możesz wrzucić foto to byłbym wdzięczny. 

Poniżej zdjęcia wnętrza mojego kolektora.

IMAG2597.jpg

IMAG2598.jpg

IMAG2596.jpg

Edytowane przez garfield110
dołączenie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym wałku ?

WALEK-KOLEKTORA-SSACEGO-AUDI-A4-B6-A6-C5
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 430 zł - WAŁEK KOLEKTORA SSĄCEGO AUDI A4 B6 A6 C5 3.0 ASN (8920633477). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bakonfs napisał:

Co myślicie o tym wałku ?

WALEK-KOLEKTORA-SSACEGO-AUDI-A4-B6-A6-C5
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 430 zł - WAŁEK KOLEKTORA SSĄCEGO AUDI A4 B6 A6 C5 3.0 ASN (8920633477). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Jest ok 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się być w porządku. Jak będziesz kupował to zwróć uwagę sprzedającemu, żeby nie zapomniał o sprężynie. Jak ja kupiłem to dostałem bez i musiałem jeździć i kupować oddzielnie.

Edytowane przez garfield110
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 09:48, garfield110 napisał:

Wydaje się być w porządku. Jak będziesz kupował to zwróć uwagę sprzedającemu, żeby nie zapomniał o sprężynie. Jak ja kupiłem to dostałem bez i musiałem jeździć i kupować oddzielnie.

Która sprężyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała sprężynka -  po rozczepieniu wałka z gruszkami, między tymi elementami jest sprężynka. Zapewne sprzedający jej już nie ma, ale można przełożyć ze swojego wałka o ile się nie rozsypała. Niemniej jednak bez problemu można taką dopasować, dokupić. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Odkopuję trochę temat bo jeden gościu nakręcił mi pewną teorię na temat padania tych wałków. Też mam go bez klapek i szukam nowego więc obdzwaniam wszystkie aukcje i jeden z nich zapodał mi teorię, że muszę wymienić cały kolektor bo sam wałek nic nie da i tutaj teoria: według gościa te kolektory (wałki) padają od LPG. Na początku pomyślałem co on pier ale później tak sobie pomyślałem, że w zasadzie LPG ma wyższą temperaturę spalania więc może coś w tym być. Co o tym sądzicie?

 

i pytanie do was, czy rzeczywiście wymienić cały kolektor czy sam wałek wystarczy? bo będę musiał wiercić od nowa pod listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio doszły mnie słuchy że były dwie wersje tych wałków z przegrodami i wersja poprawiona bez tych przegród,  jak to jest w końcu z tym wałkiem musi on mieć te przegrody czy nie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, darixo napisał:

wersja poprawiona bez tych przegród,

:polew::polew::polew:Czego to ludzie nie wymyślą. Jest jeden wałek i musi mieć klapki (przegrody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką informację dostałem od Pana od którego kupiłem kolektor wałek miał być z klapkami a przyszedł bez:facepalm: porównałem tak na szybko wałki i po numerach widać że chyba były jednak te dwie wersje 
posiadam wałek z klapkami o numerze 29 003 06 069 i dwa wałki bez o numerze 29 003 06 839  w tych wałkach  bez tych klapek w ogóle nie widać że kiedyś była tam  jakaś przegroda żadnego śladu po urwanej przegrodzie przegroda ma 2 milimetry grubości  i raczej by został jakiś ślad po niej 





IMG_20211002_133615637.jpg  IMG_20211002_175701853.jpgIMG_20211002_133639550.jpgIMG_20211002_133705182.jpg

Edytowane przez darixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo były dwie wersje, dlatego każdy kto może wymienia na tę bez przegród, żeby zaoszczędzić sobie nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...