Skocz do zawartości
IGNOROWANY

5 czy 6 biegów


verus

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że to kwestia gustu.

Już gdzieś na forum czytałem opinię jednego z Kloegów, że 6 biegów jest do d**y (że niby za krótkie przełożenia)

A ja za nic w świecie bym się dobrowolnie nie zamienił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jak jest wiecej ;)

w AWX, 5 bieg zapiszasz juz od ok 80km/h (bardzo ladnie juz wtedy przyspiesza), ciagniesz do 220km/h i koncza Ci sie obroty. troche duzy zakres predkosci jak na 1 bieg :/ silnik jezdzi na wyzszych obrotach, wiecej pali itd

co do skrzyni 6, niech sie wypowiedza koledzy ktorzy taka maja :)

moim skromnym zdaniem 6 bieg dla TDI to zbawienie (szczegolnie po programie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Ja mam 2.5 TDi z 6 biegową skrzynią i powiem, że normlanie ten 6 bieg to super sprawa. Często zapominam go wbić, ale już powoli się przyzwyczajam. Dzięki 6 biegowi spalanie troszkę sapada no i można mocniej pociągnąć km/h. Polecam skrzynię 6 biegową. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam 6-biegową i powiem że super rzecz , mniejsze spalanie i chyba większą szybkośc da się wyciągnąć w moim wypadku 215km/h sie dało ,może z górki by jeszcze poszedł ale nie ma gdzie sprawdzić.

pozdrówka dla fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzynie 6 biegową, uważam iż jest super rozwiązaniem. Jadąc sobie delikatnie 160 km/h obroty w granicach 2800-2900. Spalanie mniejsze.Wyższe prędkości przy niższych obrotach w porównaniu z 5 biegową skrzynią. Moim zdaiem lepiej jest wybrać autko z 6 biegową skrzynią, i widzę że użytkownicy tego rozwiązania mają podobne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz robić program, to 6 bieg to naprawdę dobry pomysł.

Mi, na przykład, brakuje skrzyni, a auto by dalej chciało jechać ;)

A fakt mniejszego spalania to kolejny punkt "za" 6-biegową skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 6 to za***ista sprawa , wbijasz 6 masz 3 tyś rpm a lecisz 200 km/h . malina stary :) Tak jest u mnie nie wiem jak w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim aucie Staruszka (B5 2,5 TDI) była skrzynia 6. i to była super sprawa śmiało przyspieszała od 60 km\h teraz u mnie w B6 1,9 TDI 130 AWX brakuje mi tego 6. biegu a po czipsie to już wogóle będzie go brakowało... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam 6-biegowa skrzynie i moge wam powiedziec,ze trzeba troche wiecej mieszac biegami jesli chce sie utrzymywac niskie obroty.

Jedynka jest bardziej niz krotka( wlasciwie do przejechania 2 metrow)ale po przyzwyczajeniu sie to ma nawet plusy.

Na dwojce to juz masakra mozna kark zwichnac;)

Stosunkowo szybko wrzuca sie nastepne biegi przy predkosci 70km/h mam juz lekko 5 bieg bo jednak lubie jak autko cicho sunie;)

[ Dodano: 21-02-2007, 16:35 ]

acha no i jesli chodzi o 6 bieg no to przy wyprzedzaniu nawet nie certolilem sie ze zmiana na 5 bo szostka naprawde daje rade;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno Paska jak i A4 mam 5-cio biegowe. W zadnym jeszcze nie mam chipa, wiec nie moge sie wypowiedziec "co by bylo gdyby...". Mialem w lecie przyjemnosc pare dni jezdzic wlasnie awx w wersji ze skrzynia 6-biegowa. Chyba to kwestia gustu i przyzwyczajenia, ale te krotkie przelozenia wnerwialy mnie masakrycznie. Miasto,spokojna trasa- spoko, ale przy ostrzejszej jezdzie trzeba sie namachac dzwignia, kur...ca mnie brala od uzerania sie z biegami :evil: Moze wynika to przede wszystkim z drog w moim regionie- malo prostych, duzo winkli i ciagle wyprzedzanie.... Wole 5-tke :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo szybko wrzuca sie nastepne biegi przy predkosci 70km/h mam juz lekko 5 bieg

to albo masz tak szybką rękę, albo tak lekki sandał :twisted:

ja zanim wrzucę 4-kę to jest już ponad 100 (przy spokojnie jeździe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prędkości 70 km/h i włączonym tempomacie

a po co przy tej prędkości włączasz tempomat :eek: czyżbyś pokonywał jakieś duże odległości z takimi prędkościami :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...