Skocz do zawartości
IGNOROWANY

5 czy 6 biegów


verus

Rekomendowane odpowiedzi

a po co przy tej prędkości włączasz tempomat czyżbyś pokonywał jakieś duże odległości z takimi prędkościami

a może po to aby obiektywniej sprawdzić ile pali na poszczególnych biegach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luuudzie, 6 a 6 to 2 rozne sprawy, jak mozecie porownywac 6 z 1,9 tdi i 6 z 2,5 tdi ? przecierz tam sa calkiem inne przeolozenia, 6 z 1,9 ma tak krotkie przelozenia ze szok, na 6 przy 2000 masz okolo 105 a przy 5biegowej na 5 przy 2000 masz 100 czy to duza roznica ??

analogicznie 6 biegowa przy 3000 masz nieco pod 160

5 biegowa przy 3000 masz 150

niecale 10 km/h roznicy

sa + jak i -

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie szedł bym w zaparte by mieć 6 biegówą, jest mi to obojętne a nawet na polskie drogi lepsza wydaje się 5-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ... jak mam 6 biegów i 1,9 TDI 131PS .. w mieście idzie się zajechać (krótkie przełożenia) ale za to w trasie to gitara wrzucam 6 i lecę sobie a raczej płynę dostojnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jeździłem troche szóstką i faktycznie w trasie malinka :grin: w mieście trzeba sie troche namachać ale ja to akurat lubie :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również ale po całym dniu mam dosyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 6 i dla mnie rewelacja. Spalanie w trasie po prostu miodzio, w dodatku w aucie cisza. Po miescie tez nie jest zle, wlaszcza ze TDIki sa naprawde elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zanim wrzucę 4-kę to jest już ponad 100 (przy spokojnie jeździe)

To zależy gdzie kto jeździ, jak na miasto to zdecydowanie 5tka, dłuższe przełożenia, lepsza dynamika (np. taki 1,9TDI 110kM), przy 6tce jazda w mieście jest nieco gorsza ale rekompensuje to w trasie, także o gustach się nie dyskutuje... miałem A4 z 5tką i 6tką, jakoś się jeździ. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna do 1.9 TDI AFN ze skrzynią manualną 5 biegową założyć skrzynię 6 biegową?? Jeśli tak to co trzeba zmienić wraz ze skrzynią i czy ktos to robił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to samo w benzynkach jest za***ista sprawa jak jest szosteczka :diabel: ekonomia na trasie wi wogole lepiej zestopniowana skrzynia

na trasach tak do jazdy po mieście 6 to masakra ... jeździłem sporo Paskiem B7 z 6-ką i powiem że

primo - w-wa korki :kox:

secundo - to pieprzone machanie biegami, zanim rozpędzi się do 60 już trzeba 4 szykować :thumbdown:

na trasie OK .. moto może odsapnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe ze u was skrzynia 6 jest krótka , ja mam identycznie do 5 biegu jak w AFN a 6 jest dodatkowo , przy 3 tyś obr/min mam jakieś 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...