Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E wyłącza i resetuje po zgłośnieniu


yamahayzfr13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem z RNS-E.
Problem powstał z niczego, wszytsko działało ok.
RNS-E włożona jest w Audi A6 C5 2003r. Wcześniej było RNS-D.
RNS-E zakładałem sam, niema druciarni, wszystko ładnie podłączone wraz z CAN.
Przez rok czasu radio działało ok, nie było żadnych problemów od 1 dnia.
Ostatnio gdy chciałem głośniej posłuchać muzyki i zwiększyłem głośność, radio resetowało sie. Po prostu wyłączało sie i samo sie włączało i grało dalej przez pare sekund poczym znowu reset.
Zrobiłem mu reset przycisakmi RADIO i SETUP i po tym zabiegu radio już sie nie wyłącza i nie włącza jak zrobie głośniej. Radio jest cały czas włączone ale jak zrobie głośniej to dzwięk poprostu znika a radio się zawiesza na pare sekund. Jak się odwiesi to tylko "da moc na głośniki muzyką" na ułamek sekundy i znowu zwiecha.
Radio już wyciągałem i odpinałem od instalacji, czyściłem styki, i zero poprawy.
Cały cyrk zrobił się w zasadzie po "zimie" teraz. Aku mam juz nie najzdrowsze i pare razy po odpaleniu auta migał błąd hamulców.
Ktoś coś ogarnia? Miał ktoś taki problem z RNS-E lub innym radiem?
Wygląda to mniej wiecej tak:

Dziękuje za porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Może masz zwarcie na kablach do wzmaka lub głośnikach i wyłącz Ci przepiecie (zabezpieczenie) wzmacniacza. Sprawdź błędy kablem VAG lub VCDS. Jak nie masz to zakup lub poproś kolegę z okolicy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie głośniki grają ? (sprawdź balansem i faderem - na każdym postaraj się zwiększyć głośność do poziomu zwiechy)

Jeśli grają to czy tak samo? (czy któryś nie gra ciszej lub nie rzęzi)

Czy zawsze przy tym samym poziomie głośności się wyłącza?

Czy wentylator w radiu się kręci?

Podczas jazy i postoju jest tak samo?

Przyczyn może być kilka odpowiedz na pytania..

Osobiście również obstawiam zwarcie na linii radio głośniki, radio wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosnik kierowcy nie jest juz pierwszej nowości i czasami slabo gra ale gra tak juz od zakupu auta. Sprawdzę dzisiaj czy gra wszystko. Wentylator działa, wczesniej dzialo sie to przy sluchaniu głośniej teraz nawet jak jest juz ledwo ledwo to jest cyrk. Niema różnicy czy na postoju czy podczas jazdy.. Jak odlaczalem kostki z tylui czyscilem to przy odpietych miniiso wszystkich mozna bylo zwiększyć glosnosc prawie do max ale tez nie na max. Gdy tylko zalicza sie wzmak i tylne głośniki jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj przewody w przelotkach gumowych przy drzwiach czy nie robią zwarć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem najprawdopodobniej jest zwarcie w instalacji elektrycznej proponuje w kostce do rns-e wypiąć kość A, C i B i wtedy sprawdzić na samym zasilaniu z kości D czy efekt jest taki sam. Jeśli w radiu da się zrobić głośność na max co można sprawdzić w E,M to wtedy winna instalacja jeśli natomiast nie to jest to uszkodzenie mechaniczne lub softowe rns-e bardzo nie lubi skoków napięć takich jak np słaby akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem że jak wzmacniacz w bagażniku jest odpięty to problem też występuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzeszej przerwie.
Po odpieciu wzmacniacza w bagazniku problem nie znika.
Problemem jest instalacja w aucie, sprawidzilem RNS-E w innym AUdi i dziala proawidlowo.
U mnie wylacza sie po zglosnieniu wiecej niz 17 w EM.
Obstawiam brak masy.. auto narazie przechodzi "odnowe biologiczną" dam znac za pare tyg co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...