Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czyszczenie tapicerki


vega25

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać! Mam pytanie może wydawać się proste i banalne ale istotne mianowicie jakim sposobem najlepiej będzie wyprać tapicerkę samochodową (fotele itp.) moje nie są brudne że brudne w jakichś plamach tylko takie zakurzone. Dodam że nim posiadam żadnego sprzętu, uprać własnymi rękoma jak już. Jakie kosmetyki kupić żeby był efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys zdecydował sie na pranie jakimis piankami z marketu to pierz tylko fotele.

jak upierzesz boczki w drzwiach lub nie daj Boże podsufitke to wszystko zacznie sie odklejac.

fotele sa szyte to nic im nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem fotele preparatem z marketu ( taki spray ze szczotką) . Nazwy nie pamiętam , ale stołki wyczyścił pięknie. Jest wystarczający,i nie drogi.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek70

masz na myśli coś w tym stylu taki preparat?

: http://allegro.pl/moje-auto-preparat-do-czyszczenia-tapicerki-spray-i5140624767.html

http://allegro.pl/atas-detap-preparat-do-czyszczenia-tapicerki-i5097559879.html

bo pasuje mi fotel kierowcy trochę oczyścić :huh:

Edytowane przez marcinoa4b5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam prałem vanishem i gorącą wodą. Później wyciągałem syf szmatą i znowu prałem. Po 2 albo 3 razach nie było co wyciągać bo fotele czyściutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku był jeszcze inny. Był to spray gdzie nad duszą miał plastikową szczotkę do czyszczenia. Szczotka czyściła średnio , dlatego ja używałem gąpkę. Natomiast preparat ok. Szkoda tylko że nie mam fotki opakowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli zamotać coś w tym stylu z tych preparatów i gąbeczka do tego:):) chyba że ktoś poleca jakiś sprawdzony nazwa firme etc:) jest tego opór więc wybrać będzie w czym tak czy inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam środki z firmy Car Valet. Prałem tym różowym płynem golfa 4 i fajnie wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie myłem vanishem i szczoteczką. Generalnie bez odkurzacza piorącego trudno jest dobrze wyczyścić fotele, tak żeby w przyszłości nie powstawały plamy np. jak spadnie kropla deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka Tuff stuff czy coś takiego dostępne na stacjach benzynowych za ok 30zl dobrze sobie u mnie radziła, dużo szmatek i czystej wody do płukania

Edytowane przez krogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej napisał ciężko jest ściagnąć brud bez odkurzacza piorącego osobiście stosujemy proszek karcher ja go kupuje w dużym opakowaniu ale jest też dostepny w małej paczce zostaje wam rozcięczyć z wodą i ręcznie gąbka.Często się zdarza że jak pierzemy auta ktos wcześniej próbował sobie vaniszem zrobić i jest problem bo podczas prania wychodzą białe plamy ale pomyślcie sobie pranie kosztuje jak u mnie od 80 zł za środek musicie dać z 30 - 40 zł czy warto sie męczyc i tak nie uzyskacie efektu jaki daje odkurzacz.Warto poszukać w swojej okolicy może ktos pierze i ma przystepne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak goldi napisał "Warto poszukać w swojej okolicy może ktos pierze i ma przystepne ceny" mi za pranie foteli i wykładziny gościu powiedział 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem kiedyś tym plakiem ze zdjęcia wyżej i nawet czyściło tylko troche czasu na tym schodziło. lepiej kupić wanisch i rozrobić z wodą i samą pianą czyścić efekt wydaje mi się bardzo dobry w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...