Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 T 170 KM USA Roznice


kubex23A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zapytać jak jest z ta wersja dokładnie chodzi o 1.8 T Q 170 KM USA.Moje pytanie brzmi czy to jest mocny wynalazek czy części do niego pasuja od jakies innej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden wynalazek. jeśli chodzi o silnik i zawiechę to graty te same co EU, drobna różnica w wyglądzie, inny jest odrobinę tylny zderzak, bardziej wystający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu zderzak też jest trochę inny te dokładki później jakoś chyba się nie spasowują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Posiadam A4 B6 z USA. Silnik ma oznaczenie AMB i w wiekszości sklepów dziwią się że jest taki motor, ale z dostępnością części nie ma problemów.

Wysłane poprzez Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie znaleźć motor do tego auta z oznaczeniem AMB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie znaleźć motor do tego auta z oznaczeniem AMB :)

Pasują od każdej innej wersji. Nie widzę problemu

Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smieszne .Miałem ostatnio dobrego Bexa do kupienia ale bez Q ale jakis rodak mnie przebil cenowo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o smianie tylko o statystyki. Wiele osób, które maja zawodowo do czynienia z naprawami czy tuningiem twierdzi, ze BEX jest najbardziej zazynanym silnikiem lub jak to woli najczesciej wybieranym do ostrzejszej jazdy z racji wiekszej mocy.

Wracając do AMB, nie ma cos się bać tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest różnica w głowicy, co prawda osobiście tego nie sprawdzałem, ale klient który brał głowicę do AMB od AVJ nie był w stanie jej zamontować.


A spróbuj znaleźć zdrowego BEX :D

Zapraszam, pozwolę popatrzeć i zrobić pamiątkowe foto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwal się tak tym 1 sprawnym na 1000 bo jeszcze go zlogujesz, sprawdzisz ciśnienie sprężania i ciśnienie oleju i się okaze co innego :)

Tak na poważnie, to dobrze, że masz sprawne auto, ale temat jest o innym silniku.

Z tego co kojarze to AMB jest bardzo zblizony o ile nie identyczny do BFB ale posiada pewne roznice wzgledem AVj.

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/402069-AVJ-vs-AMB?p=5976823&viewfull=1#post5976823

Lubie forum audizine poniewaz w usa jest tylko jeden silnik 1.8T i jest nim wlasnie AMB wiec jak czytam to mam wrazenie, ze cale forum jest o moim silniku w przeciwienstwie do europejskich gdzie dominuja diesle, a benzyn jest kilka rodzajów.

Edytowane przez wampir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowali z ilością 1.8t a najciekawsze jest to po co takie zmiany 150.163.170.190 . Dwa to aż za dość.(oczywiście te najmocniejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowali z ilością 1.8t a najciekawsze jest to po co takie zmiany 150.163.170.190 . Dwa to aż za dość.(oczywiście te najmocniejsze)

Nie widzę sensu w tworzeniu wersji 150KM, skoro 190KM pali tyle samo, a nawet mniej, ze względu na 6tkę skrzynię. Lepsza elastyczność, moc, spalanie. Awaryjność ta sama, osprzęt ten sam, więc na cholerę tworzyć wersje słabsze? Aaa.. no już wiem, ludzie się boją dużych mocy silnikowych. I przez to panuje jakiś zasrany trend 1.0Turbosrurbo w Fordzie np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u innych w AMB ale odkąd go mam (5lat) zrobiłem nim juz prawie 100tys i w silniku jedynie były awaryjne cewki, to tyle co wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój egzemplarz mam od ok roku i jedyne usterki to tak jak wspomniał kolega powyżej - cewki. Aktualnie siadł mi czujnik temperatury wkręcony w blok, więc szykuje się wymiana. Przebieg - ponad 266 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...