Jump to content
IGNORED

[B5 AVG] Wymiana złącza elastycznego

skalarx
 Share

Recommended Posts

Ile powinna kosztować wymiana złącza elastycznego :mysli: Ile samo złącze, ile robocizna. Tłumikarze powiedzieli mi 280pln. Wydaje mi się trochę za dużo.

Chyba troche przesadzili z ceną ,jesli to złacze jak na aukcji ponizej(normalnie w sklepie moze być troszke drozej) to za wymiane inkasuja ok.200zł, a to chyba duuuzo,nawet bardzo :blink:

http://moto.allegro.pl/item454423360_zlacze_elastyczne_55_105_volkswagen_special.html

Chyba troche przesadzili z ceną ,jesli to złacze jak na aukcji ponizej(normalnie w sklepie moze być troszke drozej) to za wymiane inkasuja ok.200zł, a to chyba duuuzo,nawet bardzo :blink:

http://moto.allegro.pl/item454423360_zlacze_elastyczne_55_105_volkswagen_special.html

dokładnie takie złącze mam u siebie - w sklepie kosztuje ok 55PLN. Ale za co tyle kasy?? Za spawanie? Wykręcenie katalizatora to 6 śrubek i 15 minut roboty, złożenie to jakieś 30minut :). Kat był dopiero co odkręcany, ma wymienione szpilki więc 0 problemów, migomat stoi w garażu. Może jest jakiś ukryty haczyk podczas wymiany :mysli:

Tym hakiem jest mechanik który przegina podając taką kwotę!

Myślę że za tą kasę można dostać w ASO całość.

Dla przykładu u mnie za wymianę mechanik zaśpiewał 50 zł robociznę plus 'plecionkę' razem około 100zł.

Może sam wyjmiesz element wraz z tłumikiem a ktoś Ci pospawa i na pewno wyjdzie dużo taniej.

Tym hakiem jest mechanik który przegina podając taką kwotę!

Myślę że za tą kasę można dostać w ASO całość.

Dla przykładu u mnie za wymianę mechanik zaśpiewał 50 zł robociznę plus 'plecionkę' razem około 100zł.

Może sam wyjmiesz element wraz z tłumikiem a ktoś Ci pospawa i na pewno wyjdzie dużo taniej.

i pewnie tak zrobię :>

plecionka to max 30 zl tylko sa rozne wymiary musisz zmierzyc a wymiana to okolo 40 min i koszt to max 100zl z robocizna jak sam beziesz mymienial to zachowaj taki sam kat i ulozenie plecionki migomacik w reke i jazda :naughty:

W ASO samej plecionki nie kupisz jest tylko w komplecie z katalizatorem koszt ok 2000 zł. :)

Spawanie na oko wyjętej plecionki lub wyjąć element i pojechać do spawacza to druciarstwo.

Powinno się wyjąć element z plecionką, wyciąć, zamontować to co zostało, założyć luźno plecionkę, parę spawów punktowych, wyjąć i zespawać porządnie. Wtedy nie ma żadnych naprężeń i jest git.

Ja za wycięcie kata i wspawanie tej plecionki nowej zapłaciłem 150zł a roboty było na 4h problem z odkręceniem srób był :wallbash:

Ja za wycięcie kata i wspawanie tej plecionki nowej zapłaciłem 150zł a roboty było na 4h problem z odkręceniem srób był :wallbash:

Ja też miałem problem ze śrubami! Naszczęście dwie się ukręciły same ale jedną musiałem przeciąć :wallbash:CIASNO BYŁO :angry:

A u mnie mechanior magik to jakos wykręcił i cały ten wydech wyjął przez silnik :gwizdanie: przy mnie :kox: katalizator + rura ok1,5m moze i wszystko mi założył idealnie

Mają te ludzie sposoby :polew: