Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co myślicie o gazie do 2.4


Daniel1.9tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mówią że turbo mniej palą bo nie da tak necie ciężarem samochodu. Jak adr oska palił Ci 11 to moje q w sumie nie ma jakieś strasznego spalania. Najbardziej irytuje to że nawet jak jadę 120kmh w trasie po S8 to ponad 11 bierze

Wysłane z mojego ZTE Blade L3 przy użyciu Tapatalka

Tylko jest jedna sprawa : w moim przypadku b6 mam o prawie 400 kg cięższe od b5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, w weekend będę u gazownika może, dam znać czy coś się zmieniło:)

Wysłane z mojego ZTE Blade L3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 2,4Q ujeżdżana tylko i wyłącznie w mieście pali 14,5l. Zszedłem kiedyś do 12,5 ale biegi zmieniałem w zakresie 1500-1800 (choić v6 jest tak elastyczne, ze przyśpiesza w tym zakresie bez najmniejszego zająknięcia, zakręt 90' 3 bieg i robi swoje), ale nie o to chodzi. Jak czytam, że komuś pali 11l, to patrzę na buty czy aby nie chodzę w chodakach, albo dla jednych miasto to 50 000 mieszkańców, a dla innych 500 000, gdzie są korki od świtu do zmierzchu. A przy ostrzejszej jeździe pali tyle ile musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 1.8 bez turba tylko katalogowo pali mniej niż z turbem. Praktyka pokazuje, że jest inaczej.

Myślałem, że moje poprzednie 1.8t brało za dużo, bo nawet 15 po mieście, ale mam teraz drugie i podobnie.

Mi obecnie po mieście na krótkich odcinkach to wychodzi ze 14 l/lpg.

Niektórym może i wychodzi 11, ale jak mają ustawioną wysoką temperaturę przełączania na LPG, że i tak rąbie kupę benzyny zanim się przełączy.

Na trasie jadąc dziadkowo zrobisz 9l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla

moje spalanie

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/65664

oska i manual

temperatura przelaczania 28'

instalka stag+hany+ac 01 red

mozna mozna

aaa i nie lubie jezdzic dziadkowo 1 -->czerwone pole , 2 czerwone pole itd ;-)

pozniej jak jzu mam te predkosc ktora chce to leci tempomat ;-)

jazda 50/50 (trasa/miasto)

dodam ze na gazie przejechane 52 tysie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podał kolega że ma ustawione 28°C.

Ale w takie spalanie przy jak to napisał czerwonej kresce na biegach to jakoś nie wierzę .

Dobrze gdyby jeszcze było podane jakiego silnika się to tyczy i w jakim wozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniał o tempomacie w takiej sytuacji, więc sugeruje, że jeździ trasy w dużej części. Napisał, że 50% i to wystarczy aby uzyskać takie spalanie. Mi przy jeździe 150-160 pali 11,5.

Na podstawie mocy którą ma podaną na tej stronce ma 2.4

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak panowie :
silnik 2,4 APs , ośka i manual

czerwone pole przy pierwszych 3 biegach ;-)

ogolnie trasa 50-50 miasto (bytom, katowice, gliwice ) i autostrada a1 codziennie 70-100 km

instlka stag 4 + wtryski hana + reduktor ac 01

nie musisz mi wierzyć

ja nie twierdze ze moja jazda jest optymalna ale napisze tylko jedno : benzyna nie lubi obrotów ponizej 2000 ;-)

buda b5 avant

panowie jest jedna zasada jak na kompie srednie spalanie wynosi 9l pb to dodajadz 20-25% wieksze spalanie lpg nie ma bata zeby wyszlo wiecej

jezeli ktoś pyta o opony i koła to standardowe 16 ;-) na zime 15

przy predkościch 170-210 lpg w przedziale 15-17 litrow

wiec albo ja mam magiczna smoczycę i dobrze dzialajce sondy lambda albo cos u was jest z gazem nie tak


ps. smoczyca duzo bardziej niz lanos jest czula na jakosć gazu ... przy tankowaniu na orlenie w Pyskowicach spalanie wynosi ok 13-14 przy gazie z PKS 11 ;-)

ot tyle odemnie nie chce zaczynać wojny

ale jezeli piszecie ze wam pali ogromne ilosci gazu to jest to mega dziwne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam. Co myślicie o założenie gazu do motoru 2.4??? Czy to nie spierdzieli silnika? Czy lepiej pozostać przy czystej benzynce? Jak ktoś zakładał gaz do 2.4 proszę o opinie o pracy i mocy silnika

Witam, załoźyłem do tego silnika lpg, Audi a6 c5, silnik 2,4 165 kucy, sprzęt Stag3+,reduktor Zavoli S, wtryski Rega, jezdziłem 3,5 roku, najechałem 85tyś km, z gazem żadnych problemów,spalanie 12-13l, jazda autostradowa 170-190...zadnych problemow z gazem, a więc do tego silnika nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić założenie lpg, z pewnością sporo zostaje w portfelu :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie niskie spalanie też powinno dawać do myślenia, bo świadczyć to może o zbyt ubogiej mieszance, a to najkrótsza droga do poważnych problemów z silnikiem.

Mimo obecnej, rekordowo niskiej ceny benzyny LPG nadal się opłaca, nawet wliczając przeglądy co 10tys km i 60zł więcej na stacji diagnostycznej (kompletna bzdura). Im więcej jeździsz, tym większe oszczędności, to oczywiste. W B5 wszystkie silniki dobrze znoszą gaz, od 1.6 do 2.8 (nie wiem jak w 2.7biT choć też gazują).

W sumie przy LPG 2l więcej czy mniej w spalaniu średnim nie robi różnicy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...