Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słabe przyspieszenie 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Rozpolowilem kilka turbin swoim sposobem, i wychodzi na to że sposób jest skuteczny, albo jakoś słabo pozapiekane były?

Nikt tu z siebie nie robi niewiadomo kogo... zastanawiam się tylko po co grzać palnikiem, albo klepać po turbinie młotkiem.

Nawet jeśli trafiła by się bardzo toporna turbina to szanse ukręcenia szpilki/sruby są bardzo małe. Do tego używa się kilka śrub, przez co siły rozkładają się równomiernie.

Dla przykładu, swoje turbo bez problemów rozłożyłem przy pomocy 3 śrub które przekładane były miejscami, zeby równo się rozdzielała muszla od rdzenia.

Wystarczy kawałek stali, a w nim wywiercić otwór 6,8-7mm przegwintować gwintownikiem M8 na głębokość ok. 15mm i wkręcić srubkę, może być z najmiększej stali czyli 6.8 po czym skręcić wszystko w imadle i kręcić srubą aż do ukręcenia gwintu - takiej siły rozparcia nie ma przy rozpoławianiu turbiny.

Założę się że nikt tego nie zrobi żeby sprawdzić, a ja od siebie napiszę że na codzień pracuję obrabiając stal :)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie panowie, w ten weekend jak wszystko będzie w porządku zabieram się za turbawkę i przy okazji za kolektor ssący. I mam takie pytanko, przy kolektorze jest uszczelka na pewno do wymiany, lecz przy turbinie są jakieś uszczeleczki ?. Złącze elastyczne przy katalizatorze będę wymieniał póżniej, więc uszczelkę na flanszy także później. Aha i jeszcze jedno są jakieś lewe gwinty przy turbawce ?, bo przy okazji wymienie też nakrętki, znajdują sie tam m8 tak ?.

Opublikowano

Rozpolowilem kilka turbin swoim sposobem, i wychodzi na to że sposób jest skuteczny, albo jakoś słabo pozapiekane były?

Nikt tu z siebie nie robi niewiadomo kogo... zastanawiam się tylko po co grzać palnikiem, albo klepać po turbinie młotkiem.

Nawet jeśli trafiła by się bardzo toporna turbina to szanse ukręcenia szpilki/sruby są bardzo małe. Do tego używa się kilka śrub, przez co siły rozkładają się równomiernie.

Dla przykładu, swoje turbo bez problemów rozłożyłem przy pomocy 3 śrub które przekładane były miejscami, zeby równo się rozdzielała muszla od rdzenia.

Wystarczy kawałek stali, a w nim wywiercić otwór 6,8-7mm przegwintować gwintownikiem M8 na głębokość ok. 15mm i wkręcić srubkę, może być z najmiększej stali czyli 6.8 po czym skręcić wszystko w imadle i kręcić srubą aż do ukręcenia gwintu - takiej siły rozparcia nie ma przy rozpoławianiu turbiny.

Założę się że nikt tego nie zrobi żeby sprawdzić, a ja od siebie napiszę że na codzień pracuję obrabiając stal :)

Wysłane z mojego GT-I9100

Polecam nie filozofować i sluchać Hazena, robiłem moje turbo w tym roku i rozpołowiłem suszarę jego sposobem, poszło jak po masełku w mniej niż minutę

Opublikowano

Mozesz wymienić uszczelke pod ściekiem olejowym. Lewych gwintów brak,a nakrętki to tok jak wspomniałeś m8 ( ja zakładałem te pokryte miedzią )

Opublikowano

Sposób jest Volkswagena, w instrukcji serwisowej VASa wydanej w 2001 roku jest opisane jak krok po kroku wyciągnąć turbo Awx Avf Avb, które części wymieniać i jakimi momentami dokręcać sruby.

To samo dotyczy logów, tego nie wymyślił jakiś posiadacz auta tylko konstruktorzy i opisali to wszystko w instrukcji Vas.

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj chciałem wyciągnąć to nieszczęsne turbo i cholerna nakrętka górna od flanszy(z tyłu turbo) jest okręcona. Macie jakiś sposób na to ?. Czy lepiej uciąć rure przy łączniku(bo i tak go będę wymieniał)i na stole grzebać z tą nakrętką ?. Albo jeszcze może najlepiej przykleić klucz do tej nakrętki i potem tylko kręcić ? :D.

Edytowane przez doin

Opublikowano

potraktuj środkiem penetrujący, otłucz młotem i nabij mniejszą 12 kontną nasadkę.

Opublikowano
  • Autor

Turbo wyciągnięte, moczy się już w wd40. ;) Jutro może uda się rozpołowić. Ale do rzeczy, chcę wyciągnąć jeszcze intercooler do czyszczenia, potrzeba do tego demontażu zderzaka ?, bo w środku jest olej. Czy to normalne ?.

Edytowane przez doin

Opublikowano

1. Tak trzeba zdejmować zderzak.

2. Olej bedzie zawsze w całym dolocie ale nie powinno być go masakrycznie duzo.

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanko, ta sztanga gruszki musi chodzić z takim oporem ?. Dość ciężko chodzi(płynnie), ale trzymie ciśnienie.

Opublikowano

Jeszcze jedno pytanko, ta sztanga gruszki musi chodzić z takim oporem ?. Dość ciężko chodzi(płynnie), ale trzymie ciśnienie.

No trzeba użyć trochę siły żeby ją ruszyć
Opublikowano
  • Autor

Te gniazda zostawić tak: http://iv.pl/images/96775778246034279416.jpg ?. Czy można to wyczyścić ?.

Opublikowano

Wyskrob. Tylko tak żeby za dużo tego nagaru nie wleciało do silnika. Przepali to, ale zachłyśnie się tym ;x

Opublikowano

Dzis robiłem czyszczenie turba w b6, odrazu miałem problem ze wszystkimi śrubami i były mega zardzewiałe ale turbo po troche ponad godzinie było na stole. Śrubki opornie ale jakoś poszły, przy rozpoławianiu srodek penetrujący + niezliczona ilość młotków, wybijanie na przeciwwagę nie dawało efektów więc wspomogłem sie śrubami i pierscień ładnie sie poruszył wyszedł ok 1mm i korpus pękł na pół......... Jesli dalej ktos uwarzą ze rozpołowienie turba to bułka z masłem to jutro wstawię fote z tej nieszczęsnej operacji.

Opublikowano
  • Autor

Moja już 2 dzień się moczy jak nie zejdzie to oddam do warsztatu, za kosztowna zabawa :D

Edytowane przez doin

Opublikowano

Lukaszooo moze zrobiles pekniecie tluczac mlotkiem. A odciaganie sróbami tylko to powiekszylo. Ja za piaskowanie zaplacilem az 200zl.

Opublikowano
  • Autor

A powiedzcie mi czy mogę tą turbinę włożyć do pojemnika z ropą, stroną gorącą( tą ze strony flanszy) ?. Tak na wysokość tego spojenia dwóch częśći ?.

Edytowane przez doin

Opublikowano

Tak, możesz zamoczyć stronę "gorącą" w ropie lub jakimś innym płynie a najlepiej w płynie do czyszczenia hamulców.

Uważaj żeby ropa nie dostała się do wlotu oraz spływu oleju przez rdzeń turbiny.

Opublikowano

dlaczego jak czasami auto mi wchodzi w tryb awaryjny i zresetuje go podczas jazdy tzw jadę 100 dam na luz wyłączę włączę auto dam bieg 4-5 to czasami dalej jest tryb awaryjny lub czasami wyłączy się po jakiś 500 m i dopiero turbo targa

Opublikowano

Po co kombinujesz?

Jak auto wpada w awatyjny to do sprawdzenia:

-układ (wężyki) podcisnienia

-dolot

-jeśli układ podciśnienia oraz dolot są szczelne to zamiana n75 z n18

Jeśli nadal łapie awaryjny to turbo do czyszczenia.

Wysłane z mojego GT-I9100

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.