Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Buczenie przy skręcaniu


miszczu_21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio mam problem z niunia mianowicie przy skręcaniu podczas powolnej (na postoju sie nie zdarzylo) jazdy cos zaczyna jakby buczec dzwiek podobny jakby cos sie wlaczalo jakas pompa na 2 sekundy i przestaje. dzieje sie to nie za kazdym razem i tylko przy skrecaniu w lewo choc ostatnio nawet przy dojezdzaniu do skrzyzowania tez zabuczalo i czuc bylo drgania na pedale hamulca jakby piachu ktos nawrzuckl miedzy klocki a tarcze. dzis dolalel plynu do wspomagania oczywiscie mineralnego bo byl ponizej minimum ale i tak co jakis czas zabuczy ale bardzo rzadko.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czuc bylo drgania na pedale hamulca jakby piachu ktos nawrzuckl miedzy klocki a tarcze

wydaje mi się że to nie pompa wspomagania ci hałasuje tylko pompa ABSu skoro piszesz ze czujesz pod czas tego hałasu drgania na pedale hamulca

nie grzebałeś ostatnio coś przy czujnikach ABSu :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tam jeszce nic nie grzebalem a jakie sa jeszce objawy jezeli to pompa absu bo z hamulcami nie mam problemu tzn mieki pedal itp. a czy na vagu pokaze jezeli to bedzie ten czujnik??

_________________________________________________

Zdeniu dales mi do myslenia wiec poczytalem na forum i znalazlem cos o wymianie czujnika absu koles pisal ze jak wymienial lozyska to uszkodzil czujnik a mi ostatnio wymieniali dwa lozyska i jak sie okaze ze uszkodzili czujnik absu to ich chyba :angry: za...le. A ile taki czujniczek wogole kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tam jeszce nic nie grzebalem a jakie sa jeszce objawy jezeli to pompa absu bo z hamulcami nie mam problemu tzn mieki pedal itp. a czy na vagu pokaze jezeli to bedzie ten czujnik??

_________________________________________________

Zdeniu dales mi do myslenia wiec poczytalem na forum i znalazlem cos o wymianie czujnika absu koles pisal ze jak wymienial lozyska to uszkodzil czujnik a mi ostatnio wymieniali dwa lozyska i jak sie okaze ze uszkodzili czujnik absu to ich chyba :angry: za...le. A ile taki czujniczek wogole kosztuje?

dobry czujnik ABSu to kosz ok. 150zł. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaktam udało sie zdiagnozować buczenie?

Aby uszkodzić czujnik to chyba trzeba sie napracować..., być może on sie tylko trochę wysunął i trzeba go wcisnąć, ale nie za daleko aby go zębatka nie zeszlifowała. Ja u siebie mam krzywa zębatkę ABS-u (tylne kolo), heh jakby nie ona to bym nie wiedział ze mam czujniki :hi:

Jeśli buczenie występuje jak naciskasz hamulec to ja obstawiam na wysunięty czujnik ABS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być moze to oznaka że końcówki albo któryś wachacz mają luzy i jak ruszysz kierownicą to się koła rozjezdzają i bedą buczeć, ja tak mam że jak jadę prosto albo w prawo to buczą a jak lekko w lewo to cisza, byłem na stacji i jeden wachacz + końcówki drążków - już leżą w garażu ale nie mam kiedy tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,

ja miełem taki problem w vw bora , u mnie wystapiło to samo wymieniłem plyn ale to ne byla wina pompy abs, wystarczyło lekko ruszyc autem z obciazeniem i okazalo sie lołzysko sztuk 2 :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...