Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Podgrzewanych zewnetrznych lusterek A4 B6 B7


marcin102

Rekomendowane odpowiedzi

tak są, jak nie grzeją a miałeś rozebrane trzeba było sprawdzić czy jest napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowałem, mam nadzieje że grzeją :)

Rozumiem że grzeją w momencie włączenia odmrażania tylnej szyby (avant) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega wcześniej zapytał czy wszystkie b7 mają wyprowadzona instalacje ale nikt mu nie odpowiedział...to ja może odświeze pytanie bo też mnie to interesuje a chciałbym się tym zająć.

Na chwilę obecna nie kupiłem grzanych wkładów więc zanim zrobię cokolwiek w tym temacie chciałbym coś wiedzieć...

Z góry dzięki za wyrozumiałość i za odpowiedz.

Choć może po prostu zadzwonię do ASO i zapytam...

Pozdro

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega wcześniej zapytał czy wszystkie b7 mają wyprowadzona instalacje ale nikt mu nie odpowiedział...to ja może odświeze pytanie bo też mnie to interesuje a chciałbym się tym zająć.

Na chwilę obecna nie kupiłem grzanych wkładów więc zanim zrobię cokolwiek w tym temacie chciałbym coś wiedzieć...

Z góry dzięki za wyrozumiałość i za odpowiedz.

Choć może po prostu zadzwonię do ASO i zapytam...

Pozdro

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

a czy nie prościej jest odchylić wkład i sprawdzić czy są kabelki a jak cięzko będzie zobaczyć to odkręcić obudowę wg. instrukcji powyżej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drewniane ręce do delikatnej roboty ;-) Telefon do ASO chyba szybszy.

Zanim zabiorę się za odkręcanie i ewentualne ulamanie wkładu albo czegoś chciałbym wiedzieć czy jest sens się za to zabierać :-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche glupie pytanie ale czy jest mozliwosc zeby w b7 05r lusterka byly nie podgrzewane? U mnie nie grzeja a po przeczytaniu tego watku juz zglupialem bo wg mnie to powinno byc w standardzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche glupie pytanie ale czy jest mozliwosc zeby w b7 05r lusterka byly nie podgrzewane? U mnie nie grzeja a po przeczytaniu tego watku juz zglupialem bo wg mnie to powinno byc w standardzie :decayed:

to tak na początek o czym często koledzy zapominają: lusterka grzeją po włączeniu ogrzewania tylnej szyby:wink:

później należy sprawdzić fizycznie co mamy w lusterku jeśli są kabelki miernik w rękę i sprawdzić czy dochodzi napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5tce grzaly bez wlaczania grzania tylnej szyby. W B7 sprawdzalem tez z wlaczona tylna szyba i nic to wychodzi na to ze trzeba rozebrac lusterka..

---------- Post dopisany at 18:11 ---------- Poprzedni post napisany at 15:32 ----------

Nie mialem czau to tak na szybko odchylilem lusterko i widac dwa kable ktore sa od podgrzewania lusterka z tym ze nie sa one podpiete wiec albo mam zwykle nie grzane szkla albo tylko kabelki sa odczepione z niewiadomo jakich powodow. Jutro rozbiore to i zobacze dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5tce grzaly bez wlaczania grzania tylnej szyby. W B7 sprawdzalem tez z wlaczona tylna szyba i nic to wychodzi na to ze trzeba rozebrac lusterka..

---------- Post dopisany at 18:11 ---------- Poprzedni post napisany at 15:32 ----------

Nie mialem czau to tak na szybko odchylilem lusterko i widac dwa kable ktore sa od podgrzewania lusterka z tym ze nie sa one podpiete wiec albo mam zwykle nie grzane szkla albo tylko kabelki sa odczepione z niewiadomo jakich powodow. Jutro rozbiore to i zobacze dokladnie.

jeśli są kabelki to pewnie szkła są zwykłe włożone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak: odczepilem szkla i sa zwykle nie grzane :facepalm: ale sie ucieszylem bo wystaja kabelki do podgrzewania lusterek.... dlugo to nie trwalo bo sprawdzalem miernikiem i nie ma tam pradu (rowniez po wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek czy grzeje tylna szyba jeśli tak to teraz pytanie czy sprawdzałeś w obydwu lusterkach czy tylko w jednym możliwe że w elemencie gumowym łączeniu słupka i drzwi kabelki są popękane to tak na początek posprawdzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba grzeje a pradu nie ma w dwoch lusterkach bo sprawdzalem. Troche to dziwne.

trzeba zacząć sprawdzać od początku najlepiej napisz do kolegi Bart-S on jest dobry w te klocki a co najważniejsze ma schematy instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś na forum czytałem, że lusterka grzeją od jakiejś tam temperatury powietrza. U mnie też tak było, że założyłem grzane wkłady i nic, a potem podczas chłodniejszych dni zadziałały, nie wiem dokładnie jaka jest zasada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo napięcia nie było, ale okazało się jak przyszły chłodniejsze dni że maty grzeją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, czy mamy grzane fabrycznie lusterka wynika z kodów wyposażenia...

6XC....elektrycznie ustawiane

6XD...elektrycnie ustawiane, grzane

6XE...elektrycznie ustawiane, grzane, składane

6XJ...elektrycznie ustawiane, grzane, ściemniane

6XK...elektrycznie ustawiane, grzane, ściemniane, składane

6XL...elektrycznie ustawiane, grzane, ściemniane, składane, pamięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat jako, że ostatnio się zainteresowałem moim prawym niegrzejącym lusterkiem.

Lewe grzeje, prawe nie. Mata w prawym jest i działa, bo wpiąłem je do lewego i działa, a lewe do prawego i nie działa.

Wylądowałem u elektryka i oto co się dowiedziałem.

Każda B6 i pewnie B7 też ma instalacje. Napięcie bez lusterka zawsze jest znikome, dopiero po podłączeniu wkładu pojawia się prąd. To już wiadomo z kilku stron wcześniej.

Panowie mi powiedzieli, że do silniczka elektrycznych szyb idzie sygnał cyfrowy, w tym silniczku jest jakiś moduł który ten sygnał zmienia na analogowy i rozdziela na szybe, sterowanie lustrem i grzanie lustra.

Faktycznie kable od podgrzewanego lustra idą do silniczka szyby i kabelki przewodzą prąd, jednak lustro nie grzeje.

Powiedzieli mi, żebym dorwał jakiś silniczek i go podłączył bo to w nim może leżeć problem nie grzejącego jednego lusterka.

U mnie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby bez względu na temp. zewn. lusterko grzeje. Nawet przy +30*C

Ktoś coś wie na temat tego silniczka szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat jako, że ostatnio się zainteresowałem moim prawym niegrzejącym lusterkiem.

Lewe grzeje, prawe nie. Mata w prawym jest i działa, bo wpiąłem je do lewego i działa, a lewe do prawego i nie działa.

Wylądowałem u elektryka i oto co się dowiedziałem.

Każda B6 i pewnie B7 też ma instalacje. Napięcie bez lusterka zawsze jest znikome, dopiero po podłączeniu wkładu pojawia się prąd. To już wiadomo z kilku stron wcześniej.

Panowie mi powiedzieli, że do silniczka elektrycznych szyb idzie sygnał cyfrowy, w tym silniczku jest jakiś moduł który ten sygnał zmienia na analogowy i rozdziela na szybe, sterowanie lustrem i grzanie lustra.

Faktycznie kable od podgrzewanego lustra idą do silniczka szyby i kabelki przewodzą prąd, jednak lustro nie grzeje.

Powiedzieli mi, żebym dorwał jakiś silniczek i go podłączył bo to w nim może leżeć problem nie grzejącego jednego lusterka.

U mnie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby bez względu na temp. zewn. lusterko grzeje. Nawet przy +30*C

Ktoś coś wie na temat tego silniczka szyby?

To pan elektryk chyba nie do końca wie co mówi, zaraz wrzucę schemat lusterka,

W pierwszej kolejności posprawdzałbym wszystkie połączenia

---------- Post dopisany at 14:28 ---------- Poprzedni post napisany at 14:11 ----------

Poniżej schemat

Bez_tytu_u.jpg

<br /><br />

Z5 - mata grzewcza

V25 i V150 to silniczki regulacji i jak widzisz niema tam żadnej elektroniki są bezpośrednio wpięte do modułu przy siłowniku szyby

Jak wspomniałem w pierwszej kolejności sprawdź czy masz przejście między wsuwkami od maty a wtyczką T16c pin 5 i 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...