Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Podgrzewanych zewnetrznych lusterek A4 B6 B7


marcin102

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem tak jak opisał kuba36 - okazało się że mam instalacje elektryczna, ale wkłady lusterek są nie podgrzewane. Jutro chyba pojadę do sklepu kupić podgrzewane wkłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się wczoraj uśmiałem :polew: W końcu rozebrałem te lusterka i co? Okazało się, że jedno jest grzane tak jak pisałem wcześniej, a drugie było też podłączone tylko do plastikowych złączy ;d Czyli ktoś założył niegrzane. Myślałem, że w niegrzanym lusterku nie ma takich nibowych złączy na zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nibowych złączy na zasilanie.

:polew:

teraz rezaj maty i bedzie grzało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się wczoraj uśmiałem :polew: W końcu rozebrałem te lusterka i co? Okazało się, że jedno jest grzane tak jak pisałem wcześniej, a drugie było też podłączone tylko do plastikowych złączy ;d Czyli ktoś założył niegrzane. Myślałem, że w niegrzanym lusterku nie ma takich nibowych złączy na zasilanie.

Ja też tak miałem. To chyba jakieś zabezpieczenie przed tym, żeby kabelkom się nic nie stało jakby były luźno w obudowie lusterka. :wink4::cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak polecam zaopatrzyć się w taśmę dwustronna lub najlepiej piankę. U mnie klej który był fabrycznie już nie trzymał najlepiej i konieczna była wycieczka do sklepu. Ale za to jedno lusterko już grzeje, zaraz zabieram się za drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu w Inter Carskie zawołali za podgrzewany wkład lusterka 1 szt. 38 zł.

Chce je kupić, tylko moje pytanie jest takie - czy po podłączeniu będą działały?

Powiem, że mam instalacje elektryczną w lusterku - na kabelku plusowym mam napięcie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby 0.5 V.

Może ktoś miał już taki przypadek i jak sobie z nim poradził.

Może tam jest jakiś osobny przekaźnik na lusterka???

Nie mam żadnego schematu inst. elektr.

Teraz w zimie fajnie mieć podgrzewane lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu w Inter Carskie zawołali za podgrzewany wkład lusterka 1 szt. 38 zł.

Chce je kupić, tylko moje pytanie jest takie - czy po podłączeniu będą działały?

Powiem, że mam instalacje elektryczną w lusterku - na kabelku plusowym mam napięcie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby 0.5 V.

Może ktoś miał już taki przypadek i jak sobie z nim poradził.

Może tam jest jakiś osobny przekaźnik na lusterka???

Nie mam żadnego schematu inst. elektr.

Teraz w zimie fajnie mieć podgrzewane lusterka.

Napięcie się pojawi jak będzie obciążenie w tym obwodzie , czyli jak je podłączysz :cool1: Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie żeby nie było napięcia na tych wtyczkach jak nie są podłączone :wink4:

Ja kupiłem z tej aukcji i czekam na nie http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrzewacz-do-lusterek-gb-10s-12v-i1363813840.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.

Zaraz sobie też zamówię. Może jak zamontujesz to daj znać jak to działa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend się wziąłem za to. U mnie nie szło tak odgiąć lusterka żeby od góry zdjąć z zaczepów, dlatego za radą kolegi Andrzeja odkręciłem spód obudowy lusterka. Dostęp full wypad i nie trzeba uważać, aż tak bardzo że wkład pęknie.

Najwięcej roboty miałem z odklejeniem wkładu lusterka od tego plastiku. Strasznie mocno trzyma ten fabryczny klej. Jakoś się w końcu udało a reszta to już "z górki" ;) w okresie świątecznym biorę się za drugie lusterko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest nastepujęcy problem instalacja jest wkłady są podgrzewane włączam podgrzewanie przekaźnik robi cyk i wyłącza się pod kompem wyszło że coś nie tak z przekaźnikiem mam pytanie który przekaźnik jest od podgrzewania lusterek? jakie ma numery? A może ma ktoś zdjęcia z góry dzięki za pomoc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend się wziąłem za to. U mnie nie szło tak odgiąć lusterka żeby od góry zdjąć z zaczepów, dlatego za radą kolegi Andrzeja odkręciłem spód obudowy lusterka. Dostęp full wypad i nie trzeba uważać, aż tak bardzo że wkład pęknie.

Najwięcej roboty miałem z odklejeniem wkładu lusterka od tego plastiku. Strasznie mocno trzyma ten fabryczny klej. Jakoś się w końcu udało a reszta to już "z górki" ;) w okresie świątecznym biorę się za drugie lusterko :good:

Ja też tak chciałem ale 2 wkręty za starości się ukręciły-po jednym na lusterko.

no i musiałem na podważkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu w Inter Carskie zawołali za podgrzewany wkład lusterka 1 szt. 38 zł.

Chce je kupić, tylko moje pytanie jest takie - czy po podłączeniu będą działały?

Powiem, że mam instalacje elektryczną w lusterku - na kabelku plusowym mam napięcie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby 0.5 V.

Może ktoś miał już taki przypadek i jak sobie z nim poradził.

Może tam jest jakiś osobny przekaźnik na lusterka???

Nie mam żadnego schematu inst. elektr.

Teraz w zimie fajnie mieć podgrzewane lusterka.

Napięcie się pojawi jak będzie obciążenie w tym obwodzie , czyli jak je podłączysz :cool1: Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie żeby nie było napięcia na tych wtyczkach jak nie są podłączone :wink4:

Ja kupiłem z tej aukcji i czekam na nie http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrzewacz-do-lusterek-gb-10s-12v-i1363813840.html

Robert te maty jak najbardzie polecam...sam takie zamontowalem w zeszly weekend i jest :good:

A co do demontazu to zdecydowanie polecam odkrecenie tych dwoch srubek pod spodem...demontaz jest o wiele latwijeszy

...rozklejeanie to grzac, grzac i jeszcez raz grac suszarka i powolutku podwazac...przyklejanie odwrotnie...nagrzac jedno i drugie (lustro i plastik) i wystarczy kleju orginalnego :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]A co do demontazu to zdecydowanie polecam odkrecenie tych dwoch srubek pod spodem...demontaz jest o wiele latwijeszy

Co Wy tak Panowie z tym demontażem i rozkręcaniem? Przecież to trwa kilka sekund i wkład lusterka jest CAŁY :kox: w rękach bez rozkręcania. :cool1: Kilka dni temu zmieniałem wkład na ORI podgrzewany i tak jak mówię szybka piłka. :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem problem z jedną śrubką, ale potraktowałem ją WD-40, dobrałem dobrze bit i delikatnie odkręciłem.

Co do zdejmowania wkładu lusterka to dostęp od spodu jest o 100kroć lepszy niż podważanie lusterka od góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie okazało się że jednak są grzane (ori) :embarrassed: :gwizdanie: ... także maty które kupiłem niepotrzebnie napalony kolejnym rezankiem zostaną mi na zaś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie okazało się że jednak są grzane (ori) :embarrassed: :gwizdanie: ... także maty które kupiłem niepotrzebnie napalony kolejnym rezankiem zostaną mi na zaś :wink4:

A teraz wszystko działa?

Odydwa lusterka grzeją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie okazało się że jednak są grzane (ori)

ale,że co nie miałeś wtyków podpiętych :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem maty grzewcze na lusterka.

Podpiąłem oczyszczone przewody i nic nie grzeje, nawet napięcie się nie pojawiło na przewodach.

Tylna szyba grzeje a lusterka nie.

Czy jest jakiś osobny przekaźnik na podgrzewane lusterka.

Co mam teraz dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...