Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Podgrzewanych zewnetrznych lusterek A4 B6 B7


marcin102

Rekomendowane odpowiedzi

I nie wydaje mi się prawdą aby napięcie pojawiało sie dopiero jak się podłaczy mat

Prawda prawda. Nie wiem jak a B5, ale w B6 na pewno tak jest. Przynajmniej u mnie.

Dodam jeszcze, że lusterko, które kupiłem jak najbardziej spełnia swoją rolę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja też miałem problemy z grzaniem lusterek. Zacznę od początku, najpierw sprawdzenie czy są wkłady w lusterkach znaczy maty i czy są kabelki. W prawym jest mata orginalna i kabelki w lewym tylko kabelki widocznie było puknięte i ktoś kupił sam wkłąd bez maty. Następnie sprawdzenia napięcia na kabelkach niby jest ale nie do końca znaczy pokazywało coś 0.2, jak się pózniej okazało to nie było żądne napięcie bo kabelki nie były nigdzie podpięte, tylko do kostki w drzwiach. A więc zabrałem sie do roboty i podłączyłem pod grzanie tylnej szyby jak tam koledzy wcześniej opisywali czas pracy jakieś 3 godziny no i grzeje na razie tylko lewe bo na prawe jeszcze mata nie przyszła.

I nie wydaje mi się prawdą aby napięcie pojawiało sie dopiero jak się podłaczy mate jak nie ma napięcia to sprawdził bym najpierw dokąd dochodzą kable ściagnięcie boczku o jakiś 5 minut pracy i tam widac od razu, a póżniej można szukac gdzie indziej przyczyny pozdrawiam wszystkich.

kolego masz [b5] i nic nowego nie napisałeś :cool1: ( na temat [b5] masz inny wątek ) , w przypadku [b6] taka instalacja powinna być , wystarczy podłączyć maty :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Od jakiegoś czasu jako szczęśliwy posiadasz B6 s-line borykałem się z problemem niedziałającego podgrzewania lewego lusterka. Przyszła zima i coraz bardziej zaczął doskwierać brak grzejki. Po przestudiowaniu wlepki serwisowej znalazłem jedynie kod 6XC czyli że podgrzewania nie ma. Mimo to prawe grzało.

Po dzisiejszym bliskim spotkaniu z innym autem lewy wkład zamienił się w mozaikę. I tu moje zdziwienie grzałki w lewym lusterku nie było. (plastikowe złączki)

Z powodu późnej godziny i perspektywy dłuższej trasy bez lusterka udałem się do ASO. Po podaniu VINu zakupiłem lusterko 8E0 857 535 E (217pln :confused4:) Po pierwszym podłączeniu i przejechaniu kilku kilometrów nic nie grzało (tzn tylko prawe i szyba) temp zew. ok 0*C. Po ponownym wyjęciu i założeniu sukces - wszystko grzeje. Może to kabelki ?

Czy w 2004 nie były grzane w standardzie ? Rozbite lusterko ma datę produkcji taką samą co auto czyli raczej wymieniane nie było. Czy ktoś miał podobny przypadek ?

Muszę jeszcze sprawdzić datę produkcji prawego lusterka. Może to było wymienione na grzane :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 2004 nie były grzane w standardzie

niestety :(

Niestety to nie standard a powinno to być w każdym samochodzie marki :audi: i nie tylko. :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał podobny przypadek ?

Ja miałem identycznie jak Ty. Niby bez grzanych lusterek (wlepka), a prawe było grzane a lewe nie :cool1: Ja zainwestowałem 45 zł na grzane. Mimo wszystko wydaje mi się, że ponad 200 zł za wkład lusterka to zboczenie ale rozumiem Twoją sytuację i współczuje źle wydanych pieniędzy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identycznie jak Ty. Niby bez grzanych lusterek (wlepka), a prawe było grzane a lewe nie :cool1: Ja zainwestowałem 45 zł na grzane. Mimo wszystko wydaje mi się, że ponad 200 zł za wkład lusterka to zboczenie ale rozumiem Twoją sytuację i współczuje źle wydanych pieniędzy :naughty:

Albo wkład był skradziony (w co wątpię) albo zbity :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak. Chyba, że audi z automatu montuje prawe grzane, a lewe to opcja :naughty: Jest na lusterku wybita data produkcji?? Sprawdził bym z ciekawości.

Na pewno jest jeżeli jest ORI (takie kółko ze strzałką , w środku jest rok prod. a strzałka wskazuje miesiąc) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem cały wkład (wcześniej założyłem matę grzewczą na prawe lusterko, sprawdziłem i napięcia na przewodach nie było) lewego lusterka podgrzewanego i ku mojemu zdziwieniu wszystko jest ok. Lusterka grzeją. A cały czas sugerowałem się brakiem napięcia na przewodach. U mnie wystarczyło tylko wymienić wkłady lusterek podgrzewanych lub zamontować matę grzewcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ma a 4 b7 2007 rok model 2008 czy po kodzie można dojść czy sa grzane lustereczka czy trzeba rozbierać i sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ma a 4 b7 2007 rok model 2008 czy po kodzie można dojść czy sa grzane lustereczka czy trzeba rozbierać i sprawdzać

Można sprawdzić. :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w kodach wyposażenia któreś z tych to masz grzane (6XC) + 6XD , 6XE , 6XF

6XC - elektr. ustawiane

6XD - elektr. ustaw. i podgrz.

6XE - elektr. ustaw. , podgrz. i składane

6XF - elektr. ustaw. , podgrz. i składane z pamięcią

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam oznaczenie 6XC więc chyba z podgrzewanych nici i trzeba będzie zrobić samemu dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam oznaczenie 6XC więc chyba z podgrzewanych nici i trzeba będzie zrobić samemu dzięki za informacje

Tyle masz:

6XC = Lusterko zewn. elektr. ustawiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc trzeba się pomęczyć i zrobić podgrzewanie przed zimą ma ktoś sprawdzone wkłady podgrzewane lub maty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...