Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Webasto - raz jeszcze


soeren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem urządzenia pt. Webasto posiadam do ów sprzętu pilot. ( taki co wchodzą do niego trzy bateryjki AAAA) jak się okazuje nawet poprzedni właściciel auta z pochodzenia niemiec nie wiedział, że trzeba kupić specjalne mniejsze i tak pchał, aż pilocik pękł. Ale do rzeczy: webasto mogę programować za pomocą kompa pokładowego, moja wiedza niestety sięga tylko do tego momoentu, otóż nie wiem kompletnie dlaczego na ekraniku nie wyświetla się opcja : inc. motor? (widziałem ją w instrukcji - u mnie nie ma), nie wiem dlaczego po włączeniu pilotem dmucha tylko w kierunku na szybę i to słabo, czy da się to jakoś ustawić?

Z góry dzięki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tym co Ci się wyświetla na ekranie komputera pokładowego to Ci nie pomogę bo w audi nie miałem jeszcze do czynienia z tym urządzeniem. Jednak webasto obsługiwałem w dwóch innych osobówkach i w kilku ciężarówkach. A więc tak : jeśli chodzi o siłę nawiewu to raczej nie będziesz miał możliwości jej zmiany. Webasto działa tak, że zadajesz mu temperaturę jaką chcesz mieć w aucie i ono samo tak dostosowuje nawiew aby ta temperatura się w aucie utrzymała ( przy wychłodzonym wnętrzu webasto powinno dmuchać dość mocno aż osiągnie zadaną temperaturę, jak już ją osiągnie to nawet może się wyłączyć i znów włączyć jak temperatura spadnie).

Co do kierunku nawiewu to są różne opcje. W niektórych autach ( starszych) nawiew może nawet być tylko pod siedzeniem. W MB E300 miałem nawiew jak u Ciebie i też klimatronic. U mnie można było sterować kierunkiem nawiewu w ten sposób: Przy zapalonym silniku ustawić na klimatroniku nawiew tam gdzie chcesz, dajmy na nogi. Gasisz auto włączasz webasto i nawiew też masz na nogi. I tak w innych kierunkach.

Oczywiście nie jest powiedziane, że tak akurat jest u Ciebie. Być może, że inżynierowie z Audi wpadli na pomysł aby nawiew od ogrzewania postojowego był tylko na szybę. Ale może niech się ktoś wypowie co ma webasto w audi.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sobie odgrzać temat. Mam oryginalne webasto Audi o numerze 8e0265081F. W kabinie mam pokrętło i klawisz menu.

Ogólnie podczas drogi do pracy dzięki webasto czuję różnicę w nagrzewaniu auta: po kilku km. wieje już ciepłym powietrzem.

Mam tylko pytanie odnośnie opcji TIMERa bo mogę ustawić np. na 7.00 rano na 30 minut i kilka razy już próbowałem ale nic to nie daje.

Wyczytałem na jakimś forum że klima musi być ustawiona na auto żeby webasto ogrzewało kabinę.

Proszę o jakieś informację czy mogę mieć ciepłe wnętrze przy użyciu TIMERa - jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sobie odgrzać temat. Mam oryginalne webasto Audi o numerze 8e0265081F. W kabinie mam pokrętło i klawisz menu.

Ogólnie podczas drogi do pracy dzięki webasto czuję różnicę w nagrzewaniu auta: po kilku km. wieje już ciepłym powietrzem.

Mam tylko pytanie odnośnie opcji TIMERa bo mogę ustawić np. na 7.00 rano na 30 minut i kilka razy już próbowałem ale nic to nie daje.

Wyczytałem na jakimś forum że klima musi być ustawiona na auto żeby webasto ogrzewało kabinę.

Proszę o jakieś informację czy mogę mieć ciepłe wnętrze przy użyciu TIMERa - jak to zrobić?

Cyt. za instrukcją obsługi...

...dla uruchomienia ogrzewania wzgl. wentylacji postojowej nie są wymagane żadne specjalne ustawienia układu klimatyzacji. Zaleca się jednak otwaorzyć wyloty powietrza => strona 146...

Doszukiwałbym się prawdopodobnie winy w zaworze blokowania płynu chłodzącego, ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez posiadam ori webasto z audi, w zaleznosci od temperatury zewnetrznej (lato/zima) pilotem wlaczam i komp sam decyduje czy grzeje czy chlodzi wnetrze, w zimie naturalnie podskakuje temp wody do 70 stopni a klina zawsze wlacza sie auto na 20 stopni, tak akurat u mnie jest, anwet jak gaszac wieczorem auto i zostawiem na 23 to rano jest znowu 20 stopni, naturalnie w zimie to starcza a i auto mozna odrazu pedzic :) a co do ustawienia z fisa to mozna wybrac tzw standheizung albo standluftung i mozna zaprogramowac jednoczesnie 3 daty i godziny i zaznaczyc na ein, normalnie jest aus i nawet jak ustawisz date i godzine a nie zaznaczysz ein to rano nie ruszy, u mnie zawsze trwa to pol godz a pozniej sie wylacza :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wyjąłem znowu webasto i okazało się że silnik elektryczny dmuchawy padł, został on wymieniony. Przez ten czas miałem przelotke podłączoną i wtyczki odpięte i dobrze zaizolowane, żebym mógł jeździć autem. Oczywiście miałem błędy na VAGu no communication with Aux Heating w sekcji 08-Auto HVAC i 17-Instruments.

Teraz podłączyłem webasto do auta wszystkie wtyki wpięte, błędy skasowane i nie wyskakują ponownie. Generalnie żadnych błędów nie mam na VAGu. jest jednak problem ponieważ gdy próbuję wejść w 18-Aux Heat. to nie chce mi się podłączyć jest po kilku próbach info żeby ponowić i ciągle nic.

W aucie jak nastawiam webasto na grzanie czy z timerem czy manualnie to słuchać że silniczek elektryczny się włącza, płyn czy benzyna w przewodach się przemieszcza ale efektu nie ma żadnego.

Moje webasto to EBERSPACHER Nordic 912D 952DW oczywiście oryginalnie w Aucie. Czy ktoś wie co może być nie tak? VAG nie może się podłączyć ale w aucie jak włączam to załącza się dmuchawa od webasto ale efektu nie ma, nie nagrzewa ani silnika ani wnętrza.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ,ze po kilku razach jak webasto nie odpali sterownik się automatycznie zablokuje :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio też problem z webasto nie chciało grzać. załączało sie na chwile i po około 5min. wyłączało. Wczoraj postanowiałem naładować akumulator i okazało sie ze to była przyczyna. Był słaby akumulator i dlatego nie chciało grzać, dzisiaj odpaliłem tak żeby sprawdzić i okazało sie ze działa normalnie jak wcześniej. Może i u was to być przyczyną ze nie chce grzać. U mnie zadziałało. Oby i u was sie to sprawdziło. POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio też problem z webasto nie chciało grzać. załączało sie na chwile i po około 5min. wyłączało. Wczoraj postanowiałem naładować akumulator i okazało sie ze to była przyczyna. Był słaby akumulator i dlatego nie chciało grzać, dzisiaj odpaliłem tak żeby sprawdzić i okazało sie ze działa normalnie jak wcześniej. Może i u was to być przyczyną ze nie chce grzać. U mnie zadziałało. Oby i u was sie to sprawdziło. POzdro

Mam również Vebasto z pilotem Telestar T80. Ma ono wbudowane zabezpieczenie przed taka sytuacja gdy akumulator jest niedoładowany lub duży mróz zmniejsza jego wydajność.Wyłączy się wówczas po ''fazie wstępnego'' rozruchu ok 3-5 min taki miałem w moim aucie, gdy mróz doszedł zeszłej zimy do -29. Mądre rozwiązanie.Wystarczyło uruchomić silnik załączyć Vebasto i szybko nagrzać układ.Tej zimy działa mi ok, jedynie jesienią miałem niespotykany problem. Wraz z uruchomieniem po fazie ''wstępnego rozruchu'' ok 3-5 min, gdy słychać specyficzną pracę urządzenia- włączał mi się alarm.. :)...możliwe,że to niedoładowany akumulator, mam oryginalny, w pełni sprawny,fabryczny alarm wiec może ma on zabezpieczenie przy spadku napięcia w układzie elektrycznym...???...nie wiem czemu ale w pewnym momencie problem znikł. Obserwując aku wszystko było ok, miał ktoś z Was taką przygodę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W webascie VAGIEM mozna ustawic rozne wartosci napiecia tutaj kiedys pisalem :)

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=173098.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego tematu a pytanie dla niektórych pewnie błahe.

Otóż w najbliższym czasie będę musiał przeczekać (przekimać) 3-5h w samochodzie. Temperatura na zewnątrz około -5*C. Czy przez taki okres coś może się stać (czyt. wyładować akumulator na przykład, mam nowy Bosch S5 100Ah/830A) i rozumiem, że webasto będę musiał uruchomić z poziomu komputera czy jak po prostu włącze ogrzewanie z poziomu klimatronic'a to ono samo się uruchomi (i przy okazji zapłon będzie musiał być włączony)?

PS

A4 B6 AVF 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ustawic z poziomu panelu w tunelu srodkowym 3 rozne czasy wlaczania ( zaprogramoj czasy wlaczania od 15-60 minut ) webasta . Jak akumulator masz dobry to nie powinien sie rozladowac .Jezeli doszlo do spadku napiecia w akumulatorze to webasto samo sie odlaczy . Ustaw sobie na odpowiednia godzine i czas nagrzewania na 20 minut i bedziesz mial cieplutko w aucie :decayed:. Na klimatroniku ustaw na HI i nic nie ruszaj ( nie musisz wlaczac zaplonu ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ustawic z poziomu panelu w tunelu srodkowym 3 rozne czasy wlaczania ( zaprogramoj czasy wlaczania od 15-60 minut ) webasta . Jak akumulator masz dobry to nie powinien sie rozladowac .Jezeli doszlo do spadku napiecia w akumulatorze to webasto samo sie odlaczy . Ustaw sobie na odpowiednia godzine i czas nagrzewania na 20 minut i bedziesz mial cieplutko w aucie :decayed:. Na klimatroniku ustaw na HI i nic nie ruszaj ( nie musisz wlaczac zaplonu ) :wink4:

racja, ale webasto wyłączy się gdy temperatura płynu dojdzie do określonej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak to do konca jest, rozważmy pewną sytuację, po nocy, zimne auto, temp. ok -2 st, wsiadam odpalam auto, potem ogrzewanie postojowe ręcznie opcją pierwszą w FISA, ruszam, po ok 8 minutach i grzania webasto wskaznik od temp. płynu chłodniczego mam już na 90 st, w srodku przy trybie auto na 22 st mam juz żądaną temp, webasto samo się odłącza bo jest już wszystko dogrzane i nagrzane.

później dojezdzam na miejsce, wyłączam silnik, w aucie dalej cieplo, na blacie 90 st, i teraz pytanie czy jak ustawie znowu ręcznie opcję nr jeden z FISA załączenia webasto, ogrzewanie włączy się czy nie ?

czy trzeba to wymusić z poziomu timera na okreslony czas ile ma znowu grzać ?

jak to dokładnie jest :) ?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, wec napisze tutaj i odkopie stary.

Tematy z webasto czytałem, jednak odpowiedzi nie potrafiłem znaleźc dotyczących mojego problemu.

A wiec tak, posiadam oryginalne Webasto (A4 1.9TDI z 2004 roku), webasto po uruchomieniu zaczyna się załączać (słychać chwilkę), miga na komputerze przez chwilę (ok. 10-20 sekund) po czym koniec - nie uruchamia się. Jakie mogą być przyczyny i jak je usunąć? Jeżeli ustawie w timerze właczenie ogrzewania na konkretną godzine dzieje sie dokaldnie to samo.

Prosze o pomoc, jestem nowym uzytkownikiem A4 B6 i niezbyt wiem za co najpierw sie zabrać, a zblizają sie juz mrozy ;)

Pozdrawiam i licze na pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, wec napisze tutaj i odkopie stary.

Tematy z webasto czytałem, jednak odpowiedzi nie potrafiłem znaleźc dotyczących mojego problemu.

A wiec tak, posiadam oryginalne Webasto (A4 1.9TDI z 2004 roku), webasto po uruchomieniu zaczyna się załączać (słychać chwilkę), miga na komputerze przez chwilę (ok. 10-20 sekund) po czym koniec - nie uruchamia się. Jakie mogą być przyczyny i jak je usunąć? Jeżeli ustawie w timerze właczenie ogrzewania na konkretną godzine dzieje sie dokaldnie to samo.

Prosze o pomoc, jestem nowym uzytkownikiem A4 B6 i niezbyt wiem za co najpierw sie zabrać, a zblizają sie juz mrozy ;)

Pozdrawiam i licze na pomoc ;)

Przede wszystkim podłącz pod komputer i sprawdź jakie błędy są w sterowniku webasto. Przyczyn może być wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Również podepne się pod temat. Mam ori webasto audi a4 b6 1.9 TDI. Po włączeniu piecyk się rozpedzal i koniec. Ostatnio skasowałem błędy webasto chodziło przez jakiś czas i wylaczalo. Wczoraj ponownie skasowałem błędy vag webasto włączone i dym z pod maski jakby dom się palił :) i wyłącza się.


Błędy vag:

1407 przerwanie płomienia

1415 pompa V55 zwarcie do masy

1406 brak płomienia

1414 wentylator nadmuchu V6 zwarcie do masy





Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...