Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek mocy


a4mwo

Rekomendowane odpowiedzi

W moim 1.9 90 ahu, gdy klima jest włączona i załóżmy moc nawiewu jest miej więcej w połowie,auto traci moc, jest strasznie zamulone zamulone, dopiero powyżej 20000 obrotów zaczyna jakoś jechać. Wyłącze klimę i wszystko wraca do normy. Gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby aż tak, że strasznie ciężko się rozpędza?

Edytowane przez a4mwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima obciąża trochę silników więc mocy ma mniej.

U ojca w fordzie też tak było, że po włączeniu klimy z 90Km zrobiło się 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady tyle kucy nie zabierze klima takie moje zdanie popieram kolege :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprężarka siada i tyle.

Jak silnik mocno słabnie przez sprężarkę to tylko czekać aż się wysypie łożysko na wałku, a wtedy pasek spadnie albo zacznie się palić - siwy dym spod machy ;)

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke Cie ponioslo,klima 30km nie zabierze

Podałem na oko.. :D

Nie wiem ile klima zabiera ale był powolny więc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie po włączeniu klimy bardzo muli, zachowuje jak zwykle sdi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeżdzę bez nawiewów przy 3k obrotów na 5 biegu mam około 140 km/h a przy prawie full nawiewie przy tych obrotach mam 130km/h więc chyba wszystko w normie u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a u mnie po włączeniu klimy, słychać piski, tak jakby się pasek ślizgał. Chodzi na wolnych z klimą i słychać tak jakby łożysko stare zardzewiałe, gdzie tak podpiskuje. Wyłączam klimę i cisza. Co to może być? Dodam że wszystko działa, no tylko to że po włączeniu klimy, właśnie tak sobie coś ćwierka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka klimy albo jej pasek jeżeli dzieje się tak po włączeniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeżdzę bez nawiewów przy 3k obrotów na 5 biegu mam około 140 km/h a przy prawie full nawiewie przy tych obrotach mam 130km/h więc chyba wszystko w normie u mnie?

Ale bzdure napisałes... bez wzgledu co zrobisz to skrzynia ma takie przelozenie jakie ma i juz. czy właczysz wszystko czy wylaczysz to jak masz 3000rpm i jakas predkosc na danym biegu to predkosc nie moze byc nizsza bez zmiany obrotow

Panowie, a u mnie po włączeniu klimy, słychać piski, tak jakby się pasek ślizgał. Chodzi na wolnych z klimą i słychać tak jakby łożysko stare zardzewiałe, gdzie tak podpiskuje. Wyłączam klimę i cisza. Co to może być? Dodam że wszystko działa, no tylko to że po włączeniu klimy, właśnie tak sobie coś ćwierka...

Norma. jak nie wlaczysz klimy to sprezarka chodzi lekko, jak wlaczysz i pracuje to kreci sie cieżko, tak jak alternator bez z i obciażeniem. mozesz sprawdzić stan paska, bo moze luźny, moze poobrywany. u mnie dodatkowo rolka szumiala troche, obciazone głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...