Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro - olej w tylnym moście


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mówimy o audi a4 b7 1.8 T quatrro skrzynia biegów bodajże gjw jak to ma znaczenie przy dyfrze jakieś . Do skrzyni zalałem gl4 ravenol mtf2 z dodatkiem archoil 9100 natomiast czeka mnie wymiana w quattro i czy tutaj wlewać coś z normą gl5? Bo chyba nie ma tam metali kolorowych jak w przypadku skrzyni biegów z góry dzięki za pomoc 

Edytowane przez Darecki8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to pomoże ktoś ? Bo czekam na info chciałbym na dniach zaopatrzec się w olej do dyfra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecił mi sklep, który zajmuje się sprzedażą tych olei. Więcej powiedzieć nie mogę bo wcześniej miałem Ravenol 75W80, taki sam jak w skrzyni biegów i po 60 000 zmieniłem na ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakieś doświadczenia dyfer pracuje ciszej ? Bo tutaj polecany jest mtf-2 ale może ze względu na ekonomie polecany jest i tu i tu natomiast tak do dyfra proponują vsg 75w90 @Dev by mógł się wypowiedzieć więcej dla potomnych dlaczego proponuje taki olej. W końcu jest rzadszy i rodzi się trochę pytań

Edytowane przez Darecki8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żadnej różnicy bo jak pisałem wymieniłem go po niecałych nawet 60 000 a wcześniej miałem zalany właśnie 75W80 mtf-2. Jedynie mogę powiedzieć, że skrzynia na nowym oleju lepiej pracuje, także interwał 60 000 jak najbardziej rozsądny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz skrzynia to już temat zamknięty u mnie poszedł mtf-2 staram się dowiedzieć co z dyfrem. Rozumiem @Dev że możesz mieć dość tematu,gdybym tyle razy pisał komuś o tym samym tez bym miał dość może. Ale z całym szacunkiem nie dowiedziałem się z żadnego postu szczegółów. Technik z ravenola poleca tego vsg 75w90 też syntetyk i podobno mocny produkt nawet w ciężarówkach zalewają,powiedział też że może ktoś ma dobre doświadczenie i rzeczywiście może być ten mtf chociaż na stronie nie wyświetla mu się aprobata audi. Rozchodzi się cały czas tylko o lepkość 75w90 kontra 70w80 dlaczego polecasz rzadszy olej i jak to Twoim zdaniem wpływa na dyfer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg książki powinien być 75W90, ja lałem rok temu Fuchs Titan Sintopoid 75W90. Jest ok, nie widzę różnicy po zmianie z oryginalnego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi zaleci ten produkt za który ktoś im zapłaci, żaden koncern nie poleci dobrego oleju. Ja o skrzyni napisałem jako przykład, że w moście miałem to samo co w skrzyni i o ile w moście różnicy nie odczułem żadnej, tak w skrzyni już odczułem ale wiadomo, w skrzyni olej dużo więcej pracuje. Jak Cię stać zalej Ravenol, jak nie, cokolwiek co będzie 75W90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej nie pytaj a jak nie chcesz Ravenola to lej cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev chce ravenola ale doradź czy do dyfra lepiej zalać mtf-2 czy vsg różnica między 70w80 a 75w90 tylko tyle i aż tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji.

Jaki najgęstszy olej zalewany był do tylnych dyferencjałów w AUDI? Kolega @Devmoże pomoże, bo z tego co mi wiadomo to kiedyś coś tam działałeś z dyframi z V8?

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pelonek1 napisał:

Potrzebuję informacji.

Jaki najgęstszy olej zalewany był do tylnych dyferencjałów w AUDI? Kolega @Devmoże pomoże, bo z tego co mi wiadomo to kiedyś coś tam działałeś z dyframi z V8?

po co Ci gesty olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał:

po co Ci gesty olej ?

W chwili gdy np zmieniam bieg z wyższego na niższy i później wcisnę gaz to mam w tylnym dyfrze szarpnięcie. Szarpnięcie to występuje tylko jak przejadę kilka km po odpaleniu auta, na zimnym oleju a co za tym idzie trochę gęstszym czegoś takiego nie ma.

Także chciałem trochę poeksperymentować i sprawdzić czy zalanie gęstszego oleju coś pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gesty olej do dyfra ale mało prawdopodobne aby pomogł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

mam gesty olej do dyfra ale mało prawdopodobne aby pomogł

No widzisz, a może pomoże, kto wie. Jaki to olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pelonek1 napisał:

No widzisz, a może pomoże, kto wie. Jaki to olej?

nie moge Ci powiedziec ale moge Ci sprzedac ze swoich zapasów

40zł/litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

nie moge Ci powiedziec ale moge Ci sprzedac ze swoich zapasów

40zł/litr

Ok. Odezwę się do Ciebie na WhatsApp, muszę tylko w moich notatkach sprawdzić ile mi weszło ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widziałem tutaj wiele pytań i wiele odpowiedzi i już sam nie wiem , jak dobrać olej do dyfra i skrzyni po numerze win ??? Jeden pisze ze ma 70/80 drugi ze 75/90, może ktoś wreszcie wyjaśnić który lepszy, afv 1.9 q 2002 rok , dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...