Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej w przewodach turbo


BartekTQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy w przewodach od turbiny powinien znajdować się olej. Przewód dolny turbiny który łaczy się z metalową rurą pod zderzakiem oraz dolna i górna rura od chłodnicy oleju. Nie są to wielki ilości ale czy wogóle ma tam być olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie puszcza turbina i stąd ten olej. Normalnie to nie powinno go tam być , ale w małej ilości pojawia się często i to u wielu tylko Ci o tym jeszcze nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mechanik nie wyczyścił rur przed montażem zregenerowanego turbo. Ale jeśli jest to świeży olej to ja bym reklamował turbo, gwarancja jakaś jest, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w dolocie bedzie zawsze choć bys wsadził nowe oryginalne turbo, jesli od wymiany do wymiany nie dolewasz więcej niz 0,5l nie masz sie czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w afn. Kazdy jeden tam ma. Nie mozliwe jest zeby go tam nie bylo. Bo z zalozenia ma tam trafic. Troche wywali przez odme plus to co turbawka troche pusci. Dlatego sa wilgotne od oleju. Gdyby olej tam stal w duzej ilosci lub zaczynal sie rozbiegac to jest problem, a jesli nie to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma..:)

Jeżeli naprawdę np. z IC poleci Ci sporawo oleju trzeba się tym zainteresować jeżeli natomiast znikome ilości to nie.

W każdym samochodzie są gramy oleju.. Mam 3 i we wszystkich jest deko oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikome ilości jak się będą tam znajdowały to uważam że nawet dobrze bo to trochę będzie działało jak smarowanie. Kiedyś czytałem że połykanie do 1 litra / 1000 km to norma ale wg mnie duża przesada. Zobacz w turbinie czy jest olej i ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgiełkę olejową z odmy dolot zawsze zaciągnie, ten olej doszczelnia turbinę.

Turbina nawet nowa też przepuści nieco oleju, bo nie ma fizycznej możliwośći żeby turbina była całkowicie szczelna.

Jest to spowodowane pasowaniem elementów które muszą i mają swoje tolerancje wykonania.

Niewielka ilość oleju jest wskazana bo "wyłapuje" on mikrobrudy które przeszły przez filtr powietrza.

Dodatkowo dzięki temu olejowi silnik jest dodatkowo smarowany, a w przypadku nieszczelności widać gdzie się dolot poci. A więc same plusy :)

Spijanie przez silnik 1L na 1000km to zdecydowanie za dużo, mimo że producent pisze że jest to w normie.

Przy 1,5L na 10tys. km to już trzeba się zająć powodem "znikania" oleju.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak za wiele chyba jeszcze nie widziałeś, audi a4 to nie jedyny samochód na świecie. 1.9 VW puszczają olej do dolotu i nikt tego nie zmieni, gdybys zobaczył dolot np w silnikach scanii lub cumminsa to twoje wiadomości o filmie olejowym, wyłapywaniu brudu czy poprawie szczelności lekko by sie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem pisz jak wiesz, a nie "ja wiem ale nie powiem" po to jest forum, bądzmy dorośli i nie bawmy się jak dzieci w piaskownicy.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki 1.9 VW maja olej w dolocie i tyle, jesli silnik nie bierze wiecej niz powiedzmy 500-700ml od wymiany do wymiany to nie ma co wnikać, jesli więcej to mamy problem. To ze olej jest w dolocie to nie reguła choć większość TDI go ma. Dla przykładu silnik cumminsa w maszynach budowlanych lub volvie FH do 2006r ma idealnie czysty dolot, koparka terex którą serwisowałem miała 7000mh i była z 2004r, volvo było chyba 2002 i miało ponad 2 miliony przelotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konstrukcji silnika, od zastosowanych rozwiązań.

Budowa silników, wszelkiego radzaju technologie cały czas idą do przodu.

Człowiek cały czas się czegoś nowego uczy i dowiaduje - byłem w błędzie myśląc że każdy turbodoładowany silnik ma olej w dolocie ;)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A AFNach ten olej to potrafi litrami pływać po tym dolocie, a turbina działa normalnie.

Po drugie te motory mają tyle naklepana że musi coś pluć olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed audiczka mialem madzie 6 i na laczeniach do intercooler wyciekal olej w miare duzej ilosci myslalem ze turbo ciagnie olej i wywala a okazalo sie ze wystarczylo tylko wymienic podklatki pod wtryskami bo byly troche wyklepane i robilo sie cisnienie :D po wymianie (wiadomo ze nie zdnia na dzien) ale zrobilo sie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...