Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRC w 1.8T zakładać?


undertaker20

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę założyć gaz w swoim Audi mój gazownik co zna się na temacie poleca BRC, z tego co czytałem opinie ludzi, instalacje BRC są dobre ale drogie w eksploatacji, za instalacje do mojego auta gazownik chce 3k w tej chwili mam około 180KM (program) ale chciałbym więcej 220-230 i od razu chcę wydajniejszą instalację. Czy taka instalacja to dobry pomysł? nie będzie z nią problemów? A może jakaś lepsza alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz gazownikowi o planach zwiększenia mocy aby dał Ci odpowiednie wtryski , reduktor no i przewody fi 8 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz gazownikowi o planach zwiększenia mocy aby dał Ci odpowiednie wtryski , reduktor no i przewody fi 8 mm.

Tak ja kolega mówi. Do poprzedniej A4 pakowałem mocniejsze graty i przewody 8mm żeby był zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry też jest Stag czy inny, wszystko zależy od montażu i użytych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lata stag4 eco + czerwone valteki i całkiem bezproblemowo dodam ze auto jest na hybrydzie i mbc koszt niecałe 2 tyś zakładane 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok tylko niech zakłada żółte wtryski i nowego (szarego) geniusa max. Moja instalka BRC chodzi bez zarzutu.

Edytowane przez orionek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie brc, nie ma z nią żadnych problemów. Zrobione na LPG 30 kkm. U mnie serwis polega tylko na wymianie filtrów gazu. Ja dwa lata temu płaciłem 3 tysiące za instalacje ale z zapasem na większą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z gazownikiem i mówiłem o większej mocy i mówił że trzeba dać większe wtryski i reduktor tzw cegłe mówił że spokojnie ogarnie, zależy mi na tym aby było bez awaryjne i auto nie traciło na mocy będę montował brc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam BRC, 7 lat i 100 tkm bez żadnych problemów, jedynie wymiana filtrów raz na rok a niedawno wymiana uszczelnień reduktora bo płyn chłodniczy się sączył. Co prawda regulacja by się przydała po tylu latach, raz na jakiś czas szarpnie silnikiem ale nie jest to uciążliwe. Seria 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szarpnie to moze być walnięta jedna z cewek lub ta guma od cewek pęknieta to samo miałem, poszarpywał mi i wymieniłem cewki i było ok, za jakiś czas znowu i sie okazało ze na jednej z cewek guma/fajka od cewki była popękana wymieniłem i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to szarpnie dosłownie raz na kilka dni dlatego piszę że nie jest to uciążliwe, najczęściej zdarza się to po ostrym zakręcie i przy niskich obrotach, poniżej 1500. Na benzynie to nie występuje więc cewki bym wykluczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka założona auto śmiga ma moc ale czuć trochę że jest słabsza i powyżej 6tyś szarpie, gazownik tłumaczył to tym że mam już wtryski benzyny na granicy wydajności jak zmienię wtryski benzyny to będziemy dalej regulować gaz, mam już nowe wtryski, za jakiś czas będę montował ale tym razem wleci trochę mocniejszy program powyżej 200KM zobaczymy jak będzie, wtryski benzynowe mają spory zapas wiec tym razem nie powinny pracować na granic wydajności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja bym nie radził zakładać BRC, może na początku dadzą Ci dobrą cenę, ale później przyjdzie Ci wymienić reduktor czy coś to się załamiesz, ja mam BRC u siebie w zwykłej B5 1.8 i gość za wymianę reduktora mi powiedział 800 zł + to co jeszcze wyjdzie..

Moim zdaniem załóż sobie Instalację TECH wszystko najwyższa półka, taniej Cie wyjdzie i będziesz zadowolony w spód.

Nie daleko mnie jest gazownik, znajomy zakłada instalacje taką jak Ci napisałem, producent daje na to 5 lat gwarancji, wszystko najwyższa półka, jeszcze nie słyszałem ani nie widziałem osoby, która na coś w tej instalacji narzekała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TECH to jest składak każdy element z innej parafii z awaryjnością różnie zależy od elementów, BRC jest jednej firmy z tego co wiem cieszy się dobrą renomą na razie jeżdżę nie narzekam wielu ludzi też chwali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3 autach mam brc. 7,5 i 3 lata. Wszystkie chodzą bardzo dobrze . W tej najstarszej jakiś czas temu musiałem tylko zmienić miejsce skąd bierze sygnał obrotow bo coś nie hulalo.

Wysłane z mojego HTC One_M8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja bym nie radził zakładać BRC, może na początku dadzą Ci dobrą cenę, ale później przyjdzie Ci wymienić reduktor czy coś to się załamiesz, ja mam BRC u siebie w zwykłej B5 1.8 i gość za wymianę reduktora mi powiedział 800 zł + to co jeszcze wyjdzie..

Moim zdaniem załóż sobie Instalację TECH wszystko najwyższa półka, taniej Cie wyjdzie i będziesz zadowolony w spód.

Nie daleko mnie jest gazownik, znajomy zakłada instalacje taką jak Ci napisałem, producent daje na to 5 lat gwarancji, wszystko najwyższa półka, jeszcze nie słyszałem ani nie widziałem osoby, która na coś w tej instalacji narzekała..

Zmień gaziarza jak ci woła 8 stów za reduktor z wymianą do 1.8 125km bo to kradzież w biały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden gość mu wyleciał z ceną z kosmosu a ten już stwierdza że nie poleca. BRC samo w sobie jest godne polecenia ale dużo też zależy od warsztatu który zakłada instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...