Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osuszacz, dławik - kompletny spis części


biggman

Rekomendowane odpowiedzi

8 bar to trochę mało, ale wszystko zależy od tego co ustawiłeś na klimatroniku. Ok 10-12 bar powinno być. 33 to wartość graniczna. Sprawdź szczelność układu najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pytanie z innej beczki czy czy zapierniczony osuszacz i dławik moga powodowac ze z klimy smierdzi ? odnosnie czyszczenia parownika przerobiłem juz wszystko i niestety pare dni ok a potem znowu po załaczeniu je..ie ze trzeba na poczatku szyby otwierac zeby smród wywietrzał ps. moze ktos ma jeszcze inny pomysł zeby nie waliło z klimy a przeerabiałem chyba wszystko pianki ozonowanie(nie jednokrotne) wszystko bezposrednio na parownik z obu stron mycie tabletkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Smród z klimy to tylko wina zatkanych odplywow pod nagrzewnica. Zbiera się woda rośnie grzyb i capi mopem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ozonowanie wygoni smrod?

Wysłane z mojego Szajsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz narosło pasdkudztwo to bardzo możliwe, ze ozonowanie albo nie da nic albo zamaskuje problem na kilka dni. To tak jak popsikac perfumem gówno w salonie i udawać ze problem zalatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposob wykonac zabieg by nie śmierdziało

Wysłane z mojego Szajsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź poczytaj to co juz jest na forum napisane bo zaczynasz drażnić lenistwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim omijać szerokim łukiem wszelkie pianki!!!!! Jeśli już, to coś opartego na alkoholu. Ewentualnie wersja bardziej hardcorowa - jakiś środek grzybobójczy oparty na chlorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpływy mam drożne jezeli mowimy o tym pod parownikiem moze tu znajde odpowiedz zeby nie jeb..ło po zapaleniu na poczatku czuc pozniej mija ten smród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest kwestia solidnego czyszczenia parownika. Zrobilem w tym roku jedno czyszczenie jakąś pianka bo juz smierdzialo a po drugie w pierwszej chwili po uruchomieniu auta aż para osiadala na szybie. Wyczyscilem to przestało tak capic, nie paruje i widzę skropliny pod samochodem jak postoi. Ale jedna smrodek lekko wraca wiec zakładał, ze parownik ma tam jeszcze jakies formy życia na przechowaniu. Obawiam się tylko czy po kilkunastu latach eksploatacji jeśli nie było nigdy konkretnie czyszczone to czy jest w ogóle szansa na pełen sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem firme w bedzinie która sie zajmuje podobno profesjonalnym czyszczeniem klimatyzacji zadzwoniłem powiedziałem jakie zabiegi zrobiłem u siebie w samochodzie czyli tabletki ozon pianki... btw u nich usługa kosztuje 100 plus filtr kabinowy i trwa cztery godziny gosc twierdzi ze bedzie ok prawdopodobnie do poniedziałku wykonam odgrzybianie u goscia wiec dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji Waszej dyskusji zapytam o zawór w sprężarce. Czy w przypadku niesprawnego zaworu VAG pokazuje błąd? A jeżeli tak to czy brak błędu wyklucza usterke zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokaże ci błędu bo cewka może być dobra a iglica nie wychodzi. Czyli jak widzisz w jednym urządzeniu mogą być dwie usterki. Trzeba niestety organoleptycznie się przekonać.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokaże ci błędu bo cewka może być dobra a iglica nie wychodzi. Czyli jak widzisz w jednym urządzeniu mogą być dwie usterki. Trzeba niestety organoleptycznie się przekonać.

no tak, ale u mnie klima raz działa raz nie. Dlatego nie wiem czy bawić się w wymianę zaworu. Chce wymienić jeszcze osuszacz i sprawdzić czy się cos zmieni. Pozniej zostaje zawór lub sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilosc czynnika sprawdzałes? Bo jego brak daje rowniez takie objawy

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilosc czynnika sprawdzałes? Bo jego brak daje rowniez takie objawy

Tak i na pewno gdzies ucieka, bo po 2 mies po napełnieniu było 310 g.

Byłem oczywiście u speców, ale oni podlaczyli manometry i stwierdzili, ze sprezarka ciśnienia nie trzyma, czyli umiera...

A ubytek czynnika może być spowodowany wlasnie sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm dzisiaj zrobiłem ta klime i efekt jak narazie jest zadowalający samochod stal tam 4 godziny koszt 100zł puki co jest ok zobaczymy za tydzien za dwa czy smród nie powróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, czy moglby mi ktos powiedziec gdzie znajduje sie w a4 b6 ten "dławik" bo wyczytalem ze on moze byc przyczyna ze troszke mi slabo chlodzi klima. klima nabijana byla miesiac temu. moze zaczne od tego dlawika i cos to da.

wiec pomoze ktos?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w podszybiu po lewej stronie, w prostej rurce z nakrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...