Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osuszacz, dławik - kompletny spis części


biggman

Rekomendowane odpowiedzi

Dławik do klimatyzacji polecam kupić w ASO. Ważny jest kolor materiału z jakiego jest wykonany, bo to świadczy o średnicy dyszy rozprężnej. Kolor o ile dobrze pamiętam ma być chyba różowy.

Przy doborze dławika ważny jest rodzaj kompresora jaki występuje w aucie 12/14 lewa/prawa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba w ASO. Wystarczy porządny sklep internetowy. Polecam Aparts, kupowałem u nich w zeszłym miesiącu. Osuszaczy i Dławików do wyboru do koloru.

Ja mam założony teraz czerwony chociaż powinien być pomarańczowy. Średnica dyszy nieznacznie większa....0,05mm. Wydaje mi się że klima lepiej schładza.

Pamiętajcie że mieszkam na południu Hiszpanii. Temp w tej chwili to 30-36st. Auto po całodziennym postoju na parkingu schładza się do 22 st już po 10 minutach. A zimne powietrze mam już dosłownie po chwili.

Większa średnica to szybsze rozprężanie większej ilości gazu. A tym samym szybciej mam chłodniej w aucie.

Niech wypowie się ktoś, co zna zagadnienia klimatyzacji. Bo mogę się mylić. Nie mniej, ja na razie widzę same pozytywy ze zmiany dyszy na większą. O jeden rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza sie, czesto jest tak ze producent zapodaje rózne dysze w zaleznosci od kraju docelowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz więcej...czy dobrze rozumuję, że większy przekrój daje większe rozprężenie a tym samym niższą temperaturę na parowniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet lepszy sposób niż kodowanie o które pytał ktoś na forum....

musze poszukać czy można by było zwiększyć średnicę nawet o 0,1mm

dysza-dlawiaca-dlawik-dysze-rozprezne2.jpg

czy to zadziała?

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ----------

to może zróbmy porównanie....jaką kto miał oryginalnie dyszę....

niech każdy napisze kolor i model silnika, porównamy sobie jak fabryka dzieli układy klimatyzacji...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilosc czynnika sprawdzałes? Bo jego brak daje rowniez takie objawy

Tak i na pewno gdzies ucieka, bo po 2 mies po napełnieniu było 310 g.

Byłem oczywiście u speców, ale oni podlaczyli manometry i stwierdzili, ze sprezarka ciśnienia nie trzyma, czyli umiera...

A ubytek czynnika może być spowodowany wlasnie sprężarka.

Ja w pierwszej kolejności sprawdziłbym stan wszystkich o-ringów, bo od tego w dużej mierze zależy szczelność układu.

Z moich obserwacji wynika że najczęściej przepuszczają uszczelnienia przy osuszaczu.

Wymianę sprężarki zostaw sobie na koniec. Bez jej wyjęcia z auta ciężko jest sprawdzić czy trzyma ciśnienie.

Coś mi się wydaje, że mechanicy chcą od Ciebie wyciągnąć kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w tym miejscu znajduje sie ten dławik? Po odkreceniu sruby powinien sie ujawnic?

male_32abadbea917b219b025dbb2669af.jpg

I drugie pytanie, czy orientuje sie ktos czy taki dlawik wystepuje tez w golfie 4 ?

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W golfie dlawik jest w calym alu elemencie to co podałeś w pierwszym linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz więcej...czy dobrze rozumuję, że większy przekrój daje większe rozprężenie a tym samym niższą temperaturę na parowniku??

dokładnie

A wady takiego rozwiązania? Czy dobrze byłoby założyć dyszę z największą średnicą i jaki efekt uboczny, czy same plusy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku że zabrałem się w swoim aucie za przegląd klimy zostawię tu kilka pomocnych informacji dla reszty forumowiczów :drinks:

Jeżeli chodzi o wymianę osuszacza jest kilka szkół. Jedni piszą żeby nie wymieniać, jeśli układ nie był rozszczelniony. Drudzy zalecają tak jak w ASO wymianę co 2 lata. Wydaje mi się że prawda jest po środku i warto od czasu do czasu wymienić osuszać. Wyciąga on wilgoć z układu a zatem chroni sprężarkę. Układ klimatyzacji nie jest w 100% szczelny, zatem osuszacz z czasem się zużywa, a kulki w nim zawarte pęcznieją.

photo-ddbecc07-e6d0-4fa2-bae0-7937aff0ff


Osuszacze występowały w 2 rodzajach.
1. Dla aut nr VIN do 8E-3-285000
NR OEM: 8E0820193C zmieniony na 8E0820193R
Zamiennik HELLA/BEHR numer: 8FT351 197-761 Cena około 80-90zł

2. Dla aut nr VIN od 8E-3-285001
NR OEM: 8E0820193P
Zamiennik HELLA/BEHR numer: 8FT351 198-771 Cena około 80-90zł

Do tego warto kupić w ASO oringi 2szt. Cena około 2zł, według ETKI były 3 rodzaje:
7H0820749 do 8E-2-350000
8E0260749A od 8E-2-350001 do 8E-3-285000
4E0260749C od 8E-3-285001


Przy okazji warto wymienić zawór rozprężny/dyszę dławika nr OEM: 8E0820177 plus oring OEM: 8E0260749. Dławik pełni funkcję filtra, jeżeli na starym dławiku znajdziecie sporo opiłków może to być znak o kończącej się sprężarce.
Zamiennik HELLA/BEHR 8UW351 233-091 (kolor żółty 0.062"/1,574mm). Cena około 8zł.
Był też zamiennik HELLA/BEHR ale już nie widzę go w ofercie 8UW351 233-141 (kolor pomarańcz 0.057"/1,448 mm). Cena około 10zł.

$_35.JPG


f470dc2s-960.jpg

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dlawik normalnie w sklepie brales? Bo co pytalem to nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu jest ten dławik? Jadę niedługo na przegląd klimy i może bym coś takiego też zmienił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem dławik w ASO i ten oring już był w komplecie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - jak stoisz przed autem to po lewej stronie ida dwa srebrne przewody, w okolicach mocowania amortyzatora.

turzol - i ile za to placiles w aso? Ten oring sie zaklada w miejscu, gdzie jest ten dlawik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...