Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

D1S - jaki żarnik? Philips czy osram?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć ferajna :hi:

Padł mi lewy ksenon i muszę wymienić. Który będzie lepszy? Philips czy osram? Czy bez różnicy?

Możecie polecić co brać i z jakiego źródła?

Edytowane przez Suli

Opublikowano

Osram ładniej świeci.

Opublikowano

Osram ładniej świeci.

Sorry za off top ale ten post poprawił mi humor z rana :grin:

Opublikowano

A co można doradzić w kwestii dwóch czołowych producentów? [emoji14]

Chociaż i tak jestem za Osram, bo Filip ostatnio nie grzeszy trwałością.

Opublikowano

Nie no spoko tylko zabrzmiało to jak "moje zabawki są ładniejsze" :wink:

bez urazy oczywiście. A w temacie to ja miałem osramy a jak mi padł jeden to kupiłem philipsy i nie zauważyłem in plus dla osrama

Opublikowano

Obojętnie, co weźmiesz. Teraz mam Philipsa i nie narzekam.

Opublikowano

I oczywiście należałoby wymienić oba żarniki.

Opublikowano

tak jak wyzej, oba zarniki rowniez polecam osram ;) a co do zrodla.. byle ori , ja kupowalem na allegro 350zł no i zalezy jaka sobie barwe wybierzesz tak bedzie swiecil

Opublikowano

z jakiego źródła

sprawdzony z alle: amt24_eu

Opublikowano

Jak chcesz znacznie polepszyć widoczność w nocy polecam Ci Osram Cool Blue Intense. To sa jak do dej pory najjaśniejsze żarniki z homologacją dostępne na rynku. Ja sam je miałem w B7. Przed autem masz dosłownie biały dywan. Testowałem wiele żarników i dla mnie wybór był tylko jeden. Osram CBI. Zagraniczne fora pełne sa opisów o tych cudach. Cena jest oczywiście wyższa niż standardowe ale sa tych pieniędzy naprawde warte.

Tu jest filmek ale nie oddaje nawet w 50 % tego jak na prawde swiecą.

Ja bede u siebie w B8 tez będę wymieniał na Osram CBI tyle, że D3S są dużo droższe.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

U siebie mam CBI d1s i drugi raz nie kupię. Mają 2 lata z hakiem, jakieś 20tys. km zrobiłem na nich(odjąłem, pi razy drzwi, okres odkąd mam dzienne) i jeden już zaczyna w fiolet wchodzić. Nie widzę sensu dwukrotnie przepłacać, co do barwy i mocy ok ale nocą w deszczu mam wrażenie, że zwykła barwa lepiej by oświetlała.

Opublikowano

barwa swiatla dziennego jest NAJLEPSZA wg mnie nie ma co kombinowac z blue.. ;/

Opublikowano

Absolutnie nie moge tego potwierdzić. W B7 3 lata je mialem i swieca do dziś u nowego właściciela. W deszczu wrecz przeciwnie. Przy standardowych na mokrej nawieszchni nic nie bylo widać. CBI miałem przed autem zawsze jasno. B6 ma słabe xenony, moze dlatego. Soczewki i odbłysniki nie sa tak wydajne jak w B7.

Opublikowano

B6 może ma słabe ale nie na soczewkach z B8 :wink:

Opublikowano

barwa swiatla dziennego jest NAJLEPSZA wg mnie nie ma co kombinowac z blue.. ;/

Tu nie chodzi o kombinowanie w niebieski. CBI mają właśnie biały kolor. Temperatura światła 5400 K. Idealnie białe z lekką niebieską poświatą.

Stojąc na światłach porównywałem sie z różnymi autami.Wszystkie wydawały sie w żółte, jedynie te montowane w E-Klassie (W-212) lub juz te LEDy w W-207 były podobne. LEDy troche bardziej niebieskie.

Tutaj chlopaki na forum testowali urządzeniem natężenie światła różnych żarników. CBI maja 35.300 luxów, najwięcej z tych testowanych.http://www.motor-talk.de/bilder/d3s-brenner-5000-k-mit-zulassung-g69970829/dsc-0839-a-i207958149.html

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Ja mam jakieś Philipsy, co prawda D4S i 4300K, ale w ogóle mi żółta barwa nie przeszkadza, bo czy w deszczu, czy w nocy, mega oświetls drogę.

Opublikowano

Ja mam jakieś Philipsy, co prawda D4S i 4300K, ale w ogóle mi żółta barwa nie przeszkadza, bo czy w deszczu, czy w nocy, mega oświetls drogę.

Jak Tobie nie przeszkadza to jest OK. Nikt nie mówi, że są one złe. Kolega pytał jakie kupić wiec doradzam. Dlatego napisane "jak chcesz polepszyć widoczność" a nie "nie kupuj ori 4300K bo są żółte". Ludzie czytajcie i dopiero odpowiadajcie.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

I oczywiście należałoby wymienić oba żarniki.

Taaa, wiem :kwasny:

barwa swiatla dziennego jest NAJLEPSZA wg mnie nie ma co kombinowac z blue.. ;/

Tu nie chodzi o kombinowanie w niebieski. CBI mają właśnie biały kolor. Temperatura światła 5400 K. Idealnie białe z lekką niebieską poświatą.

Stojąc na światłach porównywałem sie z różnymi autami.Wszystkie wydawały sie w żółte, jedynie te montowane w E-Klassie (W-212) lub juz te LEDy w W-207 były podobne. LEDy troche bardziej niebieskie.

Tutaj chlopaki na forum testowali urządzeniem natężenie światła różnych żarników. CBI maja 35.300 luxów, najwięcej z tych testowanych.http://www.motor-talk.de/bilder/d3s-brenner-5000-k-mit-zulassung-g69970829/dsc-0839-a-i207958149.html

A czy to czasem nie barwa o temperaturze 4300 K jest najbliższa naturalnej dziennej białej?

Opublikowano

owszem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.