Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki


dliwski

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję temat, bo wracam do małego rezania. Przez ostatni rok mało się działo - głównie serwis. Nie było o czym pisać.
Wczoraj za to wpadł bixenon i dzienne w długich :banan:

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xBladex Obawiam się że to Cię nie usatysfakcjonuje, bo zdjęcie nie do końca oddaje efekt rzeczywisty.

FullSizeRender.jpg

 

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby moje lampy tak świeciły.. w końcu kiedyś to nastąpił tylko nie wiem kiedy. Dla mnie efekt mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby moje lampy tak świeciły.. w końcu kiedyś to nastąpił tylko nie wiem kiedy. Dla mnie efekt mega.

kwestia chęci czasu i troche zdolnosci
manualnych do tego pare zloty na soczewki i przepis na bixenon gotowy [emoji16]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze zdjęcie dziennych. Nie ukrywam, że na tym zależało mi nie mniej niż na bixie.

FullSizeRender%202.jpg?v=1b0df520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewka 2,5" z gładkim szkłem, nie chciałem jak na razie rozklejać lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, pewnie już wszyscy zapomnieli o moim istnieniu ?  Przez jakiś czas nie pisałem, bo nie było o czym pisać, ale później tak się odje...., że do dziś krew mnie zalewa na samą myśl  ? Wszystko dlatego, że zachciało mi się nowego lakieru. Kto widział moją A4 na żywo, ten wie, że na zdjęciach wyglądała dobrze, ale z bliska, a zwłaszcza w słońcu było bardzo słabo. Korekty nikt nie chciał się podjąć, a mnie raziło to coraz mocniej. Szukałem lakiernika, miałem już umówiony termin u znajomego, ale pech chciał, że inny znajomy polecił mi człowieka, który (w ogromnym skrócie) okazał się oszustem/wariatem. Tak mi spier..... robotę, że nie jestem tego w stanie opisać - to trzeba było zobaczyć. Wszystko trzeba było zrobić od nowa i tak też zrobiłem, bo sprzedaż auta nie wchodziła w grę (po prostu nikt nie kupiłby takiego paździerza), złomowanie tym bardziej (po prostu nie), a jazda czymś takim to po pierwsze wstyd, a po drugie podejrzewam, że nawet policja mogłaby się bardziej mną interesować. Auto odstawiłem do innego lakiernika i tam wszystko zostało zdarte do zera i od nowa położony lakier LY9B. Wpadły nowe listwy na drzwi, nowe listwy do szyb, nowy błotnik (bo mój atakowała rdza), nowe kierunkowskazy w błotnikach, nowy znaczek w grillu (na zdjęciu wygląda na złoty, ale oczywiście jest srebrny chromowany) i nowa ramka grilla od razu pomalowana w czarny mat PlastiLakiem. Efekt jest super, ale ile kosztowało mnie to wszystko nerwów i pieniędzy to zostawię już dla siebie. Oprócz tego w ciągu ostatnich kilku miesięcy wpadły między innymi:

- lampy zrobione przez gwertego, tj. bixenon Hella 3 na przetwornicach Koito D4s (klosze przy okazji spolerowane) 

- DRL w długich podłączone pod + z alternatora, dzięki czemu świecą dopiero po uruchomieniu silnika

- przekaźnik do DRL, który wyłącza dzienne po włączeniu pozycyjnych/mijania

- naprawiony przerywacz kierunkowskazów

- głośniki niskotonowe i tweetery Audio System Germany

- kierownica z A6

- płaskie ramki zegarów (na wzór RS4)

- dekory pomalowane w czarny połysk, bo folia zaczynała odchodzić

- w końcu sprawny podłokietnik

- naprawione luźne kratki nawiewu

- turbo AWX

- nowe tarcze, klocki i przewody hamulcowe

- sprzęgło + kevlar

- nowa przepływka

- mechanizm wycieraczek

- klima sprawdzona i nabita

- olej i standardowo wszystkie filtry 

i na pewno jeszcze inne rzeczy, o których teraz już nie pamiętam. 

Cel był generalnie jeden - zrobić wszystko, co było do zrobienia.

W planach zostaje korekta mapy, w czwartek polerka i zabezpieczenie lakieru, chętnie włożę fotele skórzane (jak ktoś ma ładne, to będę wdzięczny za PW) i zobaczymy, co jeszcze się uda. 

Wrzucam dwie nieduże fotki tak poglądowo, jak ogarnę lakier do końca to zrobię jakąś amatorską sesję ?

30431495127_ddbe07175c_o.jpg

31495924658_6f3436168e_o.jpg

Edytowane przez dliwski
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier ogarnięty ? Przy okazji polecam tę firmę jeśli ktoś chce zrobić korektę/zabezpieczenie lakieru - naprawdę znają się na tym co robią. 

45409965951_f612f153c0_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2018 o 18:14, dliwski napisał:

Lakier ogarnięty ? Przy okazji polecam tę firmę jeśli ktoś chce zrobić korektę/zabezpieczenie lakieru - naprawdę znają się na tym co robią. 

45409965951_f612f153c0_o.png

 mów ile Cie to kosztowało, bo zastanawiam się czy też nie oddać im lub u mnie w mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mats0n napisał:

 mów ile Cie to kosztowało, bo zastanawiam się czy też nie oddać im lub u mnie w mieście :D

Musisz do nich pojechać na oględziny, wydać trzeba 500-1000 zł w zależności od stanu lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dliwski napisał:

Musisz do nich pojechać na oględziny, wydać trzeba 500-1000 zł w zależności od stanu lakieru.

ee to nie jest źle, ale oprócz korekty coś na lakier jest położone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk, bo ceramika to już większy wydatek. Ja jestem zadowolony nawet z wosku - myje auto samą wodą i to wystarcza póki co ? 

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kroki przywracania świeżości... 

- słupki i trójkąty w szybach poszły do malowania w czarny połysk
- jeszcze jedna delikatna korekta lakieru, żeby pozbyć się małych mankamentów
- naprawione grzanie lusterek (teraz razem z grzaniem tylnej szyby) + nowe niebieskie wkłady z matami
- halogeny wypolerowane i już bez żółtej folii

Czekam jeszcze na gumowe listwy przy progach i dokładki. Z przodu wpadła czerwona pętla holownicza, jakoś ostatnio mnie naszło na taki bajer ? Plastiki wewnętrzne drzwi wyjęte i będą malowany w czarny mat, muszę tylko zedrzeć z nich tę paskudną gumę... 

Foto zaraz po korekcie lakieru.

45244585834_224e7603ec_h.jpg

44152502880_602631224c_h.jpg

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mają nowe wkłady i w końcu grzeją, pętla zamocowana jak trzeba. Jutro odbieram słupki i trójkąty i zakładam komplet nowych opon - to będzie moja pierwsza zima na 18". Ciekawe czy nie pożałuję... ?

45074878365_be4cc2118e_h.jpg

32115789788_5e9557e272_h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...