Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Przy jakich obrotach mam odcięcie ?


Qter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak zwykle glupie pytanie ale troche zbili mnie z tropu koledzy a mianowicie... zawsze mi sie wydawalo ze kazdy samochod ma odciecie obrotow i wtedy gdy wcisniemy gaz na maksa to na czerwonym tak szybko skaczą (jak w Gran Turismo:)) ale ostatnio trzymalem go juz do 7000 obr i nic tak wiec moje pytanie tak jak w temacie :) Mam czy nie mam :D Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem przy ilu ale też chyba mam bo kilka razy zdarzyło sie że na bardzo wysokich obrotach zaczoł przerywać, nie znam sie na tym ale to chyba jest odcięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdze na gazie i własnie tak miałem jak napisałrm wyżej hmmmm chyba że to nie odcięcie tylko poprostu za duża dawka gazu i przerywa wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym badz razie jezeli bede trzymal gaz do oporu to nic sie nie stanie?? oczywiscie na rozgrzanym silniku

nie nic sie nie stanie.....

co najwyzej korbowód wyjdzie bokiem.... :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja tez ma odciecie... Kumpel mial w bmw e34 5.20 zwykly gaz to sie do 7,5 krecila no i wlasnie jedno kopyto mu blokiem wyskoczylo :naughty: a odciecie chyba przy 7 tys jest normalnie tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1.8t odcina moja noga czesto na 7 tys bo lubie sluchac jak milo mruczy serduszko w mojej niuni :D

a sekwencje odcina przy okolo 5-6 tys nie wiem dokladnie bo zawsze jak krece go tak wysoko to mam kisiel w majtach i nie chce mi sie zwracac uwagi na takie szczegoly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja wczoraj sprawdzalem, mam zwykła instalacje gazową i odcina mi przy 6 tyś, zaś na benzynce do 7 tyś. doszło dalej nie kreciłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja wczoraj sprawdzalem, mam zwykła instalacje gazową i odcina mi przy 6 tyś, zaś na benzynce do 7 tyś. doszło dalej nie kreciłem :evil:

jakiego masz junkersa? sequent?

jezeli tak to mozna podnieść ta wartosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sekwencję i odcięło mi ostatnio, chociaż nie mam pewności czy to faktycznie była odcinka, czy po prostu szarpnęło, jak to czasem bywa na gazie. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeee no ladnie odcina :D

nie ma sie co szczypac, cegła i tyle. Odcina jak w Gran Turismo czyli to falowanie jest takie szybsze bo np w A3 1,6 to tak wolno i niezgrabnie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym badz razie jezeli bede trzymal gaz do oporu to nic sie nie stanie??

w jakim celu krecisz tak wysoko swoj biedny silnik :blink: widze ze masz oske wiec szybkie ruszenie przy takich obrotach skonczy sie tylko spaleniem gumy :kox: totalny bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru ruszac w takich obrotow :/ pytam poprostu zeby wiedziec czy moge go przekrecic w jakis sposb. Bo przewaznie to niewiedza prowadzi do usterek no i czesto moim samochodem jezdzi ktos inny i niewiem jak bardzo mu cisną. Nie ma sensu takie jezdzenie bo jakis 1tys przed odcieciem moment obrotowy jest slabiutki wiec auto nie przyspiesza tak zeby oplacalo sie go tak cisnac ale wiadomo ze nieswoim samochodem sie inaczej jezdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inne pytanie. Czy jest coś takiego jak lampka wysokich obrotów? Kiedyś ktoś coś takiego mi mówił, ale nie wiem czy to prawda. Nie chodzi mi o jakąś kontrolkę tylko o żarówkę która podświetlałaby czerwony pasek obrotomierza w momencie przekroczenia jakiś tam obrotów, tak aby to się bardziej wyróżniało. Obecnie jadąc w nocy nie bardzo widać gdzie są "czerwone obroty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...