Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon czy ktoś zakładał ?


boneso

Rekomendowane odpowiedzi

witam! w mojej audi a4 b7 nie ma niestety xenonow.
Prosze o podpowiedzi czy mam zakupic cale lampy? czy tylko soczewki?jestem kompletnym laikiem,prosze o pomoc[br]Dopisany: 29 Październik 2008, 18:11_________________________________________________lepiej zakupic xenony czy bi,prosze o sugestie, i w jakich cenach moglbym sie zmiescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj ORI lampy xenony ( tylko Bi ) fakt nie będzie samopoziomowania ale chyba to jest lepsze wyjscie niż pchanie do zwyklych lamp ( bez soczewek ) zestawu HID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz lamp soczewkowych to niestety musisz kupić lampy soczewkowe. Zależy ile chcesz na to wydać kasy, jeśli chcesz mieć wszystko super, legalnie i jak trzeba to musisz mieć też skryskiwacze lamp w zderzaku i samopoziomowanie. A no i do B7 polecałbym kupić ori przetwornice razem z lampami a nie HIDa, w B7 nie wypada :naughty::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz lamp soczewkowych to niestety musisz kupić lampy soczewkowe.

w B7 albo masz zwykłe lampy ( brak soczewki ) albo bixenony :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 albo masz zwykłe lampy ( brak soczewki ) albo bixenony :cool1:

Ja to jakoś kompletnie nie czaję tego, że wymyślili do B7 lampy bez soczewki :naughty::thumbdown: Bez sensu wg mnie :no: Skoro w poliftowych B5 nawet były (w każdym, bez znaczenia czy xenon czy nie). Koniec OT :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa prawa i lewa kompletna ( z żarnikiem i przetwornicą ) koszt ok 1700 pln źródło allegro

zderzak przedni z spryskami kompletny ok 800-900 zł

dodtakowy zbiorniczek na plyn koszt ok 100 pln

pompka do zbiorniczka ok 150 pln

samopoziom tutaj nie pomoge ale to dość droga impreza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego tematu więc ten odświeżę

tak jak autor tego tematu mam zamiar zamontować oryginalne reflektory bixenon z czym pewnie nie będzie problemu , tylko jak to podłączyć żeby wszystko zaświeciło tak jak trzeba i bez błędów , czy wystarczy tylko taka redukcja REDUKCJA ADAPTER BI XENON AUDI A4 B7 A3 8P DRL 8E0 (3748995435) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i po sprawie , czy jednak trzeba będzie w instalacji głębiej pogrzebać ?

Spryski i samopoziomka mnie nie interesuje bo to podobno za drogi interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam dobrych żarówek h7. mam zwykle lampy bez soczewek. potrzebuje coś żeby świeciło delikatnie w kolorze Xenon. :wink: coś zbliżonego do halogenów które mam. możecie coś polecić??

yny4ytez.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam dobrych żarówek h7. mam zwykle lampy bez soczewek. potrzebuje coś żeby świeciło delikatnie w kolorze Xenon. :wink: coś zbliżonego do halogenów które mam. możecie coś polecić??

http://s27.postimg.org/52pvgsqsf/yny4ytez.jpg

Osram Night Breaker.

A przy okazji - halogeny masz dla 'szpanu' czy do oświetlania drogi we mgle? Bo z taką barwą to widoczności, którą z założenia powinny poprawić one nie poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żarówki do halogenow bo kumpel mi polecił że ładnie świecą.on. zakładał do b8 Ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić we mgle jak świecą :) no chyba że możesz polecić też do halogenow żeby to razem z góra ładnie pasowało?

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasować.

Efektywne światło w halogenie to światło ciepłe żółte, stąd takie a nie inne żarówki są wkładane fabrycznie. Natomiast w ksenonie to światło o barwie 4300-5000k daje najwięcej światła. Przy żarówkach H7 nie osiągniesz takiej barwy, możesz tylko poprawić jakość światła dobrymi żarówkami np. Night Breakerami. Świecą naprawde dobrze ale spotyka się opinie, że szybko padają.. U mnie w poprzednim samochodzie przy H4 świeciły ponad rok bez problemu aż do sprzedaży samochodu.

Więc musisz sobie odpowiedzieć, czy używasz halogenów by oświetlić drogę i jak często to tak naprawdę robisz, czy raczej są one gadżetem ładnie wyglądającym i komponującym się ze światłami mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem o nich ze daja rade i ladna barwe maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie założone, w porównaniu z Bosch H7 różnica jest zauważalna, dużo lepsze światło, bardziej białe, dłuższy zasięg. Polecam dają rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...