Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec z mandatami z radarów od straży miejskiej i gminnej


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To istotnie rewelacyjna wiadomość, choć na razie to tylko propozycja, jednak z uwagi na zbliżające się wybory, należy domniemywać, że klepnięcie takiej ustawy będzie doskonałą kiełbasą wyborczą. Swoją drogą, jakoś udało mi się nigdy nie załapać mandat (choć fotek trochę napstrykali), a mimo to odebranie strażnikom fotoradarów jest znaczną ulgą nawet dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyjdą z krzaków i kubłów i pójdą tam,gdzie powinni być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby je odebrali, poki co nic nie mowie, poczekamy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybunał Konstytucyjny dał ustawodawcy 9 miesięcy na zmianę prawa. Czyli nic się nie zmieni. Chodzi tylko o to, że sejm musi zatwierdzić te uprawnienia SM i SW w formie ustawy a nie tylko rozporządzenia. Żadnej zmiany nie będzie bo sejm uchwali poprawkę do ustawy bądź ustawę. Na pewno żadnej zmiany przez najbliższe 9 miesięcy, ale później też nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybunał Konstytucyjny dał ustawodawcy 9 miesięcy na zmianę prawa. Czyli nic się nie zmieni. Chodzi tylko o to, że sejm musi zatwierdzić te uprawnienia SM i SW w formie ustawy a nie tylko rozporządzenia. Żadnej zmiany nie będzie bo sejm uchwali poprawkę do ustawy bądź ustawę. Na pewno żadnej zmiany przez najbliższe 9 miesięcy, ale później też nic się nie zmieni.

Mylisz dwie sprawy.

9 miesięcy dotyczy tego, że mandaty są nielegalne, bo "źle" przechowywane są dane osobowe, ale przez najbliższe 9 miesięcy nie można ich podważyć w tej sprawie.

A tutaj mowa o tym, że komisja sejmowa chce zabrać SM obsługę fotoradarów. Jedno z drugim nie nic wspólnego, powiedzmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy to lepiej...? SM moglo cykac foty tylko w miejscach oznakowanych ze jest mozliwa kontrola radarowa... teraz ITD sie tym zajmuje i nieoznakowanymi autami strzelaja foty gdzie popadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...