Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tzw. Wariatory :)


milosz.94

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz tak odkreca mi sie wariator jeden po drugim(2 razy sie udało śrubki nie rozwaliły rozrządu ) mechanik nie wie co jest przyczyna prawdopodobnie wariatory mają jakis luz dlatego sie rozkręcają teraz pytanko kto regenerowal wariatory do a4 3.0 ASN jezeli ktos zna taka osobe nawet prosze o podanie namiarów.Pytanie też na czym polega regeneracja ?Jesli ktos miał taką przypadłość prosze pomoc gdyz auto stoi i nie wiem co robic ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wymienia śruby za każdym razem ? Dokręca z odpowiednią siłą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wymienia śruby za każdym razem ? Dokręca z odpowiednią siłą ?

Śrubki wymienione były w jednym wariatorze . Dokrecone były z odp siłą.To juz 2 wariator sie rozkrecił ,w 1 wymienione śrubki i nie rozkrecił sie tylko czy przyczyna beda srubki czy luzy przeez ktore sie rozkrecają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tobie się odkręcają wariatory na wałkach , czy luzują się śruby w samym wariatorze , te które go przytwierdzają do koła ?

Jeśli chodzi o śruby którymi przykręcamy wariator do wałka rozrządu to one zawsze muszą być nowe i dokręcone z odpowiednią siłą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tobie się odkręcają wariatory na wałkach , czy luzują się śruby w samym wariatorze , te które go przytwierdzają do koła ?

Jeśli chodzi o śruby którymi przykręcamy wariator do wałka rozrządu to one zawsze muszą być nowe i dokręcone z odpowiednią siłą .

Luzują się te małe śrubki których sa chyba 4 o ile sie nie myle :)

A tych drugich śrub nikt nie ruszał i z nimi nie ma problemu :)

Edytowane przez milosz.94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba śrubki wymienić , wkręcić na kleju do gwintów i dokręcić z siła 15NM.

Gdzieś miałem info serwisowe że występowały takie akcje z wariatorami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba śrubki wymienić , wkręcić na kleju do gwintów i dokręcić z siła 15NM.

Gdzieś miałem info serwisowe że występowały takie akcje z wariatora

No to śrubki zostaną wymienione bardzo dziekuje za pomoc , jesli miałbys te info serwisowe to prosiłbym na priv i to bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie masz teraz korekty w 93.

znalazłem fajną oferte moze sie komuś przyda

http://olx.pl/oferta/zestaw-wariatorow-wariator-audi-v6-bbj-asn-3-0-CID5-ID9TFvz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty nie są idealne 0,2,5,8 od lewej wydech,ssący,ssący wydech.Nie mam czasu doregulować,mam blokady,ale muszę rozkręcić wariatory i zobaczę co one tam mają,bo ostatni od wydechu miał dosyć spory luz[chyba o ząbek na pasku] i dlatego pewnie jest 8.Mam już nowe zaślepki,jeszcze dokupię uszczelniacze i po nowym roku wezmę się za to.Motor pracuje ładnie i cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie tez szału nie ma 3;0;4;4 ale z tego co ja słyszałem to pierwsze dwa są ssące a trzeci i czwarty wylotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Daniel,tak jak pisałeś.Na vagu w 93 grupie od lewej do prawej są dwa ssące i dwa wydechowe.Muszę sprawdzić fazatory ssące i wydechowe vcdsem,tylko muszę upolować na forum instrukcję do tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS: ECU->nastawy podstawowe->grupa 094 i 096. Klikasz na górze na klawisz ON, naciskasz hamulec i dajesz gazu... wynik testu pojawi się po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie gdzies sprawdzic jakie symbole sa na nich ? jest mi potrzebny prawy wydechowy kolega Imarrio ma na sprzedaz ale nie wie ktory to ktory


podrzuci ktoś ETKE bym mógł sobie sprawdzić oznaczenie fazatorów :eusathink:

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...