Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parujaca przednia szyba


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwna sytuację gdy mam Włączony nawiew na Szybę szyba nie paruje ale gdy włączę Econ szyba zaczyna parowac . Ma ktoś pomysł dlaczego ? Filtry wszystkie wymienione w piątek przy wymianie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jaśniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima ma odpływ od skraplacza.

Często jest zapchany, lub przytkany i wtedy tak się dzieje.

Poszukaj pod samochodem. Mniej więcej na środku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem bo auto mam dwa tyg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, chyba najlepiej kupić ori nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najlepiej kupić ori ;) Ja tam na częściach i serwisie nie oszczędzam bo uważam, że prędzej czy później źle to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najlepiej kupić ori ;) Ja tam na częściach i serwisie nie oszczędzam bo uważam, że prędzej czy później źle to się skończy.

true :)

ja bym jeszcze sprawdził czy nagrzewnica nie puszcza soków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

wiem że to pikuś ale mnie to denerwuje :)

mianowicie teraz w te upały 30++ jadąc wieczór przez miasto ( dalej temp 28-30 stopni na polu), po włączeniu klimy na 18-19 na przedniej szybie od zewnątrz skrapla mi się woda.

tworzy taką cieniutką warstwę jakby szronu i muszę w suchy dzień zbierać to wycieraczką, bo trochę zasłania widoczność.

klima tryb auto, obieg wewnętrzny, 18-19 stopni.

Wiem takie zjawisko fizyczne to coś normalnego, ale może klapy coś nie regulują przepływem powietrza itp ??

Aby temu zapobiec to wyłączam auto, i daje nawiew na środek i dół - ale wolałbym auto :)

Czy wy też tak macie ? bo może to normalne, tzn fabryka nie przewidziała takich upałów

Edytowane przez Homiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

U mnie występuje to samo kolego Homiczek ...

ale podczas deszczu, później po muszę przez jakiś czas jeszcze długo jechać na wycieraczkach...

filtry zmienione i dalej to samo... więc podpinam się pod twój temat

słyszałem gdzieś o jakimś odpływie od osuszacza ale za chiny nic takiego nie mogę u siebie znaleść w aucie ...

Edytowane przez matisstz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jakiś moder wkleił mój nowy temat tutaj.

a miał tytuł 'mrożenie....' - zjawisko występuje od ZEWNĄTRZ !!

a jak są duże upały to używam obiegu wewn aby szybciej w środku zbić temperature, bo uważam że łatwiej zbić temp z 25 wewnątrz niż z 28 na zewnątrz.

a co do parowania to uważam że tafla szkła izoluje na tyle, że ew wilgoć nie przechodzi na zewn, a jedynie przewodzi temperature, i właśnie tu jest problem, tzn. za mocno wieje na szybe...


słyszałem gdzieś o jakimś odpływie od osuszacza ale za chiny nic takiego nie mogę u siebie znaleść w aucie ...

jest odpływ ale od skraplacza/parownika ( zawsze mi sie myli) to co jest w środku. I rurka idzie od konsoli środkowej do podwozia w okolicach położenia stóp pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Kolego później sprawdzę u siebie odpływ może pomoże a na pewno nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy to osuszacz osusza powietrze ? :) , jak jest wielka roznica temperatury to normalne ze na szybie przy nawiewach skropli sie wilgoc, tzn klima dobrze chlodzi.

Edytowane przez hgrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz zbiera wilgoć ale w zamkniętym układzie czyli w czynniku chłodzącym i niema nic do wilgoci w nawiewach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak jest wielka roznica temperatury to normalne ze na szybie przy nawiewach skropli sie wilgoc, tzn klima dobrze chlodzi.

wiem, ale od Audi można oczekiwać, że może inżynierki przewidziały taką sytuację i zapobiegli temu.

Co bądź , dużo aut przechodzi testy w dolinie śmierci w USA, gdzie jest jeszcze cieplej, i takie coś powinni wychwycić...

I np po wykryciu takich różnic temp. nie rzucać na szybę tyle zimna...

Wiem, Wiem.... jak słyszę w radiu 'przewaga dzięki technice' podczas poprawiania fabryki, to krew mnie zalewa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...