Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niedokładny przegląd w ASO - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

kochani sprawa w wygląda następujaco . jakiś czas temu kupiliśmy audi . pojechaliśmy z nim do serwisu Audi na przegląd przed-zakupowy. Wykryli parę błędów w komputerze o podświetleniu tablicy, wyciek oleju z wału. zaakceptowaliśmy te usterki i podpisaliśmu ze sprzedającym umowę.

od czasu zakupu auto zrobiło około 30-40km głównie do mechanika i spowrotem. oddaliśmy auto do mechanika na wymianę rozrządu oraz pompy oleju. dziś okazało się że do wymiany jest jeszcze SPRZEGŁO DWUMASOWE ! KOSZT 2400zł .. w ASO nic takiego nie wykryli ! na wydruku z aso nie ma żadnej informacji o sprzęgle ze zjechane.. czy mamy jakieś szanse na odszkodowanie z tego tytułu ?! czy już nic się nie da zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki robiłeś przegląd w ASo co im zleciłeś żeby sprawdzili i czy to Ty zleciłeś czy sprzedawca cwaniaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki robiłeś przegląd w ASo co im zleciłeś żeby sprawdzili i czy to Ty zleciłeś czy sprzedawca cwaniaczek

sprawdzali wszystko to co się sprawdza czy przeglądzie przedzakupowym. nic dodatkowo na nasze życzenie nie było sprawdzane.

zawieszenie, układ hamulcowy itd. bo do roboty były jeszcze tylne tarcze z klockami bo przód był ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a co się sprawdza podczas przeglądu przedzakupowego?

Zapewne dwumas/sprzęgło nie jest tam wymienione, więc raczej nie masz co liczyć na jakieś reklamacje.

Na wydruku z ASO pewnie masz wykaz rzeczy, które były sprawdzane.

A czy dwumas naprawdę jest padnięty? To czuć/słychać.

Mechanika jesteś pewny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanika raczej tak, polecony od bardzo dobrego znajomego sam do niego jeździ od paru lat. warsztat prowadzi już od 25lat. jest również rzeczoznawcą sądowym po wypadkach .

szczerze nie mam pojęcia, zawsze jeździłam benzyniakiem. pierwszy raz jechałam dieslem i to krótką trasę więc nie znam objawów padniętego dwumasu ani jego oznak czy było wszystko ok czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie wskórasz, zawsze mogą powiedzieć, że po wyjeździe z ASO padło. I co wtedy? Ich słowo kontra Twoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dwumasem to bym się wstrzymał jeśli wszystko chodzi jak należy. U mnie dwóch mechaników też chciało wymieniać dwumas jak miałem drgania na jałowym. Okazało się że to nie dwumas tylko synchro trzeba było ustawić (po wymianie rozrządu chyba tego nie zrobili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być. Kiedyś ewidentnie trzeslo mną przy ruszania. Juz szykował się na wymianę dwumasa i ... po kilku dniach przestało. Po pół roku wymieniłem sprzęgło o docisk padł a dwumasa juz półtora roku od tamtego momentu śmiga dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że u nas wymieniali pompę oleju i jak porozkręcali zobaczyli przy okazji wizualnie w jakim stanie jest ono i że nadaje si do wymiany. więc może faktycznie było kiepskie. jak by miało paść w drodze na wakacje za 2tygodnie to chyba lepiej teraz to zrobić i jechać spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...