Skocz do zawartości
IGNOROWANY

windows 10 a windows 8.1 z MSDN AA


Rekomendowane odpowiedzi

I pamietajacie o tym ze system gromadzi dane, hasal etc i moze sobie ms to kontrolowac i robic co chce :)

Google to robi od lat. W10 dużo tego typu opcji można wyłączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie jestem za 7, ale teraz kupilem laptopa-z fukncja tableta, czyli dotykowy ekran i sklada sie calkowicie do tylu z windowsem 8 i daje rade :) zamierzam na dniach przetestowac windowsa 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mi też wyskakuje ta aktualizacja ale pytanie mam takie, czy jak zaktualizuje do W10 to MS Office będzie działał jak wcześniej ? Dodam, że od jakiegoś czasu przy tych programach na pasku zaraz za nazwą pliku w nawiasie wyskakuje mi komunikat (Aktywacja produktu nie powiodła się.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma nie działać? W ustawieniach programów nic się nie zmienia. Nawet Twoje kafelki w pasku Start zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma nie działać? W ustawieniach programów nic się nie zmienia. Nawet Twoje kafelki w pasku Start zostają.

nie znam się na tym dlatego wolałem dopytać bo głównie pracuję na excelu i outlooku i nie chciałbym niespodzianek

dzięki za odpowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W10 ciągle w tle coś wysyła, pobiera itp. Mówi się na to, że szpieguje. Trzeba to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W10 ciągle w tle coś wysyła, pobiera itp. Mówi się na to, że szpieguje. Trzeba to wyłączyć.

ok czyli aktualizuję i później wyłączam te szpiegowanie - jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Windows Update -> Opcje zaawansowane -> Wybierz sposób dostarczania informacji i wyłącz tam aktualizację z wielu miejsc.

Dodatkowo powyłączaj niektóre ustawienia prywatności podczas update'u (te o przechowywanie danych przez MS itp.).

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Windows Update -> Opcje zaawansowane -> Wybierz sposób dostarczania informacji i wyłącz tam aktualizację z wielu miejsc.

Dodatkowo powyłączaj niektóre ustawienia prywatności podczas update'u (te o przechowywanie danych przez MS itp.).

:hi:

bardzo Ci dziękuję kolego - nie chcę przywalić zonka w robocie stąd ta nadgorliwość :hi:

zobaczymy co to ten W10 choć ja pewnie nie odczuję zmiany skoro korzystam z kompa tylko do MS Office, poczta i www :decayed:

ale i tak lepiej dopytać niż pozostać w niewiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzisiaj wrzuciłem do siebie windowsa 10 i mam problem z pisaniem polskich znakow poprzez prawy ALT czy macie może jakiś pomysl jak to naprawić bo niektóre litery system sam za mnie poprawia ale sam nie mogę napisac poprzez alt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzisiaj wrzuciłem do siebie windowsa 10 i mam problem z pisaniem polskich znakow poprzez prawy ALT czy macie może jakiś pomysl jak to naprawić bo niektóre litery system sam za mnie poprawia ale sam nie mogę napisac poprzez alt

Jaką masz kartę graficzną? Jeśli nvidie i masz do niej zainstalowany dodatkowy program który uruchamia się do niej i siedzi w tray'u koło zegarka to w nim pogrzeb. Miałem podobnie? prawy alt i jakaś litra (nie pamiętam teraz która - a,e, s,c czy z) to skrót nvidi i dlatego nie działa polska literka. Sprawdź też jaki układ klawiatury masz obecnie wybrany jako domyślny - ma być "Polski (programisty)", a sprawdzisz to ustawieniach językowych windows'a

Pozdrawiam, Łukasz

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ klawiatury mam ustawiony taki jaki podales a grafikę mam intela i tam w ustawieniach nic nie ma co by dotyczyło pisowni owszem sa jakies skruty związane tez z alt i literkami ale jak wylacze opcje skrutow to i tak nie mam tej pisowni wiec to nie tu siedzi szkopuł znalazłem na necie coś że w tym windowsie jest taka pisownia ale jak się naciśnie kombinacje klawiszy alt+ctrl+ jakaś literka

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ klawiatury mam ustawiony taki jaki podales a grafikę mam intela i tam w ustawieniach nic nie ma co by dotyczyło pisowni owszem sa jakies skruty związane tez z alt i literkami ale jak wylacze opcje skrutow to i tak nie mam tej pisowni wiec to nie tu siedzi szkopuł znalazłem na necie coś że w tym windowsie jest taka pisownia ale jak się naciśnie kombinacje klawiszy alt+ctrl+ jakaś literka

trochę to dziwne bo mam w10 na trzech komputerach (2x wersja home, 1x profesional) i na żadnym nie mam problemów z pisaniem polskich znaków "po staremu" tzn prawy alt + literka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem w W10 z pisaniem ć i innych znaków diakrytycznych z innego języka w hasłach (podczas logowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie przeszkadzało by mi to ale stara kombinacja był wagodniejsza niż obecna


dzisiaj znalazłem w necie że powodem tego że nie mam standardowej kombinacji znaków czyli ALT + literka może być sterownik SYNAPTICS to jest od wbudowanej myszki lapka i niby jak to się wywali z systemu wszystko wraca do normy ale pytanie czy po takiej operacji chodzi wszystko jak trzeba bo tak jak teraz jak podłączę myszkę zewnętrzną to sterownik wykrywa to i wyłącza mysz dotykową a po wywaleniu tego nie wiadomo jak to będzie działać. ktoś z was spotkał się z czymś takim ?

druga sprawa jest taka że po przejściu na windows 10 na dysku C mam taki folder którego nie było wcześniej i nie wiem po co on jest windows.old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie przeszkadzało by mi to ale stara kombinacja był wagodniejsza niż obecna

dzisiaj znalazłem w necie że powodem tego że nie mam standardowej kombinacji znaków czyli ALT + literka może być sterownik SYNAPTICS to jest od wbudowanej myszki lapka i niby jak to się wywali z systemu wszystko wraca do normy ale pytanie czy po takiej operacji chodzi wszystko jak trzeba bo tak jak teraz jak podłączę myszkę zewnętrzną to sterownik wykrywa to i wyłącza mysz dotykową a po wywaleniu tego nie wiadomo jak to będzie działać. ktoś z was spotkał się z czymś takim ?

druga sprawa jest taka że po przejściu na windows 10 na dysku C mam taki folder którego nie było wcześniej i nie wiem po co on jest windows.old

Katalog windows.old to katalog w którym siedzą pliki ze starego windowsa - zapewnie robiłeś upgrade, a nie czystą instalacje na pusty dysk. Możesz go usunąć. Co do pada to nie widzę przeciwwskazań aby go odinstalować, w razie czego zainstalujesz go ponownie, zwłaszcza że masz myszkę.

Pozdrawiam, Łukasz

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja robiłem aktualizacje windowsa 8 do wersji 10 i po tym właśnie został ten folder który zajmuje 16 GB pamięci na dysku czyli mogę go wywalić tak. a jeśli chodzi o ten sterownik od pada no to w weekend po testuje to odinstaluje go i zobaczę wtedy czy będzie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja robiłem aktualizacje windowsa 8 do wersji 10 i po tym właśnie został ten folder który zajmuje 16 GB pamięci na dysku czyli mogę go wywalić tak. a jeśli chodzi o ten sterownik od pada no to w weekend po testuje to odinstaluje go i zobaczę wtedy czy będzie normalnie

teraz to najlepiej zgraj sobie wszystkie potrzebne dane i zainstaluj windows 10 z DVD na czysty dysk. Jak w chwili obecnej windows 10 jest aktywowany to podczas instalacji w momencie, gdy poprosi Cie o serial key kliknij przycisk Pomiń/Później. Po poprawnej instalacji windowsa i podczas pierwszego połączenia z internetem windows sobie sam pobierze key'a i aktywuje system (sprawdzałem to dwukrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...