Skocz do zawartości
IGNOROWANY

windows 10 a windows 8.1 z MSDN AA


Rekomendowane odpowiedzi

Pogrzebałem trochę po necie i oto oficjalne stanowisko Microsoftu:

"Gdy już wykonasz uaktualnienie do Windows 10 w ramach oferty darmowego uaktualnienia i system zostanie aktywowany automatycznie w trybie online, licencja Windows 10 zostaje przypisana do twojej konfiguracji sprzętowej .
Możesz sprawdzić, czy proces przebiegł prawidłowo sprawdzając status aktywacji otwierając Ustawienia >> Aktualizacja i bezpieczeństwo >> Aktywacja - powinna być tam informacja że "System Windows został aktywowany".
Możesz teraz wykonywać czystą instalację systemu (przykładowo możesz uruchomić komputer z nośnika instalacyjnego i instalować Windows 10) w ramach tej samej edycji Windows 10 bez wprowadzania klucza produktu:

1. Upewnij się, że twój system został aktywowany przechodząc do Ustawienia >> Aktualizacja i bezpieczeństwo >>Aktywacja. Jeżeli aktywacja nie została wykonana, kliknij przycisk Aktywuj aby ukończyć proces aktywacji.
2. Utwórz swój nośnik instalacyjny aby wykonać czystą reinstalację na tym samym komputerze poprzez
kliknięcie tutaj.
3. Pomiń wpisywanie klucza podczas instalacji Windows 10. System Windows 10 aktywuje się automatycznie w trybie online na tym urządzeniu. Opcja pominięcia wpisywania klucza będzie dostępna tylko podczas uruchamiania komputera z nośnika instalacyjnego.

Automatyczna aktywacja wykona się prawidłowo po czystej instalacji Windows 10 jeżeli urządzenie zostało wcześniej uaktualnione i aktywowane online w ramach tej samej edycji Windows 10.

Nie ma możliwości aktywowania Windows 10 za pomocą klucza produktu Windows 7 lub Windows 8/8.1. Komputery uaktualnione do Windows 10 nie będą używały unikalnego klucza produktu do aktywacji - wszystkie komputery uaktualnione do Windows 10 używają tego samego, ogólnego klucza i aktywują się tylko wtedy, jeżeli uaktualnienie zostało uruchomione z poziomu Windows 7/8.

Pamiętaj o tym, że jeżeli konfiguracja sprzętowa twojego urządzenia z Windows 10 zmieni się znacząco (np. po wymianie płyty głównej), system Windows może wymagać ponownej aktywacji na tym urządzeniu. Działa to tak samo jak w poprzednich wersjach Windows (np. Windows 7 i Windows 8.1) i będziesz musiał skontaktować się w tej sprawie ze Wsparciem Technicznym."

W mojej opinii wypowiedź ta rozwiązuje wszelkie wątpliwości, po uaktualnieniu systemu do Windows 10 na danym komputerze można go wielokrotnie i dożywotnio przeinstalowywać (np. po formacie dysku) bez obawy o zablokowanie systemu.

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz jak ja pobiore sobie tą aktualizację to muszę ją zapisywac na jakimś nosniku czy mozna ją zainstalować tak normalnie z tego pliku w kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz jak ja pobiore sobie tą aktualizację to muszę ją zapisywac na jakimś nosniku czy mozna ją zainstalować tak normalnie z tego pliku w kompie

Poprzez MediaCreationToolx64 możesz bezpośrednio odpalić aktualizację lub pobrać instalkę bezpośrednio na pendrive czy to w postaci pliku iso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha programem Media Creation Tool jak robiłem backup systemu to po UWAGA!!! 3,5h było 19%!!!! Dlatego mam dysk naprawy systemu i do tego obraz systemu w razie czego na oddzielnym dysku, bo na dvd nie wejdzie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha programem Media Creation Tool jak robiłem backup systemu to po UWAGA!!! 3,5h było 19%!!!! Dlatego mam dysk naprawy systemu i do tego obraz systemu w razie czego na oddzielnym dysku, bo na dvd nie wejdzie ;p

Zrób sobie bootowalny pendrive przy pomocy Rufusa lub nagraj obraz na płytę DL

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha programem Media Creation Tool jak robiłem backup systemu to po UWAGA!!! 3,5h było 19%!!!! Dlatego mam dysk naprawy systemu i do tego obraz systemu w razie czego na oddzielnym dysku, bo na dvd nie wejdzie ;p

Zrób sobie bootowalny pendrive przy pomocy Rufusa lub nagraj obraz na płytę DL

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

A ile mniej więcej zajmuje na USB? Bo mały ma bajki na penach i został mi jeden wolny 8GB :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacji win10 ma 4-4,2 GB i tyle samo zajmuje na pendrivie

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim celu, że w wypadku Windows 7 kilka razy wyszły aktualizacje weryfikujące licencję. Masz rok na wypróbowanie systemu, a później pozostaje Ci kupić licencję jeśli będziesz chciał nadal z niego korzystać. Zauważ, że w win10 nie można wyłączyć automatycznych aktualizacji. Nie twierdzę, że tak będzie na 100%, ale może być tak, że po 12 miesiącach zobaczysz czarny ekran w systemie z informacją o braku licencji. Ja tak miałem w win7, gdy wygasła mi licencja, którą dostałem z uczelni.

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Kolego a czemu wygasła ci licencja na Windowsa 7? Ja już jestem parę ładnych lat po studiach i mam zainstalowanego Windowsa 7 na 2 komputerach i nic mi nie wygasło do tej pory.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem studia w 2010 roku, a licencję miałem praktycznie od premiery Windows 7. Na początku 2015 roku po jakiejś tam aktualizacji system wyrzucił brak licencji i od tej pory nie dało się go aktywować nawet telefonicznie. Dalej nie zagłębiałem się w temat i kupiłem sobie ori licencję na Win7 ultimate (na x-kom.pl w promocji za 399zł)

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pobrałem windowsa 10. Wszysto byłoby ok gdyby nie długi czas uruchamianiem i w dodatku na czarnym ekranie. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mi szybko się uruchamia i nie mam czarnego ekranu podczas ladowania

Wysłane z mojego HTC One_M8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mega szybko. Tylko czasem Edge chodzi jak stara k... Niby szybka ta przeglądarka, ale czasem dziwnie zamula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ten temat powstał. Ja postanowiłem przeinstalować win7 na win7 bo miałem na dysku C tylko 1,5GB wolnego miejsca. Mam teraz czysty system , dużo miejsca i ściągnięte wszystkie aktualizacje ale nie mam propozycji zainstalowania 10. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam jeszcze z tym bo jakieś 21 aktualizacji ściąga. Jak teraz nie zatrybi to spróbuję tym programem.

jednak ściągam:) 14% ....

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem studia w 2010 roku, a licencję miałem praktycznie od premiery Windows 7. Na początku 2015 roku po jakiejś tam aktualizacji system wyrzucił brak licencji i od tej pory nie dało się go aktywować nawet telefonicznie. Dalej nie zagłębiałem się w temat i kupiłem sobie ori licencję na Win7 ultimate (na x-kom.pl w promocji za 399zł)

Licencja Ci nie wygasła, jedynie system mógł się pluć przez błąd, użycie aktywatora, czy infekcje która namieszała w plikach. Wystarczyło zrobić mu formata i by przeszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Windowsa 7 miałem z MSDN AA odkąd się tam tylko pojawił. ale mniejsza z tym, wczoraj zrobiłem update do windows 10 i się wszystko ładnie udało. Na stronie M$ znalazłem informacje, że jak ktoś ma windowsa 7 bądź 8 z MSDN AA to nie może zrobić czystej instalacji windowsa 10 bo klucz z 7 czy 8 będzie nie aktualny i będzie trzeba się zgłosić na uczelnie, ale po przeszukaniu neta znalazłem informację, że:

1. wykonaj updatewindowsa 7 lub 8 do windowsa 10

2. aktywuj go

3. zformatuj dysk

4 zainstaluj ponownie windowsa 10 z DVD

5. pomiń wpisywanie serial key podczas instalacji

6. po wykonaniu instalacji i połączeniu się z netem system sam się aktywuje i pobierze sobie serial (serial przypisany jest do hardware'a)

I to faktycznie działa :)

Co do samego systemu to jest git :) zwłaszcza, że przy okazji zakupiłem dysk SSD i postawiłem na nim win 10

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...