Skocz do zawartości
IGNOROWANY

windows 10 a windows 8.1 z MSDN AA


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak na czysty dysk bo ja na dysku mam windowsa 8 fabrycznie i nie mam do niego płyty tylko jak coś się dzieje to przez recovery się cofa do fabrycznego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na czysty dysk bo ja na dysku mam windowsa 8 fabrycznie i nie mam do niego płyty tylko jak coś się dzieje to przez recovery się cofa do fabrycznego stanu.

Pobierasz właściwą wersje windows 10, nagrywasz na dvd, odpalasz komputer z tej płyty i instalujesz windowsa 10 po sformatowaniu dysku (podczas instalacji jest opcja formatowania dysku)

Plik iso windows 10 pobierasz za pomocą "Windows 10 Media Creation Tool"

Pozdrawiam, Łukasz

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja robiłem aktualizacje windowsa 8 do wersji 10 i po tym właśnie został ten folder który zajmuje 16 GB pamięci na dysku czyli mogę go wywalić tak. a jeśli chodzi o ten sterownik od pada no to w weekend po testuje to odinstaluje go i zobaczę wtedy czy będzie normalnie

Zainstaluj sobie program Ccleaner, który usunie Ci wszystkie zarchiwizowane pliki poprzedniego systemu. Możesz to też zrobić korzystając z narzędzi systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc folder lada momęt wyleci z kompa a jesli chodzi o windowsa to zrobie czystą instalację dopiero jak by coś się zaczeło dziać z obecną i by wymagało ponownej instalacji.


folder skasowany a windows 10 w pliku iso do nagrania na płytkę ściąga się. Mam teraz do was takie pytanie jakiej przeglądarki używacie w tej 10 bo ja korzystam z edge ale muszę przyznać że przy przeglądaniu naszego forum mi się przycina i wolno chodzi a na innych nie może nie raz się zdarzy ale to rzadko a forum cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie coś czytałem w necie na temat chrome ale wolałem się jeszcze was zapytać i chyba przetestuje jak będzie chodziło u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na czysty dysk bo ja na dysku mam windowsa 8 fabrycznie i nie mam do niego płyty tylko jak coś się dzieje to przez recovery się cofa do fabrycznego stanu.

Pobierasz właściwą wersje windows 10, nagrywasz na dvd, odpalasz komputer z tej płyty i instalujesz windowsa 10 po sformatowaniu dysku (podczas instalacji jest opcja formatowania dysku)

Plik iso windows 10 pobierasz za pomocą "Windows 10 Media Creation Tool"

Pozdrawiam, Łukasz

kolego ok a jak zrobię kiedyś taką czystą instalację to czy wtedy będę musiał coś płacić za tego windowsa czy będę miał go nadal za darmo na tym samym sprzęcie?

drugie pytanie to czy jak zainstaluje na czysto to czy wtedy przy robieniu formata kasują się wszystkie sterowniki jak i poprzednii windows 8 i już nie będzie do niego powrotu bo u mnie przy kupnie lapka nie było zadnych płyt ze sterownikami tylko wszystko było już wgrane w lapka i jest utworzony taki punkt przywracania do tego momentu jak by się coś działo z kompem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na czysty dysk bo ja na dysku mam windowsa 8 fabrycznie i nie mam do niego płyty tylko jak coś się dzieje to przez recovery się cofa do fabrycznego stanu.

Pobierasz właściwą wersje windows 10, nagrywasz na dvd, odpalasz komputer z tej płyty i instalujesz windowsa 10 po sformatowaniu dysku (podczas instalacji jest opcja formatowania dysku)

Plik iso windows 10 pobierasz za pomocą "Windows 10 Media Creation Tool"

Pozdrawiam, Łukasz

kolego ok a jak zrobię kiedyś taką czystą instalację to czy wtedy będę musiał coś płacić za tego windowsa czy będę miał go nadal za darmo na tym samym sprzęcie?

drugie pytanie to czy jak zainstaluje na czysto to czy wtedy przy robieniu formata kasują się wszystkie sterowniki jak i poprzednii windows 8 i już nie będzie do niego powrotu bo u mnie przy kupnie lapka nie było zadnych płyt ze sterownikami tylko wszystko było już wgrane w lapka i jest utworzony taki punkt przywracania do tego momentu jak by się coś działo z kompem

Windowsa 10 powinieneś zainstalować bez problemu na tym samym sprzęcie. Co do partycji recovery (windows 8 i sterowniki) to najlepiej jest sobie zrobić jej kopie na DVD (chyba nawet z poziomu windowa można to zrobić - producent zazwyczaj dołącza preinstalowane programy do tego), bo po instalacji windwosa 10 partycja recovery nie jest już dostępna z pod klawisza F8. Można to jakoś naprawić jest sporo opisów w internetach, ale trzeba się trochę nakombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


drugie pytanie to czy jak zainstaluje na czysto to czy wtedy przy robieniu formata kasują się wszystkie sterowniki jak i poprzednii windows 8 i już nie będzie do niego powrotu bo u mnie przy kupnie lapka nie było zadnych płyt ze sterownikami tylko wszystko było już wgrane w lapka i jest utworzony taki punkt przywracania do tego momentu jak by się coś działo z kompem

To chyba logiczne, że po formacie utracisz wszystkie sterowniki, ale Windows 10 zainstaluje Ci je na nowo. Opcja powrotu do Windows 8 też z czasem zniknie, bo ona będzie widoczna tylko przez jakiś tam czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie to czy jak zainstaluje na czysto to czy wtedy przy robieniu formata kasują się wszystkie sterowniki jak i poprzednii windows 8 i już nie będzie do niego powrotu bo u mnie przy kupnie lapka nie było zadnych płyt ze sterownikami tylko wszystko było już wgrane w lapka i jest utworzony taki punkt przywracania do tego momentu jak by się coś działo z kompem

To chyba logiczne, że po formacie utracisz wszystkie sterowniki, ale Windows 10 zainstaluje Ci je na nowo. Opcja powrotu do Windows 8 też z czasem zniknie, bo ona będzie widoczna tylko przez jakiś tam czas.

czyli rozumiem że sterowniki od dźwięku i grafiki jak i inne system windows 10 zainstaluje sam tak. na chwilę obecną chodzi bez żadnych problemów ta 10 dopiero jak będzie się coś działo to wgram na czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czyli rozumiem że sterowniki od dźwięku i grafiki jak i inne system windows 10 zainstaluje sam tak

Tak, ale warto samemu też sprawdzić na stronie producenta sprzętu, czy przypadkiem nie ma nowszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a czy na stronach producentów samo załącza się sprawdzenie sterowników czy trzeba wybrać jaki się ma sprzęt bo ja nawet nie wiem jaką mam dokładnie grafikę czy dźwiek wiem tylko jakiej firmy ale dokładnie to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, musisz po kolei przejść przez opcje. Jeśli masz laptopa, to wchodzisz na stronę producenta i tam będziesz miał wszystkie sterowniki w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli w moim przypadku mam samsunga to mam wejść na ich stronę i tam znajdę wszystkie sterowniki

Tak , znajdziesz tam wszystkie sterowniki. Ale jak wrócisz do windows 8 to on i tak znajdzie sobie wszystkie sterowniki raczej sam, mając tylko połączenie z netem

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ostatnio z nudów chciałem wykonac czystą instalację windowsa 10 i tu się wkurzyłem bo ten plik iso nie działa mi wcale i teraz sie zastanawiam jak to powinno być zrobione od podstaw

czyli najpierw musze pobrać to narzędzie z linku http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 czyli windows 10 media creation tool bo w systemie go nie mam tylko który teraz wybrać bo jest 32 bit i 64 bit i co dalej dokładnie zrobic bo jestem ciemny w tym bo wtedy niby się pobierało nagrało a tu zonk nie chodzi i mozliwe że coś zrobiłem nie tak

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...