Skocz do zawartości
IGNOROWANY

windows 10 a windows 8.1 z MSDN AA


Rekomendowane odpowiedzi

Bierz 64 bo 32bitowa nie widzi ramu więcej niż 4 gb. Z punktu widzenia klucza produktu to bez różnicy.

Co Ty gadasz w ogóle za pierdoły. Ma wziąć taką, jaką ma wersję procesora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie jest po automatycznej aktualizacji z win 8 do 10 64 bit czyli tak jak było w win 8 czyli teraz też mam brać tak jak było tylko czy ten link który wstawiłem jest z poprawną wersja win 10 i czy od razu trzeba mieć płytę lub usb w lapku żeby go zgrało na niego czy najpierw wrzuci na dysk lapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobierasz windows 10 media creation tool (ten link który podałeś jest poprawny), nie musisz mieć od razu usb ani płyty, jest możliwość pobrania pliku ISO na dysk. Potem ten plik (obraz płyty) wypalasz na dvd, sprawdzasz w biosie czy komputer jest obecnie ustawiony na start z dvd czy hdd. Jeśli w pierwszej kolejności startuje z hdd to go przestawiasz na dvd i instalujesz.

Jeszcze co do właściwego windowsa to oprócz wyboru wersji (32 czy też 64bit) trzeba jeszcze wybrać wersję home lub pro - w zależności od tego co masz na kompie obecnie.


w liście rozwijalnej z wyborem wersji windowsa będzie też coś takiego jak np. "Windows 10 pro N", czy też "Windows 10 home N" - te wersje z "N" są podobno na rynek gdzie mają ślaczki zamiast literek, więc ty masz wybrać tą wersję bez "N"

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pobrałem w10 i poprzez toolsa zrobilem obraz,teraz czekam na dysk SSD i instaluje.Czy to prawda że gry na W10 juz teraz dostają kopa??

Edytowane przez baraka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobierasz windows 10 media creation tool (ten link który podałeś jest poprawny), nie musisz mieć od razu usb ani płyty, jest możliwość pobrania pliku ISO na dysk. Potem ten plik (obraz płyty) wypalasz na dvd, sprawdzasz w biosie czy komputer jest obecnie ustawiony na start z dvd czy hdd. Jeśli w pierwszej kolejności startuje z hdd to go przestawiasz na dvd i instalujesz.

Jeszcze co do właściwego windowsa to oprócz wyboru wersji (32 czy też 64bit) trzeba jeszcze wybrać wersję home lub pro - w zależności od tego co masz na kompie obecnie.

w liście rozwijalnej z wyborem wersji windowsa będzie też coś takiego jak np. "Windows 10 pro N", czy też "Windows 10 home N" - te wersje z "N" są podobno na rynek gdzie mają ślaczki zamiast literek, więc ty masz wybrać tą wersję bez "N"

W panelu sterowania w System sprawdziłem własnie jaki mam dokładnie teraz system jest to Windows 10 Home i typ systemu : 64-bitowy system operacyjny, procesor x 64

czyli biorę ta wersję 64 bitową wind 10 home pobieram a powiedz czy mam zapisywać sobie identyfikator produktu który jest tam na dole czy win 10 sam sie uaktywni bo do 8 nie miałem żadnego klucza bo win był już wgrany

a i co mam wybrać w tym mediacreation jak pojawia sie uaktualnij ten komputer teraz czy to drugie utwórz nosnik instalacyjny dla innego komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie staremu dużo pomógł ten temat,zainstalowałem W10 ale korciło mnie by mi działał moduł GSM i czytnik linii papilarnych.Tyle namieszałem ze sterownikami ,że musiałem zrobić "Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego" ta opcja już kasuje możliwość powrotu do poprzedniego systemu.Nie pomogło mi to bo co chwilę miałem niebieski ekran z błędem.Pobrałem windows od nowa tym narzędziem o którym tu piszecie i pierwsze instalowałem prosto z dysku komputera(uaktualnij ten komputer) ale dalej były błędy.Dopiero wypalenie płyty(utwórz nośnik dla innego komputer) i start z formatowaniem dysku pomogło,klucza nie wpisywałem tylko "pomin" i dalej.Mnie po przesiadce z Visty ten system odpowiada i narazie jestem zadowolony ze zmiany a mam w domu jako jedyny ten system..

Edytowane przez udiyane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobierasz windows 10 media creation tool (ten link który podałeś jest poprawny), nie musisz mieć od razu usb ani płyty, jest możliwość pobrania pliku ISO na dysk. Potem ten plik (obraz płyty) wypalasz na dvd, sprawdzasz w biosie czy komputer jest obecnie ustawiony na start z dvd czy hdd. Jeśli w pierwszej kolejności startuje z hdd to go przestawiasz na dvd i instalujesz.

Jeszcze co do właściwego windowsa to oprócz wyboru wersji (32 czy też 64bit) trzeba jeszcze wybrać wersję home lub pro - w zależności od tego co masz na kompie obecnie.

w liście rozwijalnej z wyborem wersji windowsa będzie też coś takiego jak np. "Windows 10 pro N", czy też "Windows 10 home N" - te wersje z "N" są podobno na rynek gdzie mają ślaczki zamiast literek, więc ty masz wybrać tą wersję bez "N"

W panelu sterowania w System sprawdziłem własnie jaki mam dokładnie teraz system jest to Windows 10 Home i typ systemu : 64-bitowy system operacyjny, procesor x 64

czyli biorę ta wersję 64 bitową wind 10 home pobieram a powiedz czy mam zapisywać sobie identyfikator produktu który jest tam na dole czy win 10 sam sie uaktywni bo do 8 nie miałem żadnego klucza bo win był już wgrany

a i co mam wybrać w tym mediacreation jak pojawia sie uaktualnij ten komputer teraz czy to drugie utwórz nosnik instalacyjny dla innego komputera

Najlepiej to pobierz sobie windowsa i nagraj go na dvd, następnie zrób uaktualnienie starego windowsa do 10 i go aktywuj. Następnie zainstaluj windowsa 10 z dvd, którego wcześniej nagrałeś ale podczas instalacji zrób format dysku, a podczas gdy instalator poprosi cie o klucz to pomiń ten krok i przy pierwszym podłączenie z netem wykonaj aktywację systemu.

Co do szybkości działania gier na windowsie 7 czy też 8 w stosunku do 10 to się nie wypowiem bo nie gram w żadne gry prócz fify '14, która dobrze mi chodzi na 10 jak i wcześniej na 7 czy 8.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam juz na kompie tego windowsa 10 oraz pozgrywane wszystkie potrzebne mi dane z lapka i teraz mogę przystąpić do ponownego wgrania tym razem na czysto tylko pozostało mi nagrać windowsa na płytę i teraz pytanie jakiego użyć do tego programu aby nie było żadnego problemu podczas nagrywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozumiem że wszystko co jest spakowene w jeden plki musze wypakować i przezucic to na płytke czy komp odczyta tez to poprawnie jak wrzuce cały spakowany plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra uzyję tego programu który wskazałeś a powiedz mi jak się w windows 10 wchodzi do biosu aby zobaczyć czy jest ustawiony rozruch z płyty bo powiem że w windows xp to wiedziałem jak a tu to juz nie ogarniam tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od Twojego modelu laptopa. DEL, F2, F6, F12 - różnie. Możesz włożyć płytę i zobacz, czy wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra płytke juz nagrałem i podczas pracy lapka czyta windowsa jutro sprawdzę przy włączniu czy będzie sie uruchamiało z płyty a lapka mam firmy samsung


koledzy sprawdzałem u siebie przy starcie lapka czy przy rozruchu uruchomi się z płyty ale nie i kilku krotnie powtarzałem ale nie z tego co ogarnąłem to aby u mnie dostać się do biosa trzeba podczas startu lapka wciskać klawisz F2 i wchodzimy do biosu ale nie wiem teraz gdzie tam wejśc aby mu wskazać rozruch z płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest włączone szybkie uruchamianie to nie włączy nic.

Wysłane z Z3™

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...