Skocz do zawartości
IGNOROWANY

windows 10 a windows 8.1 z MSDN AA


Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz czekam az zaczniecie wracac do 7 :) Kumpel zrobil update i tylko zagotowal :) Ja wiec podziekuje :)Zainstaluje dopiero jak gry beda po dx12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega zadowolony i żona też, więc nie mamy zamiaru wracać. Poza tym, to, że jednej osobie coś się nie podoba, to jeszcze nic nie znaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz: mam 10 co prawda na maszynie wirtualnej (wcześniej też miałem jednego z buildów ) i niby ok, ale np. youtube na Edge się tnie, strasznie :/ wcześniej nie było takich problemów, a szczerze mówiąc nie chce mi się bawić tylko po to żeby na chwilę zainstalować normalnie. Uprzedzam pytania, laptop uciągnie kilka takich maszyn ;) Ktoś coś takiego miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niczego sie nie czepiam. Wszystko chodzi. Edge tylko czasem dziwnie przymuli,ale ogólnie na tą chwilę nie wracam do 7 , a tym bardziej do porażki 8.1 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.1 wbrew pozorom to jest świetny system :P Też tak mówiłem, dopóki nie zacząłem używać na nowym lapku ;) a teraz w pracy się wkurzam, że nie mam ekranu z pogrupowanymi kafelkami ( bo mam właśnie 7 ) ... Z dyskiem SSD startuje w 15 sek max, od ponad roku BlueScreena nie uświadczyłem :P i chyba nie udało mi się go zawiesić. Brak menu start ? to jest przereklamowane jak można po prostu wpisać nazwę aplikacji , co na 7 też działa całkiem sprawnie. Co Cię kolego w nim tak drażni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ? Jak u ojca coś miałem robić albo u kumpla to się wykurzałem. Zresztą gdzie bym nie widział 8.1 to mój lapek lepiej chodził na 7 ? Zresztą z każdym z kim rozmawiam to bardziej zadowolony jest z 10 niż 8

Ja też mam SSD i wg jednego programu jak robiłem test to 7 startowała bodajże w coś koło 10s. Ale ze stoperem tego nie sprawdzałem ?

Edytowane przez rybus85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie nie próbowałeś u siebie ;) Dopóki nie spróbowałem też tak sądziłem ;) i u kogoś szukałem podstawowych opcji, ale to jest kwestia przyzwyczajenia . No nic, póki co się z 10 wstrzymam ;) mój działa, to nie dotykać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem u siebie bo za cholerę mi nie podchodził. Prawdą jest że co drugi system Windows jest dobry hehe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.1 działaniem bije na głowę 7, która była tylko poprawką nieudolnej Visty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś co może komuś się przyda.

Mianowicie w W8 nie działał mi app store (włączał się i momentalnie wyłączał), ale sobie tym nie zawracałem gitary bo nie używałem żadnych aplikacji z niego. Po wymianie dysku i zainstalowaniu W10 sytuacja się powtórzyła tzn. udało mi się zainstalować tylko skype i sytuacja ze sklepem się powtórzyła, ale tym razem postanowiłem coś z tym zrobić i trafiłem na taki artykuł:

http://pcmob.pl/windows-store-nie-dziala/

i wszystko wróciło do normy (w W10 sklep znajduje się w innym katalogu niż w W8, ale w komentarzach jest rozwiązanie tego problemu)


co do porówniania W7 w stosunku do W8 czy też W10 to mam podobne zdanie co nitroo, W8 i W10 biją W7 pod każdym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mialem takiego wrażenia z 8.1 ? Jak się pojawiła to na moim lapku wytrzymała może z pól dnia i powrót do 7. Dopiero teraz 10 ma to co powinna. Sprawdza się stara prawda że co drugi system Windows jest dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie sprawdza, bo np. w po Windowsie 98 było 98Me, a później 2000 i nie uważam, że 2000 był taki super, więc ta teoria nijak się ma tego, chociaż drugim systemem po 7 było 8.1 :wink: Po prostu przyzwyczaiłeś się do 7, a że w 8 doszło wiele innowacji, m.in. kafelki itp., przez co wielu osobom to nie przypadło go gustu i oczerniają naprawdę dobry system przez swoje dawne przyzwyczajenia do tradycyjnego startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.1 był w pełni funkcjonalny na dotykowym wyświetlaczu. No i gdzie bym nie pracował na 8.1 to wydawało mi się że moja 7 szybciej chodziła. No jednym się podobała innym nie ? Ja czekam co będzie dalej z 10 i po roku z aktualizacjami itd. Jak trzeba będzie kupić to zainwestuje. W tej chwili coś koło 500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi ... Kupiłem lapka z Windows 8 i praktycznie od razu przesiadłem się na 8.1 przez aktualizację. Teraz mam możliwość aktualizacji do Windows 10. Oryginalnie mam partycje recovery z systemem i pytanie czy tam jest ten pierwotny z czasu zakupu tj. Windows 8 czy na recovery też się nadpisał na 8.1? Jeśli nadpisał się na 8.1 to rozumiem że 10 też tam się nadpisze.

Pomyślałem sobie że aktualizację na Win 10 zrobię sobie na "odświeżonym systemie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windowsa 10 najlepiej postaw tak jak ja to zrobiłem i opisałem w poście w tym temacie. Tzn zrób w chwili obecnej upgrade do windows 10 (klucz przy upgrade windows 10 "sam się wpisze"). Nagraj windowsa 10 na DVD (za pomocą media-creation-tool) i zainstaluj go po wcześniejszym formacie dysku. Podczas instalacji windows 10 zostaniesz poproszony o wpisanie klucza, pomiń tą operację przyciskiem pomiń/skip, a po pierwszym uruchomieniu windowsa 10 i połączeniu się z netem windows się sam aktywuje i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ja też muszę postawić 10-tkę od nowa, bo muli po upgradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamietajacie o tym ze system gromadzi dane, hasal etc i moze sobie ms to kontrolowac i robic co chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którym system muli po aktualizacji mam dwie rady:

1) droższa - kupcie dysk SSD na system i na zawsze zapomnicie co to "mulenie" systemu

2) darmowa - wyczyśćcie cały syf np. CCleaner lub narzędziem systemowym. Usunięcie wszystkich punktów przywracania i plików starego systemu może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jaki dostrzegłem to: nie działa mi vcds 1.2 a na win7 śmigał bez problemu. I cała masa plusów na korzyść win 10.

Zwracam honor: Koledze z forum na tym samym systemie działa, także u mnie jest coś nie tak :(

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...