Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kto już założył zimowe opony ?


GILI

Rekomendowane odpowiedzi

ja do PL będe musiał prawdopodobnie na moich "kapciach zajechać w grudniu" :blink:

i stąd moje pytanie.. ma ktoś odśnieżarkę do wynajęcia? :gwizdanie:

Wystarczy pierwsza lepsza dokładka do zderzaka i masz już pług :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale po co? Przecież nasze autostrady są dokładnie odśnieżane przez zawsze dobrze przygotowanych drogowców, którym żadne śniegi nie są straszne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale po co? Przecież nasze autostrady są dokładnie odśnieżane przez zawsze dobrze przygotowanych drogowców, którym żadne śniegi nie są straszne :rolleyes:

:polew: :polew: :polew:

już chyba bardziej pewna będzie dokładka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem założyć 2tyg tamu ale, że się pogoda poprawiła więc dopiero dziś Bridgestone Blizzak 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmuje się, że w zimie zwiększa się o 0,2 bara od zalecanego przez producenta aby skompensować zmiany temperatury zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie dac cisnienie w oponach 195/65/15

2,2 bedzie ok

:no:

raczej 2,6 jeśli pompuje teraz ponieważ gdy temp. spadnie ciśnienie też spadnie.[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 21:24_________________________________________________

jakie dac cisnienie w oponach 195/65/15

2,2 bedzie ok

to ile do 205/55/16? :cool1:

musisz sprawdzić w instrukcji ile zaleca producent do tej wielkośći i dodać 0,2 tak to się odbywa "Dlaczego kompensacja odbywa się akurat o 0,2 bara? Wynika to z pewnego rodzaju uśrednienia zakresu zimowych wahań temperatury w naszym klimacie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej 2,6

2,6 do 15" :shocked: to do 18" ze 4 chyba... :kox:[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 21:29_________________________________________________

musisz sprawdzić w instrukcji ile zaleca producent do tej wielkośći i dodać 0,2 tak to się odbywa

ja mam niby 2,2 przód a 2,0 tył ale dałem wszystkie 2,2 i jest ok... nie przesadzajmy... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałem co i jak wyżej po prostu przeczytaj :cool1: a ktoś jeździ na 18 w zimę? :gwizdanie: a 2,6 tyczyło się 16 tak na marginesie mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,6 do 15" to do 18" ze 4 chyba...

:good:

ja mam niby 2,2 przód a 2,0 tył ale dałem wszystkie 2,2 i jest ok... nie przesadzajmy...

dokladnie tak

a jesli pojezdzisz troszke zima na suchym asfalcie z wiekszymi predkosciami i opony sie juz nagrzeja to co zrobisz z cisnieniem w oponach? bo wiadomo ze cisnienie sie zwiekszy pod wplywem temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałem co i jak wyżej po prostu przeczytaj :cool1: a ktoś jeździ na 18 w zimę? :gwizdanie: a 2,6 tyczyło się 16 tak na marginesie mój błąd

np. Somes planuje :tongue4: to jeszcze mi powiedz ile zapakowałeś do swoich zimowych 17" i koniec OT :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałem co i jak wyżej po prostu przeczytaj :cool1: a ktoś jeździ na 18 w zimę? :gwizdanie: a 2,6 tyczyło się 16 tak na marginesie mój błąd

np. Somes planuje :tongue4: to jeszcze mi powiedz ile zapakowałeś do swoich zimowych 17" i koniec OT :naughty:

podziw dla Somesa :naughty: jak sprawdze to Ci powiem mi pakował wulkanizator :tongue4:[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 21:40_________________________________________________

2,6 do 15" to do 18" ze 4 chyba...

:good:

ja mam niby 2,2 przód a 2,0 tył ale dałem wszystkie 2,2 i jest ok... nie przesadzajmy...

dokladnie tak

a jesli pojezdzisz troszke zima na suchym asfalcie z wiekszymi predkosciami i opony sie juz nagrzeja to co zrobisz z cisnieniem w oponach? bo wiadomo ze cisnienie sie zwiekszy pod wplywem temp.

zwiększy się dlatego właśnie jakieś mądre głowy wyliczyły że daje się więcej 0,2 bara by skompensować te wszystkie zmiany temp. zewnętrze i wewnętrzne, to nie mój wymysł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj na zimowych bucikach Conti Winter ts810 205/55 R16, zobaczymy jak sie spisza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od ponad 2 tygodni śmigam na Firestone 205/60/15

a z letnich swoich i kolegi takie coś sobie do ogródka zrobiłem :oklaski:

2CmHA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...