Skocz do zawartości
IGNOROWANY

UWAGA SZABER! CZĘŚCI!B7 3.0TDI Full S-line Avant by Perver


Perver

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

Od ponad miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem B7 3.0TDI Quattro.

Nabyłem go drogą kupna od innego maniaka motoryzacji.

Auto w chwili zakupu prezentowało się tak:

f4c7fb7650861848med.jpg

Setup w momencie zakupu:

- pełen Sline wewnętrzny oraz zewnętrzny

- lakierowane kratki oraz dyfuzor tylnego zderzaka

- front atrapa od RS4

- gwint AP

- program na ok 250KM

- ciemne szybki

- usunięta tylna wycieraczka

- kierownica w alcantarze

- żółte halogeny

Także bazę dostałem już z podstawowymi modyfikacjami i to takimi jakie sam bym dokonał po zakupie auta seryjnego.

Tuż po zakupie wziąłem się do roboty.

Niestety podstawowe naprawy kosztowały mnie sporo sianka i nie do końca starczyło na droższe nowe obuwie,bo auto zostało zakupione na zimowym.

Cała nowa klima, nowe hamulce, itp elementy eksploatacyjne.

Obecnie prezentuje się tak:

64b99b84abcbb90fmed.jpg

10b632aa9002c29dmed.jpg

Auto dostało chińskie podjebki ADV1 z półki Oems + Vredestein Ultrac Sessanta.

Oczywiście rozmiar musiał być męski, czyli 19 cali.

Przód szerokość 8.5 cala z oponami 235/35 oraz tył szerokość 9,5 cala z oponami 245/35.

Jeszcze muszę pokręcić trochę gwintem,bo regulacji trochę zostało ;)

Auto miało już kierownicę zrobioną w alcantarze, ale kiepskiej jakości i wytartą. Kierownica wylądowała u moje zaprzyjaźnionego tapicera i dostała nową alcantarę przeszytą nicią w kolorach Sline.

583fcf84eebebedamed.jpg

Next step.

"Dzidziuś",bo tak go nazwałem jedzie na wydech z kwasu do moich przyjaciół z RM Motors, bo seria to nie dla mnie ;)

Ponad to dostanie u mojego innego przyjaciela ze Strefy Ciszy sensowniej brzmiący zestaw audio.

Plany:

Konieczny porządny zestaw hamulców przy takim kole.

Co to będzie? Czas pokaże,ale mniej ok 350mm to nawet nie biorę pod uwagę ;)

Może jakieś sensowne fotki,bo nie mam czasu ostatnio.

Z racji branży jaką się zajmuję to na bank będzie zmiana koloru!

Czy to będzie jednolita barwa czy efektowna grafika to czas pokaże....

Po wydechu nowy program w Sportmile

Wkrótce więcej...

Aktualne fotki:

d947473a14daed39gen.jpg

7141faa21e71bf41gen.jpg

365549e887cc4f24gen.jpg

3327cee0f24cb464gen.jpg

ps. prosiłem już w powitaniach,ale bez rezultatu. Czy ktoś mi może nick na forum zmienić? Przypadkiem zarejestrowałem się firmowo,a jestem tu prywatnie :)

Edytowane przez aplikatorzy.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne autko ;) powodzenia w modach... Napisz do Prezesa o zmianę nicku jak będzie miał czas to zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidziuś w tej chwili stoi już w Strefie Ciszy.

Fabryczny zestaw audi to jakaś kpina wg mnie.

Auto dostanie porządny subwoofer Focala zamiast fabrycznego, do tego wzmacniacz również firmowany logiem Focal.

Zobaczymy co zastąpi przednie głośniki i czy nie będzie potrzeby robić całych nowych paneli.

Oczywiście nie obędzie się bez wygłuszenia ;)

Zależy mi aby nie zabierać przestrzeni bagażnika więc wszystko będzie zamknięte prawdopodobnie z prawej strony, zamiast fabrycznego sprzętu.

Nie jestem zboczonym audiofilem,ale sensowne brzmienie w aucie być musi! :)

Przy okazji odstawiania auta zrobiłem jakieś foto sandałem. Do profi sesji to jeszcze trochę rzeczy warto będzie zmieniać...

fbe222717512434a.jpg

Przy okazji gdzię mogę kupić jakieś fajne ledowe żarówki zamiast brzydkich żółtych do jazdy dziennej?

Jakiś sprawdzony sklep może ktoś podeśle?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny szarak :wink: co do ledów to napisz do gościa Tomnik on robi moduły led może wystruga ci coś odpowiedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Szarak póki co...

Nowy kolor był już wybrany. Miał być Black Rose http://www.monsterwraps.co.uk/s/cc_images/teaserbox_2453206996.jpg?t=1421947373

ale stwierdziłem, że potrzebuję coś bardziej krzykliwego i z większym wachlarzem efektów jakie mogę zaproponować klientom niż sama jednolita barwa więc pomysł został wstrzymany.

Tak czy siak mam tyle pracy z autami klientów, że i tak nie ma czasu teraz na własne auto więc póki co robię inne mody,a do koloru wrócę przed kolejnym sezonem.

Do Tomik na pewno się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomnik nie robi drl więc pozostaje Ci motohid.pl. ; )

Grill i koło ciekawie się wpasowało. Ale z różną szerokością felg i opon trochę zaryzykowałeś przy q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego że quattro głupieje przy różnej szerokości felg, systemy nie działają poprawnie, jak Cie zarzuci na zakręcie to sam się przekonasz ...

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) Teraz mnie uświadomcie. Jakie jest rozkład mocy na poszczególne osie w A4?

W tym modelu o ile wiem to jest stały napęd na 4 koła z toresenem, a nie gówniany haledex więc na czym może polegać ewentualne głupienie systemów?

Owszem może nastąpić różnica w przyczepności między osiami, ale biorąc pod uwagę, że raczej ESP przy takim napędzie włącza się od święta to chyba nie powinno być problemów?

Nie mówimy o zimie tylko o okresie letnim, ewentualnie mokrej nawierzchni.

Poproszę o jakiś konkretny przykład w jakim może być problem?

Update:

Strefa Ciszy ogarnęła montaż audio :)

Bagażnik jak wspominałem wypełnił Focal

Odlew z żywicy zamiast fabrycznych gratów. Wszystko sensownie wkomponowane tak by nie zabierać za dużo przestrzeni ładunkowej.

54882e0edec88c07med.jpg

3f2129aacde51dfamed.jpg

Tak, wiem, że jest krzywo maskownica ;) Akurat tak na szybko foto zrobione, a maskownica się obraca więc już jest prosto :)

7c078c46648b7310med.jpg

Przód to kombinacja z dwóch różnych zestawów z półki Rainbow

Oczywiście drzwi wygłuszone.

Co prawda te głośniki w fabrycznych miejscach nie zagrają na 100%, ale póki co nie zdecydowałem się robić nowych paneli.

Po testuję, jeśli nie będę zadowolony to może wtedy wezmę to pod uwagę.

945161ff1b964150med.jpg

Jako, że wysokie tony w Audi są bardzo słabo umiejscowione to w tym przypadku padała decyzja o robieniu paneli pod cykacz.

f87a8653dd93120fmed.jpg

a3fe60b3fc8b8a6emed.jpg

To by było na tyle w temacie audio na tą chwilę.

Posłucham zestawu dopiero jutro, bo auto od razu ze Strefy Ciszy pojechało na wydech do RM Motors,a ja chwilowo jestem w delegacji.

Wtedy przeleje w temacie moje wrażenia z odsłuchu.

Odsłuchu audio jak i wydechu ;)

Edytowane przez aplikatorzy.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie masz LEDy do DRL i link do sklepu. Musisz kupić do nich kasowniki.. napisz jaki masz rocznik to Ci dobiorą.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/251595-b7-bgb-20-tfsi-quattro-by-iron-87/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym audi to fajna sprawa ;) ciekaw jestem jak to będzie grało :naughty: ogólnie czy system wydajniejszy jakościowo i lepszy niż fabryczne bose :eusathink: no i rm ... mam nadzieje że tłumiki od nich ci sie nie rozpadna tak szybko jak mi bo dość słabej jakości maja te "kwasiaki" :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrałem :)

Gra zacnie! Nie mam sie do czego przyczepiać. Śmiało mogę rozkręcać imprezy w każdej wiejsckiej remizie :wink:

Póki co w pełni mnie zadowala. Przy okazji zmiany fabrycznego 2din pewnie skuszę na budowe paneli w przednich drzwich, ale to plan na przyszły sezon raczej.

Strefa Ciszy ogarneli temat koncertowo. Polecam.

Co do wydechu to niestety zabrakło czasu żeby zrobić od samego turbo.

Wylądowały poki co jedynie koncowe wydechy na szybko. Następna wizyta w RM Motors na początku września.

Akurat to moi kumple i do tego nie miałem okazji korzystac z ich roboty więc nie wypowiem się póki co na temat jakości.W

Na tym etapie tez nie ma co mówić o efekcie,bo poza wizualnym to dzwiękowy jest minimalny.

Jutro auto ląduje na warsztacie, bo od czasu do czasu ma jakiś zawias i mryga kontrolka świec, auto nie jedzie :(

Dopiero po zgaszeniu na 2 min i ponownym odpaleniu jest ok.

Może ktoś zna przyczynę?

Tak czy siak chce auto sprawdzić solidnie, bo za tydzień jadę na urlop i nie chce aby coś padło w trasie.


Wreszcie był czas zrobić jakieś fotki. Ostatnio nie mam czasu dla swojego auta :/

ea599c8d305f9faegen.jpg

Reszte wrzuciłem do pierwszego posta.


Auto uległo wypadkowi. Daj kobiecie auto na chwilę :(

Nie będę go naprawiał, bo nie chce jeździć już bitym.

W związku z tym sprzedam w całości lub na części.

Także jak ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt fon 789353198.

Wybaczcie, że nie mam czasu sprawdzać forum codziennie więc odpowiedzi na PW mogą być dłuższa chwilę bez odpowiedzi.

Auto było napakowane na full prawie jak na ten model więc jest co szabrować ;)

Tutaj foto po akcji.

2eeb1dddc9948849med.jpg


Auto odebrałem :)

Gra zacnie! Nie mam sie do czego przyczepiać. Śmiało mogę rozkręcać imprezy w każdej wiejsckiej remizie :wink:

Póki co w pełni mnie zadowala. Przy okazji zmiany fabrycznego 2din pewnie skuszę na budowe paneli w przednich drzwich, ale to plan na przyszły sezon raczej.

Strefa Ciszy ogarneli temat koncertowo. Polecam.

Co do wydechu to niestety zabrakło czasu żeby zrobić od samego turbo.

Wylądowały poki co jedynie koncowe wydechy na szybko. Następna wizyta w RM Motors na początku września.

Akurat to moi kumple i do tego nie miałem okazji korzystac z ich roboty więc nie wypowiem się póki co na temat jakości.W

Na tym etapie tez nie ma co mówić o efekcie,bo poza wizualnym to dzwiękowy jest minimalny.

Jutro auto ląduje na warsztacie, bo od czasu do czasu ma jakiś zawias i mryga kontrolka świec, auto nie jedzie :(

Dopiero po zgaszeniu na 2 min i ponownym odpaleniu jest ok.

Może ktoś zna przyczynę?

Tak czy siak chce auto sprawdzić solidnie, bo za tydzień jadę na urlop i nie chce aby coś padło w trasie.


Wreszcie był czas zrobić jakieś fotki. Ostatnio nie mam czasu dla swojego auta :/

ea599c8d305f9faegen.jpg

Reszte wrzuciłem do pierwszego posta.

Auto uległo wypadkowi. Daj kobiecie auto na chwilę :(

Nie będę go naprawiał, bo nie chce jeździć już bitym.

W związku z tym sprzedam w całości lub na części.

Także jak ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt fon 789353198.

Wybaczcie, że nie mam czasu sprawdzać forum codziennie więc odpowiedzi na PW mogą być dłuższa chwilę bez odpowiedzi.

Auto było napakowane na full prawie jak na ten model więc jest co szabrować ;)

Tutaj foto po akcji.

2eeb1dddc9948849med.jpg

ps. nie wrzuciłem do sprzedam, bo nie mam uprawnień :P

Edytowane przez aplikatorzy.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego moja żona nie ma prawa jazdy :lol: co by mnie nie kusiło dać jej auta :facepalm: ja miałem dwa zdarzenia drogowe w ostatnim czasie i dwa z powodu bab :facepalm: za drugim razem większe zniszczenia jak u Ciebie. Serce boli jak się patrzy na takie auta :(

Prócz auta wszyscy cali?

PS. z tyłu masz jakieś dystanse? Podaj jakie ET ma ta felga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Cholerny pech...

Straszna szkoda bo auto piękne...

Właśnie miałem Ci podrzucić sugestię co do ewentualnych mod-ów...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego że quattro głupieje przy różnej szerokości felg, systemy nie działają poprawnie, jak Cie zarzuci na zakręcie to sam się przekonasz ...

A co ma szerokość do Q? Chodzi o promień koła który w przypadku Q nie może przekraczać 3%, wystarczy dobrze dobrać opony i nie ma problemu. Zresztą Q tak samo jak FWD też z przodu bardziej ścina opony niż z tyłu, bo jest to oś skrętna, więc na dłuższą metę Q by się wysypało jakby było tak delikatne lub precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kobicie kupić jakiegoś parcha za kilka klocków, żeby w miarę wyglądał w jej oczach (Yaris np.) zamiast dawać swoje auto...

Raz dałem żeby pojechała do sklepu jak jeszcze miałem Skodę - wróciła bez lusterka BO NIE JEJ WINA ŻE CIASNO BYŁO :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przypanikowałeś z tym autem, że takie strasznie bite niby. Nawet jakbym nie chciał takim " bitym" jeździć to wolał bym naprawić i sprzedać w całości.

Swoją drogą szkoda bo fajna bryczka i sporo modów zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie jest a tak strasznie stłuczony. Porównując to co było wpakowane w niego to warto naprawić. Oby tylko takie bite auta jeździły po naszych drogach to byłoby super. Osobiście nie miałbym sumienia żeby go rozbierać na części. A tak na marginesie to pasażer ładną pajęczynę na szybie zostawił. musiało boleć :(

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...