Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

rozrząd 1.8T+Q AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kupując auto ponad rok temu sprzedający (handlarz) stwierdził że rozrząd był wymieniony ale nie wie przy ilu kilometrach. Wzrokowo wygląda na nowy ale wolę mieć pewność więc moje pytanie czy ten zestaw będzie dobry? http://allegro.pl/rozrzad-pompa-audi-a4-a6-vw-passat-b5-1-8-t-150-km-i5578951855.htmlEwentualnie proszę o polecenie czegoś innego.

Opublikowano

Pompa wody nie jest na rozrządzie więc nie ma musu jej wymieniać.

Opublikowano

W 1.8T pompa nie jest na rozrządzie...? a to jakaś nowość.

Opublikowano

W zależności od kodu silnika miała różne umiejscowienie. Jakie masz oznaczenie silnika? Jeśli AEB/ANB/APU/ARK to pompa jest poza rozrządem i napędzana jest przez pasek klinowy.Jeśli sinik AWT to tu pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu....

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

tak jak w opisie forumowicza AEB

Opublikowano

To masz tak jak ja.Pompa poza rozrządem ;-) W tym roku zmieniałem rozrząd,pompy nie robiłem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

ok a jaki rozrząd było by najlepiej założyć?

Opublikowano

Ja zakupiłem zestaw INA.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

ok a jaki rozrząd było by najlepiej założyć?

Również INA i pasek Gates - już 3x taki komplet i problemu nie było. Co do pompy - u mnie zaczęła ciec po ok 2 tygodniach od zrobienia rozrządu. Wymiana pompy wiąże się ze zdjęciem pasa przedniego - podobnie jak przy rozrządzie i nie jestem pewien ale żeby ją odkręcić w AEB trzeba odkręcić właśnie obudowę rozrządu na dole. Nie wiem jakie masz układy z mechanikiem i jak by Ci ew. policzył taką wymianę ale nie wiem czy nie warto dołożyć tą 100 i od razu wymienić pompę po pierwsze dla świętego spokoju po drugie nie wiesz ile pompa ma przejechane. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

ok a jaki rozrząd było by najlepiej założyć?

Również INA i pasek Gates - już 3x taki komplet i problemu nie było. Co do pompy - u mnie zaczęła ciec po ok 2 tygodniach od zrobienia rozrządu. Wymiana pompy wiąże się ze zdjęciem pasa przedniego - podobnie jak przy rozrządzie i nie jestem pewien ale żeby ją odkręcić w AEB trzeba odkręcić właśnie obudowę rozrządu na dole. Nie wiem jakie masz układy z mechanikiem i jak by Ci ew. policzył taką wymianę ale nie wiem czy nie warto dołożyć tą 100 i od razu wymienić pompę po pierwsze dla świętego spokoju po drugie nie wiesz ile pompa ma przejechane. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia.

zgadzam się , niema co rozbierać to dwa razy . pompę powinno się wymienić razem z rozrządem

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

ok a jaki rozrząd było by najlepiej założyć?

Również INA i pasek Gates - już 3x taki komplet i problemu nie było. Co do pompy - u mnie zaczęła ciec po ok 2 tygodniach od zrobienia rozrządu. Wymiana pompy wiąże się ze zdjęciem pasa przedniego - podobnie jak przy rozrządzie i nie jestem pewien ale żeby ją odkręcić w AEB trzeba odkręcić właśnie obudowę rozrządu na dole. Nie wiem jakie masz układy z mechanikiem i jak by Ci ew. policzył taką wymianę ale nie wiem czy nie warto dołożyć tą 100 i od razu wymienić pompę po pierwsze dla świętego spokoju po drugie nie wiesz ile pompa ma przejechane. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia.
w aebie zeby wymienic pompe cieczy trzeba zdjac pasek rozrządu i odkręcić koło pompy oleju. wiem bo to robiłem ;) tak dla innych czytających zeby wiedzieli...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

miałem nie robić pompy wody ale po co robić sobie dwa razy tyle roboty? nie lepiej dorzucić to 130 zł i wymienić?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.