Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 2.0 TDI 88KW - Wysokie spalanie?


patryk4544

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Posiadam A4 B8 2.0 TDI 88 KW / CHIP na ok 170 km.

Słyszałem że te silniki sporo palą ale nie jestem pewien czy aż tyle.

Autkiem byłem w Berlinie, trasa 400 km, cała na tempomacie 120 - 160 km/h bez korków i wyszło spalanie

7.3 L / 100 km

Czy te silniki rzeczywiście tak sporo palą ?

W silniku wszystko sprawne, błedów nie ma i termostat też ok.

Może chip w tych silnikach wpłyta negatywnie na spalanie ?

Edytowane przez patryk4544
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne spalanie.

No raczej... jak kolego myślałeś ze spali ci 5l/100 to następnym razem ustaw sobie tempomat poniżej 90km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jeździłem E-klasą W211, auto o segment wyższe w automacie i spalanie w takiej trasie na poziomie 6.0 było normą, także

myślałem że nowoczesny diesel od AUDI poczyni pewne postępy lub będzie podobnie :)

No trudno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie Frankfurt-Wroclaw pali 7,9 do 8,5 z tym ze tempomat ustawiam tak zeby nie przekraczal 3 tys obr czyli tak ok 180 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B8 2.0 TDI pali średnio minimalnie mniej jak 3.0 TDI (wg. danych z internetu ma średnio 8-9)? Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord na dystansie 150 kilometrów przy spokojnej przepisowej jeździe to 4.8l według wskazań komputera (raz nawet widziałem 4.7) i prędkości od 90 do120km/h - wielokrotnie tą samą trasę jechałem w różnych warunkach (korki, wyższe prędkości przelotowe) to wyszło max 5.5-6l - generalnie uważam że a4 b8 do 120km/h to bardzo ekonomiczne auto, powyżej 120km/h spalanie rośnie ale to chyba normalne...

Miasto-6.5-8 litrów - jak się stoi w korku 3km 1h to i do 10l dojdzie ale na u mnie to był 1 taki przypadek jak do tej pory - trasa jak pisałem wyżej w zależności od prędkości może być różnie.

Moja średnia z ostatniego 1000km według tankowań a nie komputera to 5.6 ale chyba nawet FIS tyle samo pokazuje... więc jest bardzo dobrze ze spalaniem.

Przy czym zauważyłem ze krótkie trasy do 15km to wyższe spalanie 6-6.5 litra a najmniejsze średnie spalanie uzyskujemy dopiero na większych dystansach i prędkościach do 120-130km/h

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy żeby zejść poniżej 4,5l na 100km wystarczy zerwać pasek i będzie jak w golfie sprzed 30 lat, czyli bez klimy, bez wspomagania. Mi wyszło średnie 4.1 ale w połowie drogi do Lublina znalazłem warsztat który niestety od ręki wymienił mi pasek i spalanie podskoczylo.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie chyba elektryczne jest i nie ma na to wpływu Jak Jedziesz, działa na postoju. Klime można wyłączyć, jedynie alternator bierze na elektryke ale widać nie DuZo skoro jejechales i dojechałes na aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dosc duzo spalił, moje a4 przy takiej jezdzie jak Twoja nigdy nie przekroczyło 6,5 (ostatnio z wczasow - cztery osoby plus pełny bagaznik), a mam 19 rotory i 255 szerokie kapcie co tez ma wpływ.... sadze, ze to kwestia chipa ktory jest u Ciebie..... nie jest to program ECO tylko performance ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy żeby zejść poniżej 4,5l na 100km wystarczy zerwać pasek i będzie jak w golfie sprzed 30 lat, czyli bez klimy, bez wspomagania. Mi wyszło średnie 4.1 ale w połowie drogi do Lublina znalazłem warsztat który niestety od ręki wymienił mi pasek i spalanie podskoczylo.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...