Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lampy z lifta do przedlifta problem


encyklopedia3

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z reflektorami a dokladnie przelozylem sobie reflektory z polifta i swiatla drogowe dzialaja normalnie razem z postojowkami lecz gdy wlcze swiatla dlugie swiatla drogowe sie wylaczaja a dlugie i postojowki swieca lecz gdy tylko migne dlugimi tzw swiatla ostrzegawcze to dzialaja wszystkie no chyyba ze tak pwinno byc chociaz nie sadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc drogowe masz ba myśli swiatla mijania? Bo swiatla drogowe i długie to te same. Co do Twojego problemu to szczerze powiem, że nawet nie wiem jak jest u mnie w polifcie, bo nie zwróciłem na to uwagi, ale chyba powinny świecić iedne i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć obudowę nad kierownica odkrecajac dwie śrubki od spodu. Potem rozłączasz wtyczkę od manetki od kierunków i ja rozbrajasz. Jak odłączysz to zobaczysz co i jak. Wtedy wyjmujesz, jak dobrze pamietam, żółty gruby przewód który we wtyczce jest 3 miejscu od dołu i dajesz go na sam dół. Skladasz wszystko i masz drogowe razem z mijania.

no tak ma byc

Tak ma być ale w lampach przedliftowych valeo, gdzie dla świateł mijania i drogowych jest żarówka dwuwloknowa H4. W przedliftowych Bosch i poliftach Valeo są dwie żarówki H7 wiec mijania i drogowe moga świecić jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiazanie to jest naturalna kolej rzeczy.ponieważ kiedy masz włączone swiatła mijania (krótkie) i mrugniesz tylko długimi to plus z mijania nie ginie,,ale jesli właczasz juz długie powiedzmy na stale wtedy odcina prad ze swiateł mijania.w lampach przedliftowych masz zarówke H4 -czyli jest to żarówka dwużarnikowa, a w poliftach masz dwie zarówki jednożarnikowe.

Jesli chcesz aby światła mijania nie gasły kiedy właczasz długie to jest bardzo proste i tanie rozwiazanie tego problemu-DIODA PROSTOWNICZA przez która w jedna strone prad plynie a w druga juz nie( kupisz ja w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym),---czyli musisz takowa diode wlutowac miedzy plusowy kabel świateł mijania a długimi w taki sposób zeby z mijania na długie prad nie płynał ( jak jedziesz na mijania to długie sie nie swieca bo dioda jest podłączona tak ze w ta strone prad nie płynie) ale juz z długich na mijania bedzie płynał .

Reasumujać --masz włączone swiatła mijania czyli prad idzie na plusie ze swiatel mijania ale dioda jest ustawiona tak ze nie przepuszcza pradu na plus z drogowych,natomiast kiedy właczasz drogowe to znika prad z plusa z mijania ale automatycznie pojawia sie na plusie drogowych a dioda ustawiona jest tak ze przepuszcza prad na plus mijania czyli one nie gasna kiedy masz długie.

Mam nadzieje że nie zagmatwałem.pozdro

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma lutowac diodę jak wczesniej przedstawilem mu rozwiązanie problemu bez dokladania żadnych diod ani innych pier**l...

Zresztą masz tu link

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/18129-b5-ahu-swiatla-drogowe-po-przekladce-lamp-z-h4-na-soczewke-lub-xenon/

Edytowane przez SnOOpie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel jest jeden ale niekoniecznie prowadzi do niego jedna droga.

Przeciez ja nic nie narzucam,,przedstawiam tylko inne rozwiazanie..może i gorsze ale inne.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...