Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy klocki i tarcze mają gatunki jakości?!


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozglądałem się za hamulcami do mojej a4 1.8T i zauważyłem, że jest bardzo dużo rozbieżność w cenach np. tej samej tarczy hamulcowej. Pod lupę wziąłem firmę ATE, chcę ją sprawdzić. Znalazłem numer poszczególnych części do mojego auta np. tarczy na przód (24.0125-0137.1), a ceny w każdym sklepie są inne.

1. intercars.pl 313 zł/szt
2. iparts.pl 191 zł/szt
3. ucando.pl 434 zł/szt
4. zwykly sklep motoryzacyjny 189 zł/szt
I teraz nie wiem czy ta tarcza za 190 zł będzie jakościowo taka sama jak ta za 434 zł. Czy jest to jakoś w ten sposób, że do lepszych hurtowni idą lepiej zrobione tarcze a do zwykłych sklepów te gorsze. Zaznaczę, że oryginalna tarcza w ASO kosztuje jakieś 370 zł/szt. Nie chce mi się wierzyć, że ceny są prawie dwa razy większe w różnych sklepach, czy ktoś wie coś na ten temat? Nie chcę przepłacić ale też zależy mi na jakości aby hamulce były jak "brzytwy". Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ważne to gdzie są wyprodukowane. Te tanie mogą być z Chin. O jakość pytaj Deva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy stosują różne marże

Odpuść sobie Ate kup Ferodo

FDB1717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezłe marże mają :o A czemu nie ATE? Czy nie są one najbliższe oryginałom? Czemu akurat polecasz Ferodo? Aktualnie jeżdżę na Boschu, długo się ścierają ale możliwe że są dosyć twarde i przez to gorzej hamują. Tarcza ate 312 zł, ferodo 240 zł w intercarsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najblizej do oryginalu ma Ferodo, Ate nie wychodziło na pierwszym montaż, to sciema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezłe marże mają :o A czemu nie ATE? Czy nie są one najbliższe oryginałom? Czemu akurat polecasz Ferodo? Aktualnie jeżdżę na Boschu, długo się ścierają ale możliwe że są dosyć twarde i przez to gorzej hamują. Tarcza ate 312 zł, ferodo 240 zł w intercarsie.

Widzisz marże robią na leniwym kliencie któremu się nie chce kombinować. Wpisujesz w necie tarcze takie i takie no i Ci znajduje. Wszystko pięknie ładnie dostarczone szybko tylko płaci sie sporo. Inter Cars szczyci się marżą 30%. W necie sprzedają towar na minimum 50%. A co do tego że gdzieś trafia lepszy towar gdzieś tańszy to mit. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najblizej do oryginalu ma Ferodo, Ate nie wychodziło na pierwszym montaż, to sciema.

skad ta informacja? Pracujesz w ATE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś na oczy klocek Ate na pierwszy montaz ? Bo ja nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy montaż to szły ATE ale zaciski, tarcze i klocki ponoć inne.

W InterCarsie jest tanio ale pod warunkiem gdy ktoś ma tam spore zniżki, bez nich to jakaś parodia żeby płacić dwa razy więcej niż u innych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy produkty ATE znacznie straciły na jakości dlatego lepiej wybrać Ferrodo , Textar , OttoZimerman czy Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy montaż to szły ATE ale zaciski, tarcze i klocki ponoć inne.

Na pewno :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy produkty ATE znacznie straciły na jakości dlatego lepiej wybrać Ferrodo , Textar , OttoZimerman czy Bosch.

na niemieckich forach to zimmermann i bosch (tarcze i klocki) nie za dobrze sie maja.

textar jest ok.

ja mam kompletne hamulce ate, przod nowy, tyl od 4/2013 (46tkm) i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem opinie, że Bosch i hamulce to słowa, które się wzajemnie wykluczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od kogo kupią klocki bo tarcze produkuje im ten sam producent, Buderus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie śmigam na komplecie z Boscha, taki zmaontował niemiec przed sprzedażą i powiem wam że są OK. Przejeździłem już ponad 40 tys i jeszcze mam 8mm, powierzchni ciernej z przodu. Fakt faktem, że to dzieki ich dużej twardości która przekłada sie czasami na lekkie popiskiwanie no i podejrzewam że na miekkich klockach heble byłyby fajniejsze. Chciałbym właśnie spróbować miekkich klocków, bo ojciec ma w swoim aucie oryginały które są miekkie i fakt że szybciej sie zużywają ale hamują niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż ferodo to zobaczysz różnicę.I klocek nie piszczy przez to że jest twardy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...