Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze żarnika do ksenonu


rybus85

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Od roku czasu widać było że lewy ksenon kiedyś padnie(po odpaleniu lekko różowy,czasem się rozłączał na około 2-3sekundy),a od wczoraj już świeci tylko na pomarańczowo. Więc wymiana coraz bliżej ;p Teraz chodzi mi co warto kupić. Niby na lampie jak sprawdzałem jest D1S. D2S były tylko w bixach? No i jakie wybrać(marka) i jaką barwę? Nie chcę chińczyków(boję się o barwę i przetwornice) i zależy mi na dobrej widoczności bez oślepiania. Z tego co widzę to najwięcej jest w barwie 4300. Rzadko są 6000 i cena dość spora. W sklepie motoryzacyjnym proponował mi gość niemieckie zamienniki(nie pamiętam nazwy) za chyba 60-80zł(nie pamiętam dokładnie) za sztukę. Na Philipsy albo Osramy będę musiał wydać około 250zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec w A8 ma Bosma 6000K. Bardzo ładny kolor i dobrze świecą. Bałem sie, że na mokrym może być porażka, ale zdają egzamin. Za jedną sztuke płaciłem coś koło 90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ori, barwa 4300.

Ja brałem z allegro od polecanego sprzedawcy.

Muszę poszukać, trochę to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Mam ten sam problem,wczoraj padł mi lewy ksenon,na lampie mam D1S,niestety kazdy wie jakie sa ceny orginalnych zarówek;//

Z tego co widziałem na allegro minimum 130 zł.Podzwoniłem i znalazłem w sklepie żarówke D1S Osram za 30 zł sztuka! Koleś powiedział ze ori,czy to mozliwe za taka cene??

pzdr.

Edytowane przez Realowiec -R7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Mam ten sam problem,wczoraj padł mi lewy ksenon,na lampie mam D1S,niestety kazdy wie jakie sa ceny orginalnych zarówek;//

Z tego co widziałem na allegro minimum 130 zł.Podzwoniłem i znalazłem w sklepie żarówke D1S Osram za 30 zł sztuka! Koleś powiedział ze ori,czy to mozliwe za taka cene??

pzdr.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/328024-zarnik-palnik-xenon-philips-4300k-4850k-d1s-d2s/#entry4570733

kup tutaj i nie szukaj oszczędności bo później będziesz szukał przetwornic:) za 30zł ori? powodzenia.

ja dałem 2 lata temu 200zł za sztukę 4300k philipsa i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se załóż podróbę.

Tylko nie płacz potem że będziesz musiał kupić 2x ori palniki po 230 zł sztuka + 2x przetwornice po 300 zł za sztukę.

Życzę powodzenia. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wszystkich sprzedawców i ich cen.

Ori brałem za 230 zł za sztukę a nie za komplet.

Może ceny się pozmieniały, nie wiem.

Jeśli uważasz że to za drogo to bierz co ci pasuje.

Tylko jeszcze raz przeczytaj post ósmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od gościa z forum ( H4mm3r), przy okazji pozdrawiam.

Za dwie zapłaciłem około 230 zeta. Oryginały philips.

Współczuje tym co zapłacili w sklepach po 200 za sztuke...Uwierzcie to tyle nie kosztuje to tylko chore marże jakie narzucają sklepy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł za sztukę? Ze złota jest? To już cena przegięcie.

Widzisz niektórzy kupują po 300zł za szt. żeby mieć lekko barwę inną. Moim zdaniem trochę przesadzasz bo żarników nie wymieniasz co rok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy przesadzam...600zł za trochę inną barwę światła? Kto bogatemu zabroni :)

Chyba nie będę kombinował i kupię te Philipsy albo Osramy. Znalazłem trochę filmików z założonymi zamiennikami i właśnie wyżej wymienionymi firmami. No i jest jednak widoczna różnica :)

Ktoś tu na forum oprócz wyżej wymienionych kolegów jeszcze sprzedaje żarniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę,

czy miał ktoś styczność z ksenonami firmy BOSMA? http://allegro.pl/xenon-bosma-d1s-6000k-zarnik-ksenon-gwarancja-12m-i5714688923.html

nie są to podróbki chińskie, mają gwarancję roczną no i cena przystępna. Wujek ma w BMW, kolega w oplu i chwalą, nic się nie dzieje z przetwornicami. Jakieś opinie z audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś z Was na tych bosmach ?? Jak się sprawują i czy nie palą przetwornic ?? Można to z allegro zamawiać czy jest ryzyko podróbki ??

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...