MisiuPluszak Opublikowano 6 Listopada 2008 Opublikowano 6 Listopada 2008 Sluchajcie mam taki problem z moja a4 1.9 tdi 131 rocznik 2001 buda b6 Jak odpalam autko msuze dlugo krecic zeby zalapalila ale jak jej sie wlączy swiatła pozycyjne wtdy pali od dotyku za kazydm razem Na komputerze nie wykazuje zadnego beledu Wymeinilem jej czujnik połozenia wałka rozrzadu i dalej nic MOZE KOS MIAL TAKEI COS MOZE WIE CO I JAk Kumpel te zma taki problem wymeinil jzu nawet komputer i dalej to samo Ratujcie bo mnei to juz wkurza jak tak sie ja kreci[br]Dopisany: 04 Listopad 2008, 22:09_________________________________________________Nikt nie wie co to moze byc????ja jzu dosatje swira
letallec Opublikowano 7 Listopada 2008 Opublikowano 7 Listopada 2008 Trzeba sie podlaczyc VAG'iem i sprawdzić czy nie ma żadnych błędów w ECU. Skoro jesteś z Wawy, to jutro możemy się ustawić i sprawdzimy go
MisiuPluszak Opublikowano 7 Listopada 2008 Autor Opublikowano 7 Listopada 2008 Kolego ja jestem dokladnie spod W-wy za Łomiankami A w jakich godzinach i gdzie bysmy mogli sie spotkac??????????
Sztomel Opublikowano 10 Listopada 2008 Opublikowano 10 Listopada 2008 dajcie znać chłopaki do jakich wniosków doszliście wspólnymi siłami bo szczerze powiem, że objawy są ciekawe z tymi postojówkami.
Luc_i_Ang Opublikowano 20 Sierpnia 2010 Opublikowano 20 Sierpnia 2010 Panowie, i jak rezultaty?[br]Dopisany: 24 Lipiec 2009, 20:59_________________________________________________Temat jak widzę zmarł razem z założycielami No to my podzielimy się naszym rozwiązaniem problemu z odpalaniem. Krótko po zakupie auta i wizycie u "Sztupeckiego" dowiedzieliśmy się, że mamy silnik kaplica i trzeba szukać drugiego... Odwiedziliśmy warsztat w Pabianicach , gdzie po konsultacji pan Krzysztof Rosiński powiedział, że problem odpalania może być spowodowany zużyciem pompowtrysków (które sprawdziliśmy vag-iem) i można go zniwelować poprzez zmianę kąta synchronizacji (czy czyś podobnego, dokładnie nie pamiętam) pamiętam natomiast, że najgorszy z PD miał -/+ 1,75 mg. Auto nadal odpalało ciężko natomiast z włączonymi światłami palił "na dotyk" Pan Krzysztof wytłumaczył nam, że gdy światła są włączone to komputer odczytuje to jako dodatkowe obciążenie silnika i podaje większą dawkę paliwa do rozruchu. Po kilku miesiącach skończyło nam się sprzęgło. wymieniliśmy na oryginał razem z kołem dwumasowym. jakie było nasze zdziwienie gdy odpaliliśmy auto :blik: pali za dotknięciem, pompowtryski się ustabilizowały i pracują w granicach +/-0,35 stare koło zamachowe nadawało sie tylko na złom.
marekg Opublikowano 20 Sierpnia 2010 Opublikowano 20 Sierpnia 2010 Niezły kotlet Teoria z winnym dwumasem dość ciekawa U mnie natomiast na fatalne odpalanie pomogła wymiana włącznika świateł Fakt, że od czasu do czasu nie odpali na dotyk ale osobiście uważam, że większość podobnych problemów z odpalaniem pochodzi najprawdopodobniej od pompowtrysków.
smoku666 Opublikowano 20 Sierpnia 2010 Opublikowano 20 Sierpnia 2010 znam dwa prawie identyczne przypadki i w każdym z nich pomogła wymiana przełącznika świateł , według teorii spiskowej uszkodzony przełącznik (pomimo iż niby działa prawidłowo) grysie się coś z elektroniką dlatego źle auto odpala....
Luc_i_Ang Opublikowano 21 Sierpnia 2010 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 no to mamy dobrą zagwozdkę. Jakiś miesiąc temu wymieniliśmy włącznik świateł na nowy... i od tamtego czasu nie zauważyliśmy problemów, więc faktycznie włącznik mógł się przyczynić do rozwiązania naszych problemów jednak dokładnie pamiętam, że po wymianie sprzęgła problem ustał a co najmniej zdecydowanie zmniejszył się... siedziałem nawet jak głupi w aucie i paliłem kilka razy tylko po to żeby sprawdzić czy się poprawiło bo nie mogłem uwierzyć w efekt wymiany sprzęgła i było dobrze żona twierdzi jednak, że po wymianie nie zawsze palił na dotyk i miała kilka takich akcji, że musiała zakręcić dłużej zanim zaskoczył ( bez świateł) Oczywiście po zakupie auta pierwsze co zrobiliśmy (po wcześniejszych przygodach z octavią) to wymiana akumulatora bo myśleliśmy, ze był słaby. Szkoda, że nie można jednoznacznie stwierdzić przyczyny, chociaż powoli wyłania się obraz włącznika świateł. Pozdrawiamy!
antonio Opublikowano 21 Sierpnia 2010 Opublikowano 21 Sierpnia 2010 przerabialem temat, wymiana wlacznika swiatel zalatwila sprawe. Zresztą poszukaj bo jest to na forum
Luc_i_Ang Opublikowano 18 Lipca 2011 Opublikowano 18 Lipca 2011 długo zajęło mi odpisać, jednak chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Z ciekawości podmieniłem włącznik na stary i jeździliśmy z tym " obdarciuchem" przez miesiąc w tym czasie nie było problemu z odpalaniem. Uważam włącznik za sprawny. U nas pomogła wymiana koła zamachowego bo do dziś auto nie sprawia problemów.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się