Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 problem z licznikiem


Wiktor198686

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z góry przepraszam za moją niewiedzę odnośnie forum ale jestem nowy :)

Jak w temacie mam wielki problem ze zlokalizowaniem czujnika prędkości mianowicie od pewnego czasu w moja Audi a4 b6 1.8 T 163 km silnik BFB manualna pieciobiegowa skrzynia licznik przestał wskazywać prędkość po podłączeniu Vag wyskakuje błąd informujący o braku połaczenia z czujnikiem i tu pytanie do was : gdzie w mojej A4 znajduje sie czujnik odpowiedzialny za przekaz prędkości ( W Skrzyni czy w którymś z ABS) jesli sygnał przekazywany jest z Abs to które koło odpowiada za podanie prędkości a jesli w skrzyni to gdzie dokładnie , i co jeszcze może poza czujnikiem być przyczyną owego problemu z góry dziękuje i pozdrawiam .)


I co Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jak dobrze pamietam czujnik powinien być z lewej strony nad półosią ale na sto procent pewny nie jestem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.w destep z kanalu lub widsc go bo wyjeciu zbiorniczka od plynu chlodniczego na wstepie sprwdz kostke moze zasniedziala albo zalana lub kabelek urwany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK sprawdze a powiedzcie mi w razie wymiany czy trza go zakodowac (zaadoptować Vagiem ) lub coś w tym stylu ?


a powiedzcie mi w razie wymiany czy trza go zakodowac (zaadoptować Vagiem ) lub coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Działa na zasadzie plug and play

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super dziękuje za info :)

Witam niestety ale na skrzyni nie widze owego czujnika esp juz nie mam pomysłów co może odpowiadać za pokazywanie predkości dodaje zdjęcie wykonane nad lewą półosią może któs z was powie co to za łączka która widac (CZERWONA) i dlaczego w miejscu wystepowania czujnika predkosci jest zaślepka lub coś innego :) (Zielony) oznaczyłem na zdjeciach kolorami napiszcie mi co to za czujniki i dalej z utesknieniem oczekuje informacji o umiejscowieniu czujnika esp a ewentualnie o innych miejscach występowania czujnika predkości Skrzynia Koła .......? http://postimg.org/image/7kfoxc46z/

http://s1.postimg.org/rrt4pn1of/20150926_165510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki od ESP to te same czujniki co ABS i są przy każdej piaście. Który rok modelowe to Twój samochód? NIe czyta już czasami prędkości po abs własnie?

Ten na czerwono to nie jest czasami czujnik biegu wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki od ESP to te same czujniki co ABS i są przy każdej piaście. Który rok modelowe to Twój samochód? NIe czyta już czasami prędkości po abs własnie?

Ten na czerwono to nie jest czasami czujnik biegu wstecznego?

Wiesz moje auto to Audi a4 b6 1.8 t 163 km silnik BFB rok prod 2002 modelowo 2003 jesli czytał by z abs to nie powinien na abs tez błąd wystąpić . No i które koła odpowiadaja za predkość wszystkie 4 czy moze któres pojedynczo ?

Czujniki od ESP to te same czujniki co ABS i są przy każdej piaście. Który rok modelowe to Twój samochód? NIe czyta już czasami prędkości po abs własnie?

Ten na czerwono to nie jest czasami czujnik biegu wstecznego?

Wiesz moje auto to Audi a4 b6 1.8 t 163 km silnik BFB rok prod 2002 modelowo 2003 jesli czytał by z abs to nie powinien na abs tez błąd wystąpić . No i które koła odpowiadaja za predkość wszystkie 4 czy moze któres pojedynczo ?

powidzcie jeszcze czy jest mozliwa lokalizacja który czujnik nawalił z tego co widze to jest ich 4 na każde koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podlacze vaga i wysle zdjecie moze ktos mi pomoze rozkodowac

Witam wrzucam zdjęcia z podpięcia waga może ktos pomoże co jest przyczyną i gdzie znajduje sie ten czujnik chyba g22 ?

http://s4.postimg.org/hckjtbtbh/Bez_tytu_u.jpg

Witam wrzucam zdjęcia z podpięcia waga może ktos pomoże co jest przyczyną i gdzie znajduje sie ten czujnik chyba g22 ?

http://s4.postimg.or.../Bez_tytu_u.jpg

I co pomoże ktos dodam ze jeszcze dzis sprawdziłem ABS i LIcznik żadnych błedów nie pokazało tylko te które wysłałem wczesniej prosze o pomoc

Widze że nik nic nie wie trudno musze szukac informacji w innym miejscu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16885- Czujnik prędkości własnej pojazdu VSS lub jego obwód

18010- Sterownik ECM - niskie napięcie zasilania z akumulatora (terminal 30)

18080- Wentylator chłodzenia silnika, szybkość I - otwarty obwód, zwarcie do masy, przewody

W B6 czyta z abs-u.

Sygnał idzie do licznika pin 5 (zielona kostka) a potem do ecu pin 6 lub 21

Sprawdź kable przy ecu może mokro w skrzynce i sprawdź wtyczkę abs

Sprawdź błędy w module abs

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w abs nie wykrywa mi zadnego bledu jutro sprawdze skrzynke ecu a co do tego pin 5 z zielona kostka to mam sprawdzac przy liczniku tak sorka za moha niewiedze ale dopiero niedawno kupilen autko

No a te wtyczki do abs gdzie sa zaraz za nadkolami czy gdzies kolo ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę masz przy pompie abs

kostka zielona przy liczniku, ale może sygnał jest tylko coś z licznikiem

Trzeba by sprawdzić vagiem w czasie jazdy czy pokazuje prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke jeszcze poczytam to porobie testy wagiem tak jak piszesz w czasue jazdy bo za bardzo nie wiem jak tedty zrobic w czasie jazdy

No chyba ze kolego bedziesz jeszcze tak mily i wytlumaczysz jak zrobic test predkosci w czasie jazdy wagiem z gory dziekuje

No chyba ze kolego bedziesz jeszcze tak mily i wytlumaczysz jak zrobic test predkosci w czasie jazdy wagiem z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam w którym bloku ale jest km/h i sprawdzasz czy pokazuje prędkość w czasie jazdy

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to blok nr 5 i jak jest tempomat to teZ mozn sprawdzić nr 66

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za odczyt prędkości odpowiada blok piąty dzieki wielkie .

Sprawdziłęm prędkość w czasie jazdy i nic nie wskazuje cały czas jest 0 km/h

dodam ze zrobiłem jeszcze test samych zegarów i wskazówki chodzą jest wszystko ok ,po tescie ABS nie wykryło żadnego błedu

juitro sprawdze wtyczki przy pompie abs jak pisał edekxp

to chodzi o wtyczke która łączy sie z pompą abs tak ?

czy moze jakąś inna ale niestety zadnej tam nie widziałem

postaram sie jutro odłączyc ecu i sprawdzic czy nie ma wilgoci

:(temat nadal nie rozwiązany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/05/2015 o 18:12, Wiktor198686 napisał:

Tak za odczyt prędkości odpowiada blok piąty dzieki wielkie .

Sprawdziłęm prędkość w czasie jazdy i nic nie wskazuje cały czas jest 0 km/h

dodam ze zrobiłem jeszcze test samych zegarów i wskazówki chodzą jest wszystko ok ,po tescie ABS nie wykryło żadnego błedu

juitro sprawdze wtyczki przy pompie abs jak pisał edekxp

to chodzi o wtyczke która łączy sie z pompą abs tak ?

czy moze jakąś inna ale niestety zadnej tam nie widziałem

postaram sie jutro odłączyc ecu i sprawdzic czy nie ma wilgoci

:(temat nadal nie rozwiązany :(

Rozwiązała problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...