Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykres z hamowni - wiarygodna moc


tomekch973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatniego czasu swoja audi postanowilem wjechac na hamownie, silnik 1.8t anb 150KM 210 Nm, byłem pewien ze jak na auto 15 letnie troche koni ubyło, jednak po pomiarze wyszła 161KM 226 Nm. Robiony 1 pomiar, czy wynik jest wiarygodny, czy byc moze poprzednie wlasciciel kombinowal cos przy autku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób komplet logów to się okaże. Często się zdarza że hamownie zawyżają wynik aby klient miał większego banana a oni pretekst do wyrwania większej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica 10 hp to trochę sporo jak na dokładną hamownie. Po mojemu tak samo powinno wyjść na dwóch różnych hamowniach. Oczywiście przy takich samych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda,czesto samochody wychodza z fabrycznymi bonusami i potwierdza sie to bo czesto hamuje samochody i na kilka takich samych egzemplarzy 1 trafia sie z bonusem,niestety hamowni nie mozna oklamac.Bonusy softowe zazwyczaj wahaja sie w granicach 10hp.

Napisz co masz dokładnie na myśli pisząc bonusy softowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ciekawa historia :) Ale myśle że kupy się to nie trzyma, mniejsza o to, ale jesli nawet w fabryce ktoś podnosi moc to czyli auto jest już ze zmodyfikowanym softem względem seryjnego, więc to nie jest seria jak miliony innych seryjnych i po odczycie softu są różnice między org. a tym zmodyfikowanym w fabryce tak?. No tak i a co w przypadku że jestem 10 włascicielem a ten 3 własciciel zmodyfikował soft a kolejnych o tym nie poinformował i ja jadąc na hamownie otrzymuje wyższy wynik jak w serii to co mam wtedy bonus softowy czy co innego? :)

Dla mnie prosty temat jedziesz na hamownie wychodzi dziwny wysoki wynik odczytujesz soft, jest zmodyfikowany względem org. ok wiadomo, nie jest zmodyfikowany czyli auto jest nadzyczaj zdrowe, ew. ma zrobione jakies modyfikacje mechaniczne poprawiające osiągi względem serii, czy hamownia ma lepszy dzień :).

Edytowane przez ?ukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. No tak i a co w przypadku że jestem 10 włascicielem a ten 3 własciciel zmodyfikował soft a kolejnych o tym nie poinformował i ja jadąc na hamownie otrzymuje wyższy wynik jak w serii

Z drugiej jednak strony troche dziwne byloby podnoszenie przez tego 3 wlasciciela mocy o 10KM =] A chyba o takim bonusie w tym temacie mowa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. No tak i a co w przypadku że jestem 10 włascicielem a ten 3 własciciel zmodyfikował soft a kolejnych o tym nie poinformował i ja jadąc na hamownie otrzymuje wyższy wynik jak w serii

Z drugiej jednak strony troche dziwne byloby podnoszenie przez tego 3 wlasciciela mocy o 10KM =] A chyba o takim bonusie w tym temacie mowa ;p

Rownie dziwne jest dorzucanie przez delaera 10 km żeby kupić auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. No tak i a co w przypadku że jestem 10 włascicielem a ten 3 własciciel zmodyfikował soft a kolejnych o tym nie poinformował i ja jadąc na hamownie otrzymuje wyższy wynik jak w serii

Z drugiej jednak strony troche dziwne byloby podnoszenie przez tego 3 wlasciciela mocy o 10KM =] A chyba o takim bonusie w tym temacie mowa ;p

Rownie dziwne jest dorzucanie przez delaera 10 km żeby kupić auto...

Dokładnie. Są auta, które z fabryki wychodziły mocniejsze niż ich specyfikacja zakłada. Często tak było np. z fiatowskimi 1.4T-Jet, gdzie bonus na poziomie 15-20KM był wręcz normą (seria 120KM).

Zaś teorie kolegi @Autoelektronika bardziej pod s-f podchodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety hamowni nie mozna oklamac

to żem się uśmiał.... no ale rację za ściemę odpowiada operator urządzenia.

softowe bonusy, fabryczny tuning ? zmień leki.. a potem zawód.

Rownie dziwne jest dorzucanie przez delaera 10 km żeby kupić auto...

jak dorzuci 12 to dostanie po premii.

Specyfikacja macowa jest określona na podstawie "parametrów programowych", nikt nie powiedział że silnik ma daną moc osiągać. Zdrowy motor może mieć więcej, peszek (jak np 170 cr) może mieć mniej. Im wyższa norma ekologiczna tym gifty są mniejsze bądź nie ma ich wcale. Bonusy 10-15 koni były lata temu.

ten sam silnik w różnych autach może mieć różne charakterystyki i inne nastawy programowe, najsłabiej tutaj wypadają paski, najlepiej chyba octavie i golfy.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonusy są dzięki suszarkom ;p

jak są w dobrym stanie i dobrze dmuchną, to jest bonus ;p

bo turbo nie tak łatwo opanować ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...