Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 1.9 TDI, czyli moje pierwsze auto :)


Kacper Maksymiuk

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić forumowiczom moje pierwsze autko jakim jest Audi A4 1.9 TDI 90KM rocznik 98. ;)

Autko jak na swoje lata jest zadbane, wymaga tylko dopieszczenia co będę systematycznie robił.

Jak to się mówi diabeł tkwi w szczegółach.

Audi chodzi praktycznie bez zastrzeżeń poza mały wyjątkiem. Jak skręcę kierownicę maksymalnie w lewo bądź prawo coś piszczy i trochę falują obroty.

Zamierzam się umówić z mechanikiem. Niby nie przeszkadza to w jeździe, ale lepiej to naprawić puki całkiem nie padło. Podejrzewam pompę wspomagania.

Nie powinna być to droga sprawa, bynajmniej mam taką nadzieje. :)

Z rzeczy które chciałbym zrobić to:

- wymienić oświetlenie wnętrza na LEDowe, ZROBIONE

- wymiana radia i polepszenie audio, ZROBIONE

- wymienić kierownicę na trójramienną S-Line, ZROBIONE

- wymienić lampy z tyłu na full lift, ZROBIONE

- wymieć lampy z przodu na poliftowe,

- wstawienie podłokietnika z przodu,

- wyeliminowanie małych wgniotków,

- wyrezać podświetlenie klamek,

- wymiana radia na 2DIN,

Na pewno będę dodawał posty z postępu poszczególnych prac.

Puki co zajmuję się sprawami bardziej technicznymi, prawdopodobnie muszę wymienić poduszki.

Myślę że duperelki będę robił jakoś na wiosnę bo teraz nie mam nawet i czasu (szkoła), ale co się odwlecze to nie uciecze. ;)

Macie jakieś propozycję co zmienić to piszcie. ;)

6feb613159954a49gen.jpg
d51493c58ca80972gen.jpg
73051bef267b8541gen.jpg
84a779b369c404f7gen.jpg
0115bd7e6c780cdfgen.jpg
ea67543ce489696dgen.jpg
376bf10bb3a6e9d6gen.jpg

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kacper Maksymiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tatar123 Wnętrze na pewno niepospolite. ;)

Dzisiaj korzystając z weekendu podłubałem. Wymieniłem przednie woofery na 13cm, które miały pasować zamiast oryginalnych, ale oczywiście nie pasowały i nie obyło się bez małych modyfikacji.

Przeciągnąłem jeszcze gruby kabel do bagażnika i przylutowałem do niego oryginalne głośniki z których wywaliłem te małe wzmacniacze w obudowie bo w jednym padł i nie grał.

Niestety zabrakło czasu żeby dobrać się do tylnej półki i na razie tył zostaje bez zmian. Ale nawet te oryginalne ładnie sypią basikiem tylko w jednym nie działa sopran.

e0321acade33bf01med.jpg
a69d85a6bb8012f5med.jpg

I wymieniłem oponki na zimowe Sportiva Snow Win. Tak ja myślałem winą poprzednich opon były drgania kierownicy i skrzyni (opony z 2008r). Znacznie mniej czuć również dziury. ;)

Nie warto oszczędzać na ogumieniu kupując używane... Wulkanizator sprzedawał po 100zł/szt używki zimowe, a ja nówki z tego roku kupiłem za 150 zł i przejeżdżę z 3 sezony. :)


PS. Czy będzie pasować do mojej przed liftowej B4 dźwignia hamulca ręcznego z po liftowej?

Przykładowo ta: http://allegro.pl/audi-a4-b5-lift-dzwignia-reczny-skora-jaslo-i5042005938.html

Edytowane przez Kacper Maksymiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosnę założ oryginalne "łopaty" 16" do niej :) Jest ich sporo, można je naprawdę niedrogo dostać. Może i są oklepane i standardowe ale niech mi mówią co chcą, to jest najładniejsze koło do B5 :D Jak ktoś nie chce ładować większej felgi to łopaty są najlepszym wyborem :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mistrzu, ale to CA to nie zagra dobrze...

Dystanse powinny być mocowane do sztywnej części drzwi, żeby nie latało to wszystko.

Jak zamontujesz do tapicerki, to głośniki jakich byś nie wsadził, nie zagrają tak jak powinny, bo wszystko jest "elastyczne" i będzie wibrować.
O niskich tonach to zapomnij całkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kolego. Jakoś brak dystansów przy tej średnicy głośnika bardzo mi nie przeszkadza. Gra troszkę lepiej niż oryginalne głośniki Nokii. Jak wezmę nawet głośniej to nie słyszę jakiś stuków tych boczków. Dystansów nie montowałem bo nie miałem tyle czasu i chęci.

Z tyłu mam oryginalne głośniki Nokii z których jestem zadowolony, ładnie sypią niskimi tonami zdecydowanie lepiej niż jakakolwiek tuba/subwoofer(jak dla mnie ale co kto lubi). Mi nie trzeba CA, które będzie słychać na zewnątrz z odległości pół kilometra.

Samochód to taka mała puszka że spokojnie wystarcza mi to co jest. Poleciłbym każdemu takie rozwiązanie z głośnikami w boczkach bo zdaje egzamin i nie ma dużej ingerencji w drzwi. Ja już ktoś chce się bawić to nie wstawi trzynastek tylko szesnastki i

to wtedy faktycznie zagra. ;)

Twoje przypuszczenia faktycznie są uzasadnione, ale troszkę przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kolego. Jakoś brak dystansów przy tej średnicy głośnika bardzo mi nie przeszkadza. Gra troszkę lepiej niż oryginalne głośniki Nokii. Jak wezmę nawet głośniej to nie słyszę jakiś stuków tych boczków. Dystansów nie montowałem bo nie miałem tyle czasu i chęci.

Z tyłu mam oryginalne głośniki Nokii z których jestem zadowolony, ładnie sypią niskimi tonami zdecydowanie lepiej niż jakakolwiek tuba/subwoofer(jak dla mnie ale co kto lubi). Mi nie trzeba CA, które będzie słychać na zewnątrz z odległości pół kilometra.

Samochód to taka mała puszka że spokojnie wystarcza mi to co jest. Poleciłbym każdemu takie rozwiązanie z głośnikami w boczkach bo zdaje egzamin i nie ma dużej ingerencji w drzwi. Ja już ktoś chce się bawić to nie wstawi trzynastek tylko szesnastki i

to wtedy faktycznie zagra. ;)

Twoje przypuszczenia faktycznie są uzasadnione, ale troszkę przesadzone.

Nie przesadzam, już trochę aut słuchałem w różnym wykonaniu.

Sam też już robiłem różne opcje.

Ale kto co woli.

Powodzenia w dalszych modach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.

Jak puścić najszybciej kable z kabiny do akumulatora bo chcę podłączyć skrzynkę basową pod fotel pasażera i najbezpieczniej byłoby bezpośrednio podłączyć ją do zasilania i dać bezpiecznik.

Prosiłbym o w miarę szczegółowej wyjaśnienie, które elementy trzeba wykręcić.

Będę wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej to przez skrzynkę czarna pod maska gdzie znajduje się komputer

a od środka wystarczy odkręcić półkę pod kierownicą i przeciągnąć kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne audi i zadbane większe koło i będzie git. Widzę audi kupione w moich stronach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Audik dostał malutką skrzynkę basową, która puki co leży pod fotelem pasażera w przyszłości powędruje do bagażnika. Ładnie uzupełnia niskie tony, wystarczająco jak dla mnie. Fotki wrzucę później.

Na razie nadzoruje co się dzieje w pod maską, puki co żadnych niepokojących wycieków, dźwięków poza małym piszczeniem, ale to prawdopodobnie od paska alternatora. Wymienię zobaczę czy ustąpi dźwięk.

Większe mody pewnie dopiero w nastepnym roku będą gdzieś na wakacje jak pieniążki wpadną i będę miał pewność że silnik jest zdrowy. ;)

Mam kilka pytań dla osób bardziej kumatych.

1) Czy stukanie lewej wycieraczki jest typową usterką i jak ją zlikwidować (stuka jak jest w maksymalnie w pionie w uszczelkę szyby)? Wycieraczki kupione pod Audi A4 B5 Boscha więc wymiary powinny być teoretycznie dobre.

2) Mam lekko przetarty schowek czy da się to jakoś pomalować żeby zachować strykturę plastiku?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz taki sam wnetrza jak ja , cięzko będzie znaleźć do niej elementy w granatowym kolorze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wymiar wycieraczki jest poprawny, prawdopodobnie musisz lekko ramię na trzpieniu obniżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki modzik weekendowy. :)

7d84aa295bf66010med.jpg


Ostatnio wymieniłem lampy na FL od brata bo kiedyś miał klekota. :) Trochę je zmodyfikował co widać na foto. Za dnia mało widoczne, w nocy efekt jest super
b726cb08dea41ef1med.jpg
1621e12fa28f3d4fmed.jpg
aaba794cbb5080bemed.jpg
e131a4e86eb3b2f4med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem heble z przodu (tarcze Brembo, klocki TRW) bo stare były już w opłakanym stanie i zawór odmy. Co ciekawe po wyjmowaniu owego zaworu był widoczny klej na rurkach które wchodzą do zaworu jakby ktoś uszczelniał odme, ale ja się pytam jaki jest sens tego. Jeśli zawór działa nie trzeba nic uszczelniać, po to są zaciski. Przesmarowałem także cięgno gruszki specjalnym smarem.

d5d8ade61e086a2cmed.jpg

Prosiłbym o ew. sugestie do czego można jeszcze zajrzeć i co sprawdzić żeby było wszystko elegancko. :)

I czy to normalne że przy odpalonym silniku po odkręceniu korka on podskakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...