Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie (ok. 15l/100km)


tomskixD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od parunastu dni jestem posiadaczem Audi A4 B5 i mam pewien problem z nim związany... Otóż spalanie po mieście z moich obliczeń wynosi około 15 litrów. Od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym mechaniorem, wiec proszę o normalne odpowiedzi "po polsku". Wiem, że Odi (bo tak go nazywam :D) nie ma katalizatora (handlarz wyciął) i z tego co mi wiadomo to może być tego wysokiego spalania przyczyna... Proszę o to żeby "znawcy" wypowiedzieli się na temat kata i innych przyczyn wysokiego spalania.
Z góry dzięki za mądre wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat nie ma nic do spalania, sprawdź sondę lambda i termostat (jeżeli się nie dogrzewa do temperatury 90 stopni). Zależy też jaka to jazda po tym mieście ale z tym silnikiem to myśle że max 3 litry jeszcze byś zszedł jak ogarniesz problem spalania.

Edytowane przez Techotronic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sonda nie jest połączona w żaden sposób z katem i można spokojnie bez kata jeździć?
Jazda oczywiście jak najbardziej ekonomiczna czyli do 3 tys obrotów i nie wciskanie od razu pedała gazu do dechy itp...
od czego jest zależne jeszcze tak wysokie spalanie?..

Czy jest możliwość sprawdzenia sondy czy to jest jej wina? Czy tylko w grę wchodzi wymiana na nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość sprawdzenia vagiem oscylacji sondy. Można też podłączyć oscyloskop ale kto by się w to bawił. Chyba, że od razu wywala błąd ale trzeba też się zastanowić czy nie jest to skutkiem innej awarii :) Kolega wyżej dobrze mówi- o tej porze roku będzie +/- 12l brał ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy masz gaz to raz, tak jak koledzy pisali wyżej sprawdzić termostat, sondę i czujnik temperatury do tego przepływomierz powietrza to są najczęstsze problemy audi. Jak masz laptopa to kup kanał zwykły vag kkl koszt około 30 zł z przesyłka poczytaj trochę o diagnozie jeżeli nie ma odrazu błędów i zaoszczędzisz kupę kasy na pseudo mechanikach przy ewentualnych kolejnych akwariach, serio taki kabel to podstawa przy jakim kolwiek remoncie w audi i nowszych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje ADP w mieście pali 9 w trasie 7. Tak jak pisali koledzy wcześniej sonda, czujnik temp ECU. Obie te rzeczy można spr VAG - em. Warto też spojrzeć na przewody, kopułkę oraz świece. Z innych możliwości mogą lać wtryskiwacze, ale ja bym stawiał na toco koledzy pisali wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Panowie opowiadacie ile wam te wasze spalają to proszę doprecyzować o jakiej porze roku i na jakich dystansach. Mnie latem też 9-10 brał po mieście ale teraz trzeba brać poprawkę na chłodne dni. Według moich kalkulacji mój AHL bierze ok. 1,5-2l więcej niż latem ale to indywidualna sprawa bo każdy ma inny styl jazdy. Nie twierdzę, że 15l/100km to normalna konsumpcja i należy przyjżeć się osprzętowi silnika ale, żeby nie było sytuacji, że autor wątku będzie na siłę próbował zejść poniżej jakiegoś realnego progu bo będzie to walka z wiatrakami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy masz gaz to raz, tak jak koledzy pisali wyżej sprawdzić termostat, sondę i czujnik temperatury do tego przepływomierz powietrza to są najczęstsze problemy audi. Jak masz laptopa to kup kanał zwykły vag kkl koszt około 30 zł z przesyłka poczytaj trochę o diagnozie jeżeli nie ma odrazu błędów i zaoszczędzisz kupę kasy na pseudo mechanikach przy ewentualnych kolejnych akwariach, serio taki kabel to podstawa przy jakim kolwiek remoncie w audi i nowszych autach.

Nie mam gazu. ogólnie był, ale został wymontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat nie ma nic do spalania bo jest jedna sonda Lambda przed katem, ja swój tez wyciąłem bo zaczął dzwonić. A odnośnie spalania w silnikach 1.6 to prawda jest taka ze ile wlejesz tyle spali, wszystko zależy od stylu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi potrafił zejść do 6 litrów ale jazda mega wolna max 2.5 tys . Ale w maxie jak sprawdzałem to 12 nie przekroczył jazda do 4tys po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najprostszych rzeczy sprawdż czy żadne koło ci sie nie grzeje.Bo możę zapiekł sie jakiś cylinderek.To nalerzy też spawdzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby aż tak skoczyło spalanie to musiałoby mu zapiec tłoczka dość konkretnie, a jeśli jeździ już tak chwile to i klocek i tarcza (w sumie to komplet) byłby do wymiany. Ale nie jest to wykluczone że wszytskie nie będą po trochu zapieczone i należałoby to faktycznie sprawdzić w pierszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba jest okej, bo zauważyłem, że pali o wiele mniej, ale dokładniejsze pomiary będę robił za jakiś czas ;) Dzięki za wypowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...