Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Trzęsie po odpaleniu i zaraz ustaje


puczyl1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że po odpaleniu auta zaczyna nim trochę trząść i zaraz ustaje po 3-4 sek, wcześniej do tego był jeszcze biały dymek z rury ale po regulacji wtrysków poprawiło się i dym znikł. Przy niższych temp bywało gorzej. Gdy zgaszę auto i odpalę ponownie już nie trzęsie. Czy możliwe że mogą to być świece? Ale gdzieś czytałem że przy dodatnich temp świece nie są grzane. Z kolei teraz przy temp 3-4 stopnie na zewnątrz jest dobrze nie trzęsie nie dymi. Na diagnostyce byłem w maju i nie było żadnych błędów, jedynie 4 pompowtrysk odstawał trochę od reszty, ale inny mechanik regulował je i jest lepiej, ale gdyby jeszcze coś się działo mówił że można jeszcze spróbować. Czy pompowtryski mogą być do regeneracji? Czy wystarczy dobre ich ustawienie?

Edytowane przez puczyl1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy jakich temp grzeją świece? Poniżej ilu stopni? Bo potrafiło i trząść nawet na dodatnich temp. I czasami potrafi trochę zatelepać (delikatnie) na światłach na ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw bym sprawdził stare świeczki, a nie w ciemno wymieniał :decayed:

Prosty test z podaniem kabelkiem zasilania z aku na każdą z nich i obserwowanie " iskrzenia " podczas jego podłączania i odłączania , da wstępną diagnozę :wink:

Jeżeli będziesz mieć podejrzenia że mogą słabo grzać, to trzeba zmierzyć pobór prądu przez każdą świeczkę, powinien się być ok 25 A na samym początku, jak świeca zimna i po chwili powinien spaść do ok 12 - 15 A (po jej rozgrzaniu ) :hi::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli świeczki sprawne, zalej paliwa chociaż ze 3/4 zbiornika i postaw auto na noc tyłem na górce. Jak rano odpali bez telepotania , to będzie oznaczać że jak stał normalnie , to się paliwo cofało, jak się nic nie zmieni to będziemy gdybać dalej, mam pewne podejrzenia, ale nie powiem nic więcej do puki nie zrobisz testu opisanego powyżej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto prze parkowane, a paliwa mam akurat 1/2 zbiornika czy starczy? i jak duża musi być ta górka? Zawsze staję przodem na niej (na górce) lekki spadek jest do tyłu, czy to może być przyczyna??


Dziś rano odpalił "prawie" normalnie przy temp +7, z tym że jak mówiłem nie zawsze zatrzęsie po odpaleniu.

Edytowane przez puczyl1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuj kasy zalej prawie pod korek i poobserwuj dłużej zależność którym końcem pod górkę zaparkowane auto lepiej odpala :decayed:

Jak nie będzie różnicy to paliwo się nie cofa, jak będzie problem tylko gdy przód stoi na górce to wtedy na bank przez noc spierdziela do zbiornika :hi:

Najlepiej jakby do tej próby różnica poziomów między osiami auta wynosiła 30-40 cm :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ze go zgasze i od razu odpale znowu i wtedy pali normalnie to tez moze miec z tym zwiazek? No i na cieplym silniki nie tzresie po odpaleniu. Ale no nic zobacze jak mowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już paliwo zaciągnie to pali od strzała :decayed:

To że telepie motorówką na wolnych obrotach może być ważną wskazówką, w połączeniu z problemem z porannym odpalaniem może oznaczać problem z uszczelniaczami pompek , albo zdychającą pompą tandemową :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem " uszczelniaczami pompek ", na tym etapie do pompek nic nie mam :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...