Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania przy 140km/h co z tym zrobić?


Cinek89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem a4 b6 1.8t bex ;)

Mam problem ze podczas jazdy przy 140km/h samochód wpada w w lekkie drgania po przekroczeniu 160km/h ustają drgania. nie mam już pomysłu na to co jest tego przyczyną. dzieje się to na oponach letnich jak i zimowych do tego opony zimowe nam na innych felgach co zimowe. Byłem z tym u mechanika ustawił zbieżność i dalej to samo sprawdził zawieszenie i mówił ze jest ok choć części są różne nie jednej firmy może to ma wpływ? :-/ niedawni robiłem przegląd i kazałem diagnoście szczególnie zwrócić na to uwagę mówił o delikatnym luzie na prawym wahaczu ale tak mały że szkoda tego jest ruszać. Panowie pomocy nie wiem już co z tym robić jak kupiłem auto to tego raczej nie było jak dobrze pamiętam, a podczas jazdy w trasie to strasznie to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obu kompletach masz identyczne drgania? czy na ktorymś lżejsze?

tak na obu. nie wiem czy to ma coś wspólnego ale ostatnio wyskakiwał mi błąd czujnika skrętu koła działo się to na trasie po przejechaniu kilkuset km, byłem z tym u mechanika i powiedział ze jeździł nic mu nie wyskoczyło wiec by to zostawić i jak narazie nie wyskakuje mi ten błąd może to ma jakiś wpływ na to ze moc źle rozkłada? przy ruszaniu na mocno skręconych kołach mam tak jakby auto gubiło przyczepność ni to boksowanie/ drganie i jak prędkości nabierze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej + tarcze , mam podobny efekt i wiem, że przednie tarcze pozostawiają trochę do życzenia, do 140 jest spoko, potem po 160 też a jeszcze tak ok. 50 też lekko czuć, był tu gdzieś podobny temat ,o ten:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/320872-drgania-przy-80-90kmh-i-wiecej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięk za odpowiedzi byłem dziś na stacji diagnostycznej i gościu sprawdził mi porzadnie zawieche okazalo sie że z tyłu jest zawieszenie do roboty są luzy tuleje powybijane myślicie że to mogła być przyczyna tych drgań? zawieszenie napewno całe z tyłu zrobie i dam znać czy się uspokoił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak najbardziej, każdy luz w zawieszeniu może być odczuwalny, kwestia tylko prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lekkie luzy na tyle nie powodują tych drgań ale jak zrobisz to sie przekonasz. Aczkolwiek wszelkie luzu powinny być eliminowane od razu więc zrób to tak czy siak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...